7 Regulile mele cum să învăț să iubesc cărțile

Îmi plac cărțile. Și am o mare dorință de a ajuta pe alții să vadă lumea mea. Unde este cartea - este intregul univers. Se apuca? (Sunt aici, foarte mult)






Cred că puteți învăța ceva prin propriul dvs. exemplu. Prin urmare, descriu acele reguli care au fost elaborate în anii lecturii. Și dragostea de a citi.
Întrebări de avertizare, eu citesc despre 3-4 cărți pe săptămână.

7 din regulile mele cum să învăț să iubesc cărțile.

1.Dacă nu vă place cartea - doar lăsați-o. Nu trebuie să stai și să fii ucis pentru paragrafe neinteresante sau lipsite de sens pentru tine (nu voi lua în considerare în mod natural literatura educațională). Veți putea citi aproape orice carte, în jumătate de an sau un an. Numai acum, oricum, veți putea să vă bucurați de asta?







2. Înainte de unele cărți, trebuie doar să crești / să crești / devii o persoană diferită / experiență ceva. Prin urmare, reveniți la cărțile abandonate. Pentru a fi sincer, povestea este din experiența mea. Nu mi-a plăcut Harry Potter în momentul în care aveam 15 ani. La 20 ani recitesc toate cele șapte cărți în două săptămâni.

3. Dar unele cărți nu vor deveni a ta. Deci, aruncați-le din nou în siguranță. Personal, nu pot sta Dostoievski. Și nu fac încercări în zadar să văd asta din nou.


Sfatul meu, opinia mea, cuvintele mele sunt subiective. Nu presupun să spun că tot ceea ce este scris va fi un ajutor pentru toată lumea.
Încerc doar să dau o bucată bună.
Vă mulțumim pentru lectură!
PS Dacă ați stăpânit deja acest text, atunci trebuie să vă străduiți. Deci, ați stabilit deja obiective și doriți să le îndepliniți. Pace pentru tine și dragoste)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: