20 povestiri foarte înfricoșătoare

Îți plac povestea de groază noaptea? Iată câteva povești. care vă va încânta imaginația.

1. Ea a intrebat de ce am respirat atat de tare, nu am fost eu.

2. Nu pot să mișc, să respir, să vorbesc sau să aud. Dacă aș ști cât de singură voi fi, aș alege incinerarea.







3. Cu cat am mai purtat-o, cu atat mai mult a crescut in mine. Avea o piele atât de frumoasă.

4. M-am trezit când am auzit un bătut pe pahar. La început am crezut că era o fereastră, până când am auzit-o din nou din oglindă.

5. Fiica mea nu a încetat să plângă și să țipă noaptea. Eu vin la mormânt și îl rog să se oprească, dar asta nu ajută.

Povești infricosatoare pentru noapte

6. Am lăsat fiica mea să se culce cu mine noaptea. Îmi place să mă agăț de ea, în ciuda mirosului înțepător de carne putregai.

7. Luminile au strălucit. M-am acoperit cu o pernă pentru a auzi strigăte de data asta.

8. Nu mă tem de cimitir. Acesta este singurul loc în care fantomele nu mă urmează.

9. Problema cu ieșirea este că părinții dvs. nu au cea mai mică idee unde să vă caute. Până când vor găsi această cușcă, nu vei mai fi în viață.

10. Am auzit pe fiul meu țipând și grăbindu-se sus, ca să-l duc înapoi la culcare. Nu mă crede când spun că totul este bine, probabil pentru că vede creatura care ma urmat în camera lui.







Povești foarte înfricoșătoare

11. Poți auzi mama când te cheamă la bucătărie. Când coborâți pe scări, auziți o șoaptă din toaletă: "Nu mergeți acolo, dragă, am auzit și eu."

12. Mă îngrijorează că s-ar fi putut supăra. Am halucinații. Am văzut că pielea bărbatului a izbucnit și a căzut, apoi a coborât din corp. Am privit din interior ceea ce a rămas. L-am văzut întâlnit cu ochii și am zâmbit.

Mă îngrijorează că s-ar fi putut supăra. Dar sunt și mai îngrijorat de faptul că nu m-am înfuriat.

13. Am tras trăgaciul și mi-am văzut creierul stropind pe perete. Am făcut-o ieri. De ce nu mor și de ce nu mă pot opri?

14. Am crescut cu pisici și câini, așa că m-am obișnuit cu sunetele zgâriate la ușă în timp ce dormeam. Acum, când trăiesc singur, a devenit alarmantă.

15. Am vazut un vis placut cand lovituri puternice ma trezit. După aceea, am auzit numai sunetele înfundate ale pământului care se încadrau pe mormânt prin strigătele mele.

Povești înfricoșătoare pentru Halloween

16. Nu adorm niciodată, dar continu să mă trezesc.

17. Întotdeauna am crezut că pisica mea are probleme cu vederea. Părea că privirea îi îngheța pe față. Până când într-o zi mi-am dat seama că va privi mereu prin mine.

19. Ultimul lucru pe care l-am văzut a fost cum a ieșit alarma de la ora 12:07, înainte de a începe să-i descompună unghiile pe piept, în timp ce cealaltă parte mi-a înecat strigătele. Am sărit, reținând cu ușurință, că era doar un vis, dar când alarma a arătat 12:06, am auzit ușa dulapului scârțâind.

20. Am început să-l pun în pat și mi-a spus: "Tati, verifică sub patul meu de monștri." M-am uitat sub pat și l-am văzut încă o „ea“, sub pat, se uită la mine, shake-uri și șoapte, „Tati, pe cineva patul meu acolo.“

Traducere: Filipenko L.V.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: