25 Reguli, care au folosit "capra nostra"

25 de reguli, care foloseau "capra nostra"

Înțelepciunea va ajuta la cucerirea lumii. Aceste reguli păzesc tăcerea secolului "mort". Au fost vânate de poliție, FBI, CIA. A fost necesar să înțelegem logica și sensul. Persoana implantată în sistem a organizat o "scurgere". Pericolul, riscul și munca imensă au cristalizat în linii pe care le veți citi mai jos.







25 Reguli, care au folosit

1. Chiar și liderul nu trebuie să se teamă să-și murdărească mâinile.
Nu forțați niciodată subordonații dvs. să facă ceea ce nu înțelegeți sau ce nu doriți să faceți. Din când în când, capo (nașul) mi-a încredințat personal sarcini pe care trebuia să le transmit echipei mele. Acest lucru sugerează că, dacă sunteți un lider, arătați cum să acționați pe exemplul dvs. Cine după asta vă poate da vina pe tine?

2. O mână de noroc este mai bună decât un munte de înțelepciune.
Această regulă nu se aplică în cazul meu sau al prietenului meu, dar aceasta este o regulă importantă. Indiferent cât de înțelepți sunteți, există întotdeauna lucruri în viață pentru care trebuie să fiți pregătiți. Chiar și persoana cea mai inteligentă poate aluneca pe gheață. Cu alte cuvinte, niciodată nu subestimați semnificația expresiei "a fi în locul potrivit la momentul potrivit".

3. Pentru fiecare cuvânt pe care-l spui, lăsați dușmanii să răspundă la o duzină de cuvinte.
Vreau să subliniez că cu cât vă deschideți mai mult dușmanului, cu atât mai multe arme pe care le va avea pentru a vă distruge. Să spună dușmanul tău: informația este putere și poate distruge.

4. Numerarul este disponibil pretutindeni în orice parte a lumii.
Când în foșnet buzunar „verde“ nu au nici o, sau poate în cazul în care, cecuri de credit, nu nimic. Cecul nu este stabil, carduri de credit pentru clovni, numerar este întotdeauna de numerar.

5. Nu spuneți nimănui nimic despre care știți.
Dacă știți cum să deveniți milionar sau știți cum să convingeți US Internal Revenue Service că sunteți un dentist cu un salariu de 18.542 dolari pe an, atunci niciodată nu dezvăluiți aceste cunoștințe nimănui. Întotdeauna descurajați, deschideți doar 75% sau 95% din ceea ce știți. Acest lucru vă va proteja (mai ales dacă aceste ultime 10% sunt ilegale) și vă va convinge că este foarte frumos să fiți singur.

7. Un om nu este nimic fără cuvântul său.
Chiar și un om sărac are cuvântul său. Cuvântul tău ar trebui să fie ca o piatră. Mențineți întotdeauna promisiunile (nu promiteți niciodată, știu că clovnii voștri interiori vă împing să faceți o promisiune). Un minut de necredință în tine este o altă persoană, acesta este momentul în care l-ai îndepărtat de la tine.

8. Ține-ți gura închisă. Dar dacă trebuia să mintă, încercați să vorbiți mai puțin.
Dacă nu știi ce să-ți spui, stai liniștit. Cu cât vorbiți mai mult, cu atât mai mult vă dezarhivați. Dacă gura este închisă, alții fac greșeli. Minciunile scurte și dulci sunt mai plăcute pentru a auzi (și a-ți amintit mai ușor) decât pentru a fi atenți la cel mai mic detaliu al povestirii despre cum rujul de pe buzele unui travestit era pe gulerul tău.

9. Dacă nu vrei să fii ucis de un glonț inamic, nu stai doar în aer liber.
Nu permiteți situații în care puteți avea probleme. Evitați blocarea într-un colț. Nu fi niciodată în aceeași cameră ca un inamic cu o armă și nu va putea să te împuște în cap.







10. Dacă nu reușiți să câștigați războiul, jucând după reguli, ajustați-vă la voi sau chiar mai bine să le rupeți.
Câștigarea înseamnă că nu se joacă întotdeauna de reguli. Rezultatul este important - o victorie. Dacă vrei să avansezi în viață, trebuie să știi cum să joci în afara regulilor. Cei care conduc țara dvs. au învățat de mult aceste reguli.

11. Nu ierta niciodată trădării.
Niciodată!

12. Dacă alegeți între asta, dușmanul vostru trebuie să respecte sau să vă fie frică de voi, alegeți întotdeauna să vă fie frică.
Respectul este frica buna este mai bine. Celebrul filosof Machiavelli a popularizat această expresie. Frica este cea mai bună descurajare mai bună decât respectul; teama va opri inamicul mai repede decât dorința de a vă respecta.

13. Mânia unei femei este întotdeauna posibilă, se schimbă în milă, dând un inel cu un diamant (și mânia bărbatului cu sex).
Este aceasta regulă a sexului? A scuipa? Dacă o femeie primește un inel de diamant, va tace și va fi fericită (acest principiu a lucrat în vremurile bunicilor noștri și de ce nu lucrează acum). Într-o relație cu soția mea, această regulă a lucrat dintotdeauna. În ceea ce privește bărbații, am spus mereu echipei mele: după o noapte cu o frumusețe, gândurile se vor clarifica.

14. În spatele fiecărui om mare este o femeie mare.
Ceea ce se spune în regula 13 nu înseamnă deloc că trebuie să-ți tratezi soția fără de respect. Aveți nevoie de stabilitatea pe care o femeie înțeleaptă o poate da, vă va ajuta să deveniți minunați. Un bărbat fără familie nu poate deveni niciodată om cu 100%. O soție mediocră vă va opri întotdeauna și nu vă va permite să vă realizați întregul potențial interior.

15. Nimic nu durează pentru totdeauna.
Nu contează dacă e dragostea, norocul, succesul în afaceri, aspectul sau părul tău, nimic nu durează pentru totdeauna. Este la fel de evident ca zi și noapte.

16. Nu te sfătui niciodată pe cineva care nu-i dorește.
Nu contează cine le cereți o chelneriță sau o persoană pe care o aveți la locul de muncă. Niciodată nu da un sfat mare, în cazul în care: A) Chelnerița nici măcar nu se uită la tine sau nu-mi pasă cine înclinat B) idiotul care ți-a dat bani sau de a face ajutat nu are economii (cont), sau nu știu ce Nasdaq.

17. Dacă te-ai implicat într-un război, atunci întotdeauna atacați întâi. Atacati puternic, deci este primul dvs. si ultima lovitura.
Când este imposibil să eviți conflictele sau o luptă, intră întotdeauna întâi. Veți duce inamicul în afara echilibrului și, dacă aveți o suflare suficient de puternică, îl veți lovi.

18. Dacă vrei pace, pregătește-te pentru război.
Nu fi niciodată saturată. Chiar dacă acum totul este bun în viața ta, asta nu înseamnă că va fi întotdeauna așa. Fiți întotdeauna pregătiți pentru cel mai rău lucru, chiar dacă nu vă așteptați să se întâmple lucruri rele.

19. Obțineți un preot dacă vă decideți să fiți un îndrăzneț.
Dacă nu sunteți atent sau chiar suspicios față de acțiunile sau cuvintele voastre, sunteți condamnați, să vă faceți soția văduvă și să vă rupeți cariera.

20. Când sunteți îndoieli, aveți încredere în instinctele voastre.
Instincturile ne sunt date pentru ca noi să putem lua o decizie atunci când nu totul în procesul de negociere este clar. Ascultă-ți instinctele, te vor ajuta mai degrabă decât să-i facă rău.

21. Persoana presupune, Dumnezeu dispune.
Nu am înțeles niciodată semnificația acestei zicale. Unul dintre prietenii mei a repetat-o ​​mereu și am dat mereu din cap, prefăcând că am înțeles ceva. Voi spune, mă îndoiesc că și prietenul meu a înțeles sensul acestor cuvinte.

22. Ține-ți prietenii aproape, dușmanii chiar mai aproape.
Oamenii nu interpretează întotdeauna corect acest proverb. Asta nu înseamnă că trebuie să-ți faci inamicul cel mai bun prieten al tău, dar trebuie să fii bine informat despre toate intențiile inamicului tău. Obțineți un informator în organizația sa. Cunoașteți pașii lui, să-și asume gândurile, să profitați de slăbiciunile sale.

23. Petreceți mai mult timp pentru orice fel de activitate și fiți pregătit să obțineți mai puțin decât doriți.
Uneori, chiar și cele mai ideale planuri nu se termină cu succes (cuvintele grozave, știu). Lucrăm mai mult din viața noastră pentru a obține asta, ceea ce înseamnă că trebuie să fim răbdători. Supraestimați lucrarea, fiți pregătiți să obțineți mai puțin pentru munca făcută și nu veți fi niciodată dezamăgiți.

24. Pentru a face bani, trebuie să fie investiți.
Nu-mi place să „ungă palma“ toți acești politicieni corupți, dar în cele din urmă, investiția se amortizează de 10 ori. Nu-ți fie teamă să cheltui bani în cazul în care vă va aduce profit. Ia un împrumut bancar, în cazul în care aveți o idee win-win, în cazul în care să investească . plătească salariu decent subordonat calificat. plătească pentru consultanță de specialitate. Dacă sunteți un om de afaceri inteligent, veți fi întotdeauna pe partea de sus.

25. Cel norocos este cel care tolereaza umilirea inaintea altora, dar razbunarea lui va fi dulce.
Dacă cineva râde de tine, nu-l opri; asigurați-vă că oamenii văd cum râde de tine, va fi depus în memorie până în ziua calculării. De prea multe ori oamenii uită cum au fost umiliți. Ridicați mizele și nu veți avea altă cale de ieșire, doar răzbunare.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: