Portarul nu are dreptul să ia mingea în mână după ce trece partenerul său cu piciorul

POZIȚIE ȘI REGULAMENTE

1. Ghidul campionatului:

1.1. organizarea generală, conducerea și controlul campionatului se realizează de către Comitetul de Organizare al IFFLNR.

2. Participanți și condițiile campionatului МФЛЛНр:

§ Echipele câștigătoare sunt premiate cu cupe, premii, cadouri;

§ se acordă cel mai bun jucător din fiecare rundă;

2.3. Este interzis participarea (jocul) în campionat:

§ jucătorii profesioniști declarați în diviziile de top ale Campionatului de Fotbal din Rusia și mini-fotbal;

§ în cazul în care echipa se implică într-un meci al unui jucător care nu este inclus în aplicație, echipa adversă poate depune o plângere la organizator. Protestul este acceptat numai în scris, în timpul sau imediat după terminarea jocului, nu mai mult de 5 (cinci) minute. În cazul confirmării acestui fapt, echipa care a încălcat regulile va fi învinsă cu un scor de 0: 5;

2.4. Campionatul va avea loc în prima etapă:

Echipele care participă la campionat vor juca meciuri într-un sistem circular în două runde: fiecare echipă joacă cu două meciuri.

Premiul va fi echipa care a avut 1 la 3 locuri.

2.4.1. toate jocurile sunt conduse de un mini-fotbal №4. Echipa este formată din patru jucători de camp și un portar. Numărul de jucători din echipa de aplicații este de 18 persoane. Meciul durează 2 jumătăți de 20 de minute ("murdar"), o pauză de 2 minute.

2.4.2 Ordinul de acumulare de puncte:

2.4.3 Locurile echipelor din grup sunt determinate de:

§ cu cel mai mare număr de puncte;

§ în cazul egalității punctelor pentru două sau mai multe echipe:

o Rezultatele jocului (e) unul cu celălalt (numărul de puncte, numărul de victorii, diferența dintre golurile marcate și pierdute, numărul de goluri marcate - reciproc în jocuri);

o pentru cea mai bună diferență de goluri marcate și acordate în toate jocurile;

o cu cel mai mare număr de goluri marcate în toate jocurile;

o pe joc între ei;

3. Arbitrajul campionatului:

3.1. arbitrajul se desfășoară în conformitate cu "Regulile jocului în mini-fotbal și fotbalul mare", precum și cu modificările și amendamentele adoptate de Comitetul de Organizare;

3.2. Numirea judecătorilor la meciuri este efectuată de Comitetul de Organizare;

3.3. Campionatul este servit de arbitri calificați, protestele pentru arbitraj nu sunt acceptate;

3.4. în caz de intervenție în activitatea judecătorului, jucătorul poate fi dat un avertisment, în caz de comportare nesportiva a unui jucator poate fi scos de pe site-ul înainte de sfârșitul jocului și descalificat din turneu.

§ numărul de substituții în meci este nelimitat. Înlocuirea jucătorului se face fără avertizarea judecătorului în locul în care se află jucătorii de rezervă ai echipei sale.

§ Pentru încălcarea unei echipe de numere, jucătorul are un cartonaș galben.

§ Organizatorii ligii își dau bilele nr. 4 pentru meci.

§ mingea este introdusă în joc de la pământ. Când un jucător atinge o minge rulantă, arbitrul numește mingea în direcția opusă.

§ mingea este pusă în joc timp de 5 secunde. Jucătorul care a permis întârzierea, arbitrul poate face o avertizare orală, poate arăta un cartonaș galben sau poate atribui mingea în direcția opusă.

§ Jucătorii pot da mingea portarului de un număr nelimitat de ori.

Când este lovit de poartă, portarul intră în minge cu mâna.

Portarul nu are dreptul să ia mingea în mână după ce a trecut piciorul partenerului său.

§ În meciuri există un sistem de 6 faulturi. Echipa, care a marcat 6 fauluri la timp, este pedepsită cu o lovitură liberă de 10 metri. Următorul fault este pedepsit în același mod.

§ O penalizare este acordată atunci când jucătorul echipei de apărare face o încălcare a regulilor în propria zonă de penalizare, care trebuie pedepsită cu o lovitură liberă. Mingea este plasată pe o marcă de 6 metri. Portarul se află pe linia țintă. Dacă portarul coboară din linia de țintă înainte de grevă, arbitrul are dreptul de a numi o lovitură de pedeapsă din nou.

§ Ca și în cazul în care spargeți printr-o lovitură de pedeapsă sau când intrăm mingea în afara, jucătorul nu are dreptul să întârzie intenționat jocul stând în fața mingii! În acest caz, în cazul în care un jucător în mod intenționat pentru a obține în fața mingii, acesta este un cartonaș galben pentru pierderea timpului poate fi afișat și cutia () acesta va fi ucis din nou echipa, care a controlat balonul.

§ La o penetrare lovitură liberă jucător poate cere judecătorului să se deplaseze peretele de 5 metri, în acest caz, mingea este pus pe fluierul arbitrului, în cazul în care jucătorul îl mingea fără un fluier, arătat cartonașul galben și o penalizare este întreruptă.

§ Un gol marcat de la un gol sau când intră mingea de la poartă nu este luat în considerare dacă mingea nu a atins pe nimeni.

§ Trucurile sunt interzise. Nu se consideră o subcategorie, atunci când jucătorul în toamnă completează atacul și, de asemenea, atunci când jucătorul din toamnă acoperă împușcatul adversarului la poartă. Toate celelalte momente, inclusiv jocul mincinoasă, sunt considerate o încălcare a regulilor și sunt pedepsite cu o lovitură "liberă".

O minge marcată de la poziția "culcat" se ia în considerare dacă jucătorul completează atacul în toamnă și scoruri.

§ În cazul în care două echipe au aceeași formă, avantajul este echipa care este prima din programul echipelor de joc ale campionatului.

§ Cand jucatorul este scos din teren, echipa joaca pentru 2 minute in minoritate sau inainte ca mingea sa fie ratata. Jucatorul la distanta in acest meci nu poate intra in curte. Jucătorul eliminat va trebui să sări peste următorul meci. Dacă jucătorul care a fost descalificat va fi implicat în următorul joc, echipa sa va pierde cu scorul de 0: 5, iar descalificarea jucatorului impus de 3 partide.

§ Cu eliminarea reciprocă a jucătorilor, ambele echipe continuă să joace în echipe întregi.

O echipă care are întârziere pentru meci mai mult de 15 minute va fi creditată cu o pierdere de 0: 5 și o amendă.

Echipa § în care numărul de jucători prezenți la meci nu este permis să-l înceapă (mai puțin de 3 jucători de câmp + portar) vor fi pierdute cu un scor de la 0: 5.