10 Secretele unei vieți calme, Casa lui Lenkin

Postat în Psihologie practică Tags: advice. viață liniștită. calm

10 Secretele unei vieți calme, Casa lui Lenkin

10 Secretele unei vieți calme

Nu toată lumea se poate lăuda că este absolut de oameni la nivel de frunte, care nu deranjeaza. Cel mai probabil, chiar și aparent întotdeauna persoană calmă suferă contradicții interne. Prin urmare, toate solicitările și nevroze noastre, oboseala acumulata si iritabilitate. După ce, la un moment dat, am găsit într-o revistă, chiar nu-mi amintesc, în care, o notă intitulată „Secretele de o viață liniștită.“ Aici sunt:







  1. Du-te în pat și trezește-te în același timp.
  2. Acordați-vă o atitudine prietenoasă față de oameni.
  3. Înarmat cu o rețetă pentru lamele tibetane: "Mă întâlnesc cu asta, dar sufletul meu este deasupra ei".
  4. Încearcă să-i mulțumești pe cei care sunt cu tine mai des, deoarece depinde de ei, în ce atmosferă emoțională vei trăi.
  5. Învață să fii prieteni. Cu bucurie, bucurați-vă de succesul celor dragi și de al dumneavoastră.
  6. Adesea ascultați melodiile preferate, sau chiar mai bine - cântați-vă.
  7. Nu te certa. Câștigătorii în certuri mai des suferă de neuroni decât de cei învinși.
  8. Eliminați sursa de iritare: aflați până la sfârșitul relației, organizați comunicarea astfel încât să aducă bucurie, nu probleme. În cele din urmă, încetați să comunicați cu persoana care provoacă probleme.
  9. Aveți grijă de mediul înconjurător, armonizați spațiul (cumpărați flori, începeți pește, povesti frumoase perdele).
  10. Râzi mai des. Râsul este cel mai bun remediu pentru iritabilitate și oboseală.






Astfel de reguli simple, dar cât de greu este să le urmezi. Nu vom înțelege motivele pentru care nu putem îndeplini anumite condiții, fiecare are propriile lor. Vreau doar să doresc tuturor să facă ceva pentru a face viața mai confortabilă și mai liniștită. Totul este în mâinile tale

Mai interesant în blog:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: