100% Restaurați kbm în baza gratuitului rs și online

Cum se restabilește MPS pentru OSAGO în baza de date SAR gratuit și legal? Proprietarii de mașini care nu sunt de acord cu rata bonus-malus (MBM) utilizată la calcularea reducerii la asigurarea asigurării obligatorii de răspundere civilă auto. având în vedere oportunitatea corecției sale libere. Acum, în conformitate cu legea - legea și libertatea de a stabili MSC în baza de date AIS SAR a devenit mult mai ușor și mai rapid, permițând grantirovanno obține o ofertă pentru CTP.







Luați în considerare modalități de servicii CBR și societățile de asigurare, ca valoare de returnare a oficial al CSM, pentru a fi siguri că societatea de asigurări va refuza să plătească, în cazul în care se dovedește că reducerea a fost aplicată în mod ilegal datorită recuperării incorecte bonus-malus.

Astfel, recuperarea juridică a unei reduceri la OSAGO se poate face în următoarele moduri.

Corectarea MSC printr-o companie de asigurări

Dacă sunteți sigur (ă) că ați aplicat MSC greșit în timpul calculului, contactați direct asigurătorul sau compania în care intenționați să executați RCA cu cererea corespunzătoare pentru modificarea raportului. Puteți trimite această aplicație online. Pentru a face acest lucru, utilizați serviciul online de recuperare gratuită a valorii KBM pentru următoarele companii de asigurări.

Servicii online ale companiilor de asigurări

Alegeți o companie de asigurări făcând clic pe link-ul de mai jos. Apoi, completați câmpurile formularului de solicitare pentru a returna KBM online.

Returnarea MSC se face on-line direct prin intermediul serviciilor furnizate de companiile de asigurări.

>>> Restaurați KBM timp de 1 zi cu o garanție a rezultatelor.

Cum se garantează pentru restabilirea MSC timp de 1-3 zile?

Contactați biroul nostru din orașul dvs.: Lista orașelor și a contactelor.
În legătură cu faptul că munca noastră va fi făcută pentru dvs. de către specialiștii noștri, serviciul este plătit: 500 de ruble.

Unde ar trebui să depun o cerere pentru restaurarea MSC prin intermediul SAR?

Există posibilitatea de a scrie o cerere către SAR. Modalități de trimitere a unei cereri către SAR pentru modificarea coeficientului din baza de date:

Oricare dintre aceste metode de livrare este legală, însă trebuie să luați în considerare viteza de primire a scrisorilor dvs., deoarece articolele poștale apar oarecum mai târziu decât cele electronice.

Unde provine eroarea valorii KBM din baza de date AIS?

KMB este utilizat ca factor de corecție pentru calcularea politicii de asigurare a OSAGO. Pentru șofer, el determină numărul de cazuri de asigurare care au avut loc prin vina lui. Pentru conducerea în condiții de siguranță (fără accidente), șoferii sunt încurajați de reduceri la OSAGO (5% pentru fiecare an, dar nu mai mult de 50%). Victimele accidentelor rutiere, în schimb, primesc un coeficient ascendent, care este de 1,4-2,45.







La determinarea MBM a șoferului, societatea de asigurări trebuie să se bazeze pe valorile indicate în baza automată a AIS OSAGO. La înlocuirea unui pașaport sau permis de conducere, precum și activitățile de dezafectare (faliment) ale fostei informații asiguratorului cu privire la dimensiunea de reducere poate fi distorsionată. Cel mai adesea, reducerea OSAGO se pierde atunci când apare o valoare incorectă a MBM la înlocuirea licenței de conducere. Dacă v-ați schimbat drepturile, vă rugăm să raportați acest lucru companiei de asigurări!

Doriți să emiteți o politică cu verificare automată a reducerilor? Faceți clic pe link pentru a cumpăra o politică electronică OSAGO.

Reprezentantul "Gosavtopolis" spune:

Bună ziua!
Asiguratorul anterior la înregistrarea politicii OSAGO din spatele scenei a instalat KBM = 1, cu toate că înainte de aceasta coeficientul a fost de 0,5. Am scris cererea la procuratură. Ca urmare, ei au returnat banii și au reinstitut KBM = 0,5. Acum, tot ce văd factorul 1. M-am dus la biroul de asigurător anterior, mi-a arătat în timpul check KBM online, ei au în baza de date și baza de date apare SAR 0.5, dar problema e-CTP cu aceeași metri cubi nu poate listate întotdeauna Coef. = 1. Unde să te întorci?

Reprezentantul "Gosavtopolis" spune:

Bine ai venit!
Verificarea online a MSC se face exact pe baza SAR direct! Nu este clar ce înseamnă "peste tot este coeficientul. = 1 ". După cum ați scris mai sus, există 0,5 în baza de date SAR. În orice caz, este posibil să se aplice numai în cazul în care este scris în articolul de mai sus. Mult noroc!

Bine ai venit! De ce am o clasă = 4 pentru calculul MSC și KMB = 6 cu o licență de conducere veche? Conducători noi. Am acum un an și jumătate. Înseamnă că nu este în baza de date?

Reprezentantul "Gosavtopolis" spune:

Bine ai venit! Destul de bine. Este necesar să se efectueze modificări, să se raporteze date noi către I / O.

Reprezentantul "Gosavtopolis" spune:

Serghei, poți să faci asta cu adevărat în compania în care își desfășoară activitatea contractul.

Bine ai venit! astăzi a mers pentru a asigura mașina soțului meu unde am fost înscrisă în asigurări timp de 10 ani, probabil ... și sa dovedit că nu eram în baza de date. mașina mea este asigurată cu un coeficient de 0,5 ... toate reducerile se pierd. compania de asigurări Ce ar trebui să fac?

Reprezentantul "Gosavtopolis" spune:

Bine ai venit! Tatiana, în detaliu procedura de reconstrucție a reducerilor descrise în articolul de mai sus. Există două modalități: prin intermediul societății de asigurări (actuale sau noi) sau prin intermediul SAR.

Reprezentantul "Gosavtopolis" spune:

Reprezentantul "Gosavtopolis" spune:

Bine ai venit! Cea mai simplă modalitate de a vă recupera este prin compania de asigurări în care sunteți asigurat acum sau prin compania în care intenționați să vă asigurați. Dacă orașul dvs. are biroul nostru, puteți restabili reducerea cu ajutorul nostru (dacă cumpărați o oaie de la noi).

Bine ai venit! Soțul meu mi-a dat o mașină în baza unui contract de cadouri. Pentru a-mi formaliza mașina, a fost necesar să închei un nou contract al OSAGO. Termenul vechiului contract expiră la câteva zile după reînregistrarea proprietarului. Pe lângă soțul și fiica mea, fiica mea este înscrisă în politică. În vechiul contract, MSC a fost indicată incorect pentru ea. Acum l-au fixat. În cazul în care asigurarea contează costul vechiului polițist și să returneze banii? și încă o întrebare. În acest caz, cum și când va scădea soțul nostru și KMB?

Reprezentantul "Gosavtopolis" spune:

Bine ai venit!
Dacă ați plătit mai mult pentru RCA decât ar trebui, trebuie să returnați suma (sumă plătită în plus) la calcularea MSC. KBM este redus pentru conducere fără accidente în cadrul celui de-al treilea an calendaristic de valabilitate al contractului OSAGO. MBM-ul politicii este determinat de cea mai mare valoare dintre toți șoferii.

Acum două luni, am scris o scrisoare, despre al doilea an ma asigura ca un începător, și a fost înainte am avut o reducere de 50%, am cerut pentru restaurarea acestui discount, și a obține o rambursare pentru plăți excedentare. Dar mi-am dat seama că e mai bine să rămâi tăcut decât să verifici. Ce văd.

Yazov Alexey Viktorovich spune:

Reprezentantul "Gosavtopolis" spune:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: