Și caii sunt plini și lupii sunt în siguranță - sport, fotbal

CSKA Moscova bate la domiciliu german „Wolfsburg“ cu scorul de 2: 1, în cadrul etapei a cincea a Ligii Campionilor. Această victorie a permis echipei de armata pentru a prinde cu „lupi“ în clasamentul din grupa B. Cu toate acestea, din cauza întâlnirilor personale, germanii, sunt în continuare pe locul 2, iar apoi totul se va decide în ultima rundă, când CSKA se va deplasa la Istanbul, pentru meciul cu „Besiktas ", Și" Wolfsburg "va lua în domeniul său," Manchester United ".

Și pentru că jocul ar putea sfârși și înfrângerea echipei vizitatoare, în cazul în care nu portarul elvețian Diego Benaglio, care a permis grila roșu și albastru perturbă obiectivul său doar de 2 ori.

În linia de start CSKA a lăsat aproape toți jucătorii de bază. Nu a fost nimeni decât Davidas Semberas, care a primit un cartonaș roșu în ultimul meci cu Manchester United. Locul lui a fost luat de Elver Rahimich.

La "Wolfsburg" pierderea a fost mai tangibilă - unul dintre principalii marcatori ai echipei braziliene Grafite nu a putut participa la meci.

Jocul a început cu atacurile CSKA. Adevărat, germanii nu au rezistat cu adevărat. Spre deosebire de primul meci, la Moscova echipa de Armin Fe a jucat "al doilea număr". Adevărat, la început echipa de armată nu a putut să-și aducă atacurile înainte de grevă - pe drumul în care s-au întors apărătorii. Dar, pe 19 minute, un contraatac rară „Wolfsburg“ a terminat de ieșire singur Edin Dzeko, care dintr-un unghi ascuțit bate Akinfeev - 0: 1. Situația armatei, care avea nevoie să câștige cu o diferență, cel puțin 2 goluri, a devenit extrem de dificilă.

Cu toate acestea, după cum sa dovedit, tot ce trebuie să fie roșu și albastru pentru a începe să joci la viteză maximă este un gol ratat. În minutul 22, Miloš Krasic sa îndreptat spre țintă lui Diego Benalho, dar apărătorii l-au împiedicat să treacă. În minutul 34, germanii au răspuns cu o bună combinație, care sa încheiat cu lovitura lui Mishimovic din cauza pedepsei - mingea a zburat puțin peste poartă. Dar în minutul 44, Aleksei Berezutsky, care după lovitura de colț a fost rănit în Benalo de cinci metri, a fost momentul cel mai convingător. Hammer Berezutsky în acest moment și CSKA ar avea șanse reale pentru a obține rezultatul dorit pentru întâlnire.

A doua jumătate a început cu o lovitură de mare distanță de Yevgeny Aldonin - trecută. În minutul 49 Krasic a pătruns în suprafața de pedeapsă din dreapta și a împușcat, dar nimeni nu a avut timp să înlocuiască piciorul. În minutul 54, Pavel Mamaev a venit unul câte unul dintr-un unghi ascuțit, dar Benalo la bătut cu o lovitură de cap. Ei bine, în minutul 58, echipa armatei, încă, a stors adversarul. Canopy Aldonina și Necid au lovit capul la egalitate în meci. Luând curaj, jucătorii CSKA au alergat pentru a termina oponentul rănit. Și au reușit. În minutul 66, Krasic a făcut o lovitură de mare distanță, iar Diego Benalho a fost fără putere - 2: 1. Cu toate acestea, acest rezultat nu este încă ieșirile de armată la locul 2 în grup, pentru că în Germania, CSKA a pierdut cu scorul de 1: 3. Amintindu acest lucru, Krasic în minutul 74 a dus la poarta, „Wolfsburg“ Mamaev, dar rușii dintr-un unghi ascuțit a lovit deasupra „cadru“. După 85 de minute, a venit timpul pentru a salva echipa lui Igor Akinfeev, a scos mingea de sub bara transversală după ce a lovit Marcel Schäfer. După 3 minute CSKA a răspuns cu o lovitură periculoasă a lui Dzagoev dintr-un unghi ascuțit. Și din nou numai reacția lui Benalho a salvat "Wolfsburg" de la a treia minge ratată. La început, Dzagoev a lovit din nou mingea cu 20 de metri, dar proiectilul a zburat aproape de stâlp.