4 noiembrie

Înregistrarea la myJulia.ru vă va oferi multe beneficii.

  • veți găsi noi prieteni și veți putea să discutați cu ei cele mai interesante teme pentru dvs.;
  • puteți să începeți un album foto, un jurnal sau chiar un grup de interese;
  • poți să postezi articolele tale, să găsești cititori mulțumitori, să îți formezi portofoliul;
  • Să participe la o varietate de competiții permanente cu premii valoroase.
Moda si frumusete, gatit si pregatire de nunta, fitness si dieta, flori, gradina si gradina, copii, astrologie si magie - pe myJulia exista temele feminine!

Categorii de articole:

Caii au fost într-adevăr nu simplu, și doar călăreții lor - și chiar mai mult! În centrul orașului au arătat minunile soldați Prezidențial Cavalerie gimnastica Regimentul. Apoi, au existat lupte între Rusichi puse în scenă și armata poloneză, rupte ca rezultat .... În tot acest timp nu am dat drumul mâinii camerei. îndoiți abia dacă degetele. Cafea, pe care l-am folosit în pauzele scurte între scene reprezentări, încălzirea nu este atât de fierbinte. Vodka în oraș interzis vânzarea-pour la ora 15.00, și anume, pentru a elimina „tabu“ era încă o jumătate de oră. Și ce ar trebui să fac? Asta-i drept, la cald la pohlebat. Ca înverșunare-încălzire ceai kazah niciodată nu ne-am turnat (în lapte de fierbere turnat o doză consistentă de ceai și arunca o bucată de slănină), apoi a rămas solyanochka direct de căldură într-o oală, atât timp cât nu se răcească în jos! Și m-am dus la un restaurant preferat, situat chiar în centrul orașului, sub pământ, sub acoperișul clădirii vechi de 200 de ani. Există întotdeauna mă așteaptă.







La patru metri sub nivelul asfaltului, mi-am dat seama că ordinele de comandă deasupra solului nu funcționează. Soțul hostessului a fost un buxa, soțul chelneriei stătea într-o tufă .... Dar am refuzat temporar din sticla instant turnată. În primul rând - o pauză. Și după un sfert de oră se încălzea.

Deci, ce știm despre supa aparent nepretențioasă, cum ar fi Solyanka? Aproape toată lumea știe că, în vremurile din Rusia această supă a fost numită „țărancă“, a fost preparat pe un abrupt de pește, ciuperci sau carne bulion cu condimente iuti. Și indiferent de ce ne confruntăm pe Solyanka de masă - ciuperci, carne sau pește. În orice caz, baza sa de acru-sărat-ascuțit, pentru că printre ingredientele sunt întotdeauna prezente într-o varietate de bunătăți de aspect, cum ar fi capere, muraturi, sărate sau ciuperci murate, lamaie, cvas, iar mai târziu a apărut Maslinka. Solyanka - o compilație a două mari supe rusești: supa de varza (varza acra) și rassolnik (murături și murătură castravete de multe ori). Și, desigur, o mulțime de parfumat - marar, patrunjel si piper intotdeauna ascutite.

În vremurile vechi, piesa de băț, conform conceptului său, avea multe în comun cu pizza italiană. Asta înseamnă că tot ceea ce rămâne de la alimente de ieri nu ar trebui eliminat. La urma urmei, nu a avut timp să strică, trebuie să mâncăm, dar să mănânci așa încât să nu pară că mănâncă resturi! Mândria rusă nu este mai mică decât cea a italienilor.

Aici este o rețetă veche pentru o simplă și delicioasă, rapidă-eddy saltwort. În acest fel de mâncare au fost tot felul de carne (acum mai multe tipuri de cârnați), restul mesei. Carne de vita, pui, curcan, rață sau carne de gâscă tăiată fin, fierte in bulion cu faina ceapa și care, înainte de care au fost prăjite în ulei vegetal cu piper și Lavrushko. După un timp, s-a adăugat saramura de castravete. Când îndepărtat din căldură-sac, sa turnat gălbenușuri de ou bruiate (cel puțin două) și agitat continuu câteva minute nu ondulată. Apoi, într-un bol tăiat în fâșii murături, pune verde cu smantana, și apoi turnat într-o amestecătură.






Da, acum este un astfel de solyanka - nu este ieftin, dar înainte ca țăranul din curte să aibă rațe, gâște și găini ...

Sau această Solyanka ciuperci. Numărul de ingrediente - pentru întreaga familie. Cauti o livră de ciuperci proaspete (du-te și congelat, dar nu și ciuperci), 4 castraveti murati, 2 cepe, o mână mare de măsline, trei sau patru linguri de capere, cateva linguri de pasta de tomate (nu ia „Baltimore“, prieteni, cel mai bun Krasnodar sau Iran, de exemplu) și o pereche de linguri de ulei vegetal.
Cojit, bine spălate și tocate ciuperci pentru a pune într-o oală și se fierbe timp de 45 de minute, cu o bucată de bec purificat (de îndată ce începe să raspushivatsya petale - arunca-l nafig). Până când ciupercile sunt fierte, trebuie să taie a doua ceapa si se caleste in ulei, se adaugă pasta de tomate până la sfârșitul prăjirii. Apoi tăiați castraveții în blocuri mici. Când ciupercile sunt aproape gata, este necesar să le trimită ceapă și castraveți cu capere și mirodenii - frunze de dafin, piper negru și sare. După 10 minute eliminați din căldură. Plăcile pentru gustul picant și mai bine sunt conforme cu alimente vegan-sac, ar fi bine pentru a pune pe o felie de lamaie si un varf de cutit de ierburi tocate.


Îmi place pisica de pește. Dar dacă o faceți "pe minte", va fi destul de lungă. Cu toate acestea, amintiți-vă că baza de orice solyanka - un bulion abrupt, bogat! Cu toate acestea, alegerea este a ta. Se taie achiziționat cap de pește mare, coada si aripioare, si gatiti cu frunze de dafin într-o pereche de litri de apă sărată timp de aproximativ o oră. Apoi scoateți peștele fiert din bulion. Se prăjește într-un ulei vegetal câteva cupoane tocate fin, adăugând făină. Tăiați castraveții în bucăți mici și dacă castraveții sunt mici subțiri tăiați în cercuri. Mărimea medie a varzei este tăiată subțire. Și apoi din nou sub bulion foc pan kindle si trimite-l mai întâi varză, apoi bucăți de pește (rază de aproximativ 5-6 minute), apoi castraveți, ceapă prăjită, ardei și, dacă se dorește, pasta de tomate. Gatiti ar trebui sa fie la foc mic. Puteți să puneți smântână în plăci.

Există o rețetă pentru salata de marinar. Este foarte similar cu cel precedent. Numai în loc de varză - orzul de perle, și de peștele din appendage există calmar. Plus măsline și ardei dulci subțiri. Această rețetă, apropo, a fost descrisă de Pohlebkin într-o carte de bucate.


Și există o asemenea mișcare. Este simplu (cine ar vrea sa o faca cu un bodunisha cu o adevarata minge de picior!) Si sa-i placa pe cei care nu vor sa se bea cu un mod banal, astfel incat betisoarea sa nu cada pe capul tau!
Pune pe foc o tigaie cu pereți groși, se toarnă ulei în ea, aruncă-l tocat ceapa mare, tocata trei murături și se fierbe totul. Apoi se adaugă în borcan tigaie de conserve de pește (în suc propriu) și se toarnă totul pasta de tomate de apă explorat. Adăugați condimente și sare, lăsați timp de 3-4 minute, turnați un pahar de vodcă și opriți plita! Ești salvat de o mahmureală și băutura nu va fi!)))))


Și, în cele din urmă, peștele de pește în franceză! Se toarnă o jumătate de pahar de apă în tigaie și se aruncă puțin unt, se pune ceapa tăiată în acest amestec. Apoi adăugați patrunjel, câteva roșii tocate, puțin ulei vegetal și o tinctură de șofran. Apoi gătiți bucăți de 7 okunkov sau rufe cu rădăcini în cinci pahare de bulion de pește. Și apoi - în sfârșit poți! Ia belomyasuyu kilogram de pește și 15 raci, sare și piper le-l lase în pace pe scurt. Și în bujorul până la crengi, adăugați o jumătate de pahar de vin alb și o lingură de pastă de roșii. Arunca la biban sau ersham bucăți de pește alb cu raci, se fierbe până când fierte înainte de a scoate cratita de pe foc, se adauga usturoiul piure într-un mojar. La naiba .... Este cu siguranță nu poate fi fara gust, dar în Rusia este numit, sau hemoroizi, sau o ambuscadă cu achiziționarea de raci!


P.S. Ultimul amestecătură Am pregătit foarte ușor în bucătărie. Cand varza tocata si cartofii cubulete (acesta este inclus într-un exemplu de realizare a Halofitele în Leningrad) este aproape fierte, am aruncat în tigaie tăiate în cercuri subțiri murături, apoi se taie în semicerc Cârnați, lavrushku mici, piper si cateva felii de lamaie. După cinci minute, am opri căldura, se acoperă vasul cu un capac și da fiertură.

(nu luați "Baltimore", prieteni, este mai bine Krasnodar sau iranian,
-sunt complet de acord. "Baltimore" - un lucru teribil, dar iranianul nu a văzut 10 ani, rămâne Krasnodar. Cârnații în solyanku nu pun. Cârnații moderni, același lucru ca și "Baltimore". Prefer slanina afumată. În general, cu o mahmureală, într-adevăr, nu este nimic mai bun decât o solyanka de mahmureală. Luni, două "persoane de naționalitate caucaziană", o mulțime de sentimente au dus la. Came greens (probabil, Halloween sărbătorit persistent), a devenit roz, ca și porcii.

Avem Krasnodar în vânzare fără probleme, este în favoarea noastră)))

nu este nimic mai bun decît o agățare de noapte
cu siguranță!
Avem acest vas preferat după o sărbătoare mare. Se gătește o tigaie mare (există o mulțime de oameni care mănâncă) și am tăiat toate tăieturile de carne de acolo ieri.

Rețete de la un om - cu mult timp în urmă nu am citit acest lucru. Da, nu este o ouă prajită simplu, ci o salată salată, pe care nu o pot găti fiecare hostess. Aplauzele mele pentru tine.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: