1 Din scrisorile prietenului meu vladimir Povetkin (Galina Larskaya)

Extrase din scrisorile prietenului meu Vladimir Povetkin:

Toate zilele aproape nu dorm. apoi insomnia mea personală, insomnia asociată cu performanța muncii. Și acum lucrez în "Garda Tânără" - aprinsă. un ziar. Mâine va fi prima ilustrare. Cei răi. Va fi dezgustător să le privești. Dar ce poți să faci? Nu-ți dau timp să gândești.







Astăzi ni sa dat o sarcină - cinci ilustrații - mâine să fie gata. Dar chiar și mai ofensiv este faptul că este necesar să vă rog. Nu numai - cu o sumă dovedesc corectitudinea, "Explicați sensul" gata. dacă vi se cere. Dar de cele mai multe ori nu întrebați - "Redo". - Aici. pe scurt despre munca mea nouă și neobișnuită.

1. Mă uit la cer.
2. Mă văd plutind.
3. peste pădurile dense
4. în așteptarea eternă. Întrebarea.

Soarele meu. pretinde că este doar trist.

Vreau să aud Kikimoru lui Liak.

Puneți o întrebare. "Ce este lumea?" - Cel puțin vorbesc chiar despre asta. numai gânduri! - Nu pot într-o scrisoare. Da, și ce să ne certăm? țăranul nu discută aceste întrebări, dar el și numai El poate fi numit o creatură care merită cel mai mult pentru însăși esența vieții. (Țăranul este amuzat doar amiabil).
În adăpostul meu nu pot desena acest titlu de fragmente din scrisori.

Bună, Galya! Astăzi am primit un pachet uimitor. Mulțumesc. Îmi trimit posterul în loc de felicitare.
Îți trimit anul trecut pe care l-am trimis la tine. Poate că el va completa vechiul meu scrawl.
Acum știu pentru un anumit procent din atitudinea ta față de a fi, cunoștințele tale în acest domeniu etc. Dar vă întreb o întrebare: "Ce este viața, adevărul, sensul etc., mi-e teamă că aș fi știut mai puțin despre acele procente.







(mai multe despre cetățeanul Couchin și despre leshego - am eliberat)

Te sarut mult. O găleată de clei risipită. Am sigiliu un plic imens și se comportă decent pe drum. Și la Moscova. Da, nici un om sărac! Țineți nasul cu un morcov. nu te poticni. Și ce este asta? - Oh. sunt eu.
Vlad.

Pregătirea pentru Anul Nou, am în capul meu scrisori, da imagini.

Răspunsul va încerca mai târziu. Și acum vă cer să nu vă plângeți de lenea mea "Cel mai bun în lume".

De atunci am apărut pe Pământ, voi trăi exact 113 de ani.

După aceea, programul prima mea progenitoare, protejează acum lumina de foc de toate universurile (inclusiv Soarele nostru), am lăsa Pământul în formă de piatră anonimă, la rece a zburat trecut toate stelele și cunoscute. Am împărțit un imens țăndări infinit!

Și apoi. toate țăndări mei aduna absolvent Kursk Institutul Medical, și va transporta Kuhninoy (cetățean al acestui - în loc de un cap - Globe), care de atunci va avea cea mai bună colecție de prostii.

Deci, Anul Nou Fericit! Fii bine!

Puternic, puternic
Am sigilat plicul. Înainte de Svid. - Vlad.

Leningrad, se pare, este o viață dulce, că nu mai e timp chiar să scrii o scrisoare. chiar și în capitala Kursk. chiar și pentru mine - înconjurat de îngeri, câini lunari și urâți.

Am turnat plicul leului. Într-una, o scrisoare, în alta, un scriitor de plăci care au fost cumpărate o dată în Leningrad (ceva adăugat la ei).

Cumpărați cât mai mult posibil (spuneți cuvântul invers, cumpărați.) Înregistrări importate.

(În această scrisoare, Volodya listează compozitorii ale căror înregistrări vrea să le aibă, cerându-mi să le cumpăr).

În primul rând, vă mulțumesc pentru scrisorile lui Tsvetaeva. Am citit câteva rânduri ale mamei - este încântată.

Am găsit-o pe Balmont acasă. Am venit în această lume să văd soarele. "Nu mi-a plăcut prea mult în poezie, dar asta e. Sunt câteva cuvinte inutile în ea.

Și Tsvetaeva, mai ales după aceste scrisori, sunt oribil cum vreau să citesc. Cu această cerere am apelat la Belka * - Am promis.

În adăpostul meu nu pot să trag. Stai și așteaptă din nou.

Am luat un craniu pentru o vreme. Voi studia în timp ce este posibil.

Mă aplec spre Herman, Lina și Grisha.

Imagine a lui Vladimir Povetkin.







Trimiteți-le prietenilor: