9 moduri de a căuta informații în Google că 96% dintre utilizatori nu știu despre, bloguri victorii, contacte

1. Cum să găsiți expresia exactă sau forma unui cuvânt Cu ajutorul operatorului »«. Incadrati cuvântul sau fraza în ghilimele, iar Google va căuta pe pagina de web în cazul în care există o astfel de frază exact (o formă a cuvântului). Exemplu: ["Vă scriu"]







2. Cum să găsiți un citat în care cuvântul pierdut în citat este omis? Luați întregul citat în citate și, în loc de cuvântul pierdut, puneți un asterisc *. Un citat poate fi găsit împreună cu un cuvânt uitat. Exemplu: ["farmacie de noapte"]

3. Cum să găsiți oricare dintre mai multe cuvinte Pur și simplu listați toate opțiunile potrivite printr-o bară verticală:. Google va căuta documente cu oricare dintre aceste cuvinte. Exemplu: [ananas călugări de căluș | șampanie] [loturi de țară (rublevskoe | kievskoe | minskoye) autostrada]

4. Cum să găsiți cuvinte într-o singură propoziție Utilizați un operator cu un nume frumos "ampersand" . Dacă combinați cu un cuvânt ampersand, Google va găsi documentele în care aceste cuvinte sunt într-o singură propoziție. Exemplu: [monumentul lui Pushkin Pskov]

5. Cum să găsiți un document care conține un anumit cuvânt Puneți în fața cuvântului dorit plus, fără să-l separați de cuvânt de un spațiu. Mai multe cuvinte obligatorii pot fi incluse în interogare. Exemplu: [Monumentul lui Sholokhov + Boulevard]

6. Cum să excludeți un cuvânt din căutare Puneți un minus înainte de cuvântul pe care nu doriți să îl vedeți în răspunsuri. Deci, puteți exclude chiar și câteva cuvinte: Exemplu: [caricatură mumie troll -rok-lagutenko] [modele de tricotat - cumpărat]

7. Cum să căutați pe un anumit site În acest scop, operatorul site-ului este potrivit. Vă permite să specificați site-ul pe care doriți să căutați direct în interogare. Asigurați-vă că postați un colon de site. Exemplu: [site-ul constituțional rus: consultant (dot) ru] [fereastră site: lib (dot) ro]

8. Cum să căutați documente de un anumit tip Aveți nevoie de o declarație mime. Puneți în mime de interogare, un colon și apoi tipul de document de care aveți nevoie. De exemplu, documentul pdf sau doc. Exemplu: [cerere pentru un mime de pașaport străine: pdf]

9. Cum să căutați pe site-uri într-o anumită limbă Cu ajutorul operatorului lang. După lang, trebuie să puneți un colon și să scrieți ce limbă aveți nevoie de documente. Dacă aceasta este rusă, atunci trebuie să specificați ru, dacă ucrainian - uk. Limba belarusă este notată ca fiind, engleza - ro, franceză - fr. Exemplu: [void glClearColor lang: ro]

9 moduri de a căuta informații în Google că 96% dintre utilizatori nu știu despre, bloguri victorii, contacte






Colonelul Cassad Azi 11:30 977 16.15

9 moduri de a căuta informații în Google că 96% dintre utilizatori nu știu despre, bloguri victorii, contacte

9 moduri de a căuta informații în Google că 96% dintre utilizatori nu știu despre, bloguri victorii, contacte
Fritz Morgen Azi 11:19 3088 30.86

9 moduri de a căuta informații în Google că 96% dintre utilizatori nu știu despre, bloguri victorii, contacte

O poveste instructivă din partea cititorului. Omul a vrut să facă o ipotecă în bancă pentru a cumpăra un apartament mai mare. Banca a refuzat din cauza unui istoric de credit rău. Omul sa întors apoi la biroul de credit și a aflat că erau două împrumuturi nevândute, despre care nu știa nimic. Citez mai departe scrisoarea: M-am întors la biroul de istorie a creditelor și am aflat din raport.

9 moduri de a căuta informații în Google că 96% dintre utilizatori nu știu despre, bloguri victorii, contacte
Putanik Azi 10:06 1489 5.00

9 moduri de a căuta informații în Google că 96% dintre utilizatori nu știu despre, bloguri victorii, contacte

Președintele Ucrainei Petro Poroșenko a mulțumit compatrioților săi, spunând că țara lor este un puternic „putere spațială“ .Povodom pentru o astfel de declarație a fost a 20-a aniversare a primului zbor spațiu al cetățeanului Ucrainei. „Un participant activ la programele spațiale“, „în urmă cu 20 de ani, a existat un eveniment istoric pentru independent Ucraina. Leonid Kadenyuk la bordul lui Amer.

9 moduri de a căuta informații în Google că 96% dintre utilizatori nu știu despre, bloguri victorii, contacte
Rostislav Ischenko Ieri 14:22 30412 421.97

9 moduri de a căuta informații în Google că 96% dintre utilizatori nu știu despre, bloguri victorii, contacte







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: