11 germanii au jucat fotbal, iar francezii au câștigat

A pierdut "în vestiar" o lovitură de pedeapsă dintr-un lovitură de departajare

În mod neașteptat, toți francezii au început meciul ca și când s-ar fi aflat la concurenții nu în Germania, ci la toți aceiași islanderi, pe care i-au îndrăgit în sferturile de finală. Dacă acest premiu ar fi fost acordat euro în nominalizarea "cel mai bun gol care nu a fost marcat", ar fi lăsat pe Antoine Grizmann și pe partenerii săi pentru un atac pe care l-au construit în minutul 7. Joc în stenochku și toc transfer, un alt stenochka, dribling - în acest atac a fost absolut totul, cu excepția lovitură finală Grizmann.

Germanii imediat zalemalis, care au luat inițiativa, mingia și spațiul, au început să învingă poarta gazdelor turneului. În tot acest timp jocul semana cu un miting majoritar în hochei. Toate nu ar fi nimic, dar Germania încă o dată pe acest euro a fost distrusă de punerea în aplicare. Se pare că la filmat doar pe Mario Gomez. deoarece a fost eliminat din cauza unui accident. Thomas Muller. detașată la marginea atacului, datorită faptului că nu există nici unul mai banal decât punerea lui acolo, rezultatele nu sunt încurajatoare. Mai mult, niciodată nu a marcat niciodată în Campionatele Europene - 0 goluri în 11 meciuri. Un blestem, nu altfel. Pentru comparație: la campionatele mondiale, Muller a marcat 10 goluri în 13 meciuri.

. Și GRIZMANN

Zerourile pe tabloul de bord înainte de pauză încă bine, dar Bastian Schweinsteiger inainte de fluierul pentru o pauză pentru un motiv oarecare a decis să parodia Jerome Boateng meci de probă cu Italia, a jucat o mână în propria lui pedeapsă. Nu atât de clar, dar destul de vizibil pentru arbitru - o penalizare. Grizmann nu a ratat ocazia de a-și reface contul de bombe pe acest euro. "Grismann este un jucător remarcabil care a confirmat încă o dată acest lucru astăzi. Viteza lui, tehnica sa este ceea ce ne ajută nu numai să înscriem, ci și să creăm momente. În acest euro, el joacă un rol important pentru noi ", spune Didier Deschamps, mentorul francezului, se plânge în complimente la acuzațiile sale.

Toată lumea știe spusele fostului jucător al echipei naționale germane Gary Lineker că 22 de oameni joacă fotbal, dar întotdeauna germanii câștigă întotdeauna. Deci, ieri, cel puțin 11 germani au jucat fotbal, iar francezii au câștigat.

"Sentimente teribile, dar nu vreau să le comparăm cu cele pe care le-am experimentat ca jucător. Cel mai important este ca jucatorii sa evalueze corect responsabilitatea pe care o au pe umeri - responsabilitatea campionatului European de acasa. La un moment dat, eu am trecut prin asta când am jucat la Campionatele Mondiale din Franța ", a concluzionat Deschamps.

Grimace Jochim Leva, care reflectă perfect starea de lucruri a Germaniei în meciul de ieri

În ultimele 10 meciuri, Portugalia a pierdut în fața francezilor.

33 de lovituri au adus echipe mixte din Germania și Franța pe gulere între ele, dintre care 17 în contul germanilor și 16 la francezi.

38 de jocuri la marile turnee internaționale au avut loc la Schweinsteiger, mai mult decât oricine altcineva din istorie.

637 de transferuri au fost făcute de jucători ai echipei germane, care este aproape de două ori mai mare decât francezii, care au 299 de asistență.

Partener general:
editori:

0: 1 - Grismann, 45+ (penalități)
0: 2 - Grismann, 72
Germania: Neuer, Höwedes Boateng (Mustafa, 61), Hector, Kimmo, Gian (Goetze, 67) Schweinsteiger (Sane, 79), Kroos, Ozil, Draxler, Mueller.
France Lloris, Koselni Evra, Sanya Umtiti, Pogba, Blaise Matuidi, Piet (Kante 71), Sissoko Griezmann (vier, 92), Giroux (Gignac, 78).
Avertizări: Gian (36), Evra (43), Schweinsteiger (45), Ozil (45), Draxler (50), Kante (75).

„Avem nevoie de un mediator, care să protejeze interesele Byshovets a profesorilor“ cerințele Berdyev diferă cu posibilitățile de «jucători Rubin,» Raportul săptămânii: O zi din viața lui Kazan casa de amanet

Reboundul francez. Aceste lovituri de pedeapsă stânga au rămas blocate, întregul joc răsfoiește

Ie Vrei să te joci cu mâinile în zona de pedeapsă?

Și mi se pare surprinzător faptul că judecătorul a adăugat un minut pentru prima jumătate a anului, aproape nici opriri nu au fost, de fapt, în opinia mea, a adăugat un minut pentru a oferi posibilitatea de a depune un colț și această decizie a afectat rezultatul final al meciului. Germanii, desigur, într-un număr de momente sincer ghinion, și o pereche de 2-3 ori salvat portarul francez.

• Și tu, ca judecător, ați văzut jocul JOCURI?