15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

Când un cuplu așteaptă un copil, ei citesc o mulțime de literatură specializată despre cum să ridice un copil, cum să-i înveți pe îngerul tău, tot ceea ce ei înșiși știu. Dar, în momentul în care acești doi oameni naivi au lăsat în a treia viață, își dau seama brusc că nu sunt ei, iar nou-născutul lor va învăța câteva lecții noi părinților lor.







Am adunat câteva fapte similare pentru a vă pregăti pentru acest rol; și dacă sunteți deja părinte, atunci doar zâmbiți.

1. Aveți grijă cu expresia "a dormi ca un copil": uneori copiii încearcă să dovedească toate comportamentele lor încât sunt gata să nu doarmă zile întregi!

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

- Hai, mama și tata, nu vrei să dormi, nu-i așa?

2. Când deveniți părinți, veți înțelege că un vis bun este mult mai abrupt decât să faci dragoste.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

3. Lăsați copilul singur pentru câteva minute, iar apartamentul dvs. nu va mai fi același.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

4. De fapt, nu este foarte important, dacă ți-ai pierdut mobilul sau chiar toți banii ... nu știi nimic despre pierdere. dar ai pierdut vreodată un suzetă?

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți


5. Oamenii minunați se pot transforma brusc în ucigași, dacă cineva bate la ușă în același timp când bebelușul lor dormește.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți







"Ce vrei de la noi? L-am împachetat câteva ore!

6. Crezi că zborul spre Marte va fi cel mai bun lucru pentru întreaga omenire? Haideți. De acum înainte, cel mai important eveniment pentru tine și universul tău este primul pas al copilului tău.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

"Sunt un profesionist cu experiență!"

8. În serios nu știți de unde vin toate aceste jucării.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

"Sunt peste tot! Nu am putut cumpăra toate astea. Sau ar putea ?! "

9. Îi vei da în mod literal totul - doar ca el să nu plângă.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

10. Chiar dacă plănuiți doar o plimbare de 30 de minute, veți termina cu o grămadă de pachete pline cu lucruri pentru copii.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

"Avem nevoie de scutece, alimente pentru copii, apa, suc, servetele, jucarii ... Ce. Magazinul este deja închis?

11. În doar un an și jumătate, 3 kg de dragoste se vor transforma în 10 kg de fericire.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

12. Copiază tot ceea ce spui și faci. Literalmente totul!

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

Deci, va trebui să uitați frazele proaste și să lucrați regulat cu vocabularul și comportamentul în general.

13. Considerați că sunteți un adult educat și erudit? Da, așteptați până când copilul dumneavoastră va întreba astfel de întrebări, de care trebuie să vă zgâriați spatele capului.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

15. În curând copilul dvs. va deveni proprietarul casei și veți trăi conform programului său.

15 Lucruri la care nu te-ai gândit până nu ai devenit părinți fericiți

- Mamă, adu-mi lapte, te rog!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: