Au avut loc primele meciuri pentru dreptul de a juca în Federația Rusă de Fotbal - ziarul rus

Joi, au avut loc primele meciuri pentru dreptul de a juca în noul sezon din Premier League. Echipa al 13-lea Premier League „Orenburg“ sa întâlnit cu „SKA-Khabarovsk“, a terminat în prima divizie pe a patra linie, și Tula „Arsenal“, care a devenit în elita 14-m, a jucat cu Krasnoyarsk „Enisei“, care a avut loc al treilea în al doilea puterea diviziei rusești.

Khabarovsk și Orenburgerii câștigătorului nu au dezvăluit cât de neclar este favoritul acestei confruntări până acum. Reuniunea, care a avut loc pe terenul echipei Far Eastern, sa încheiat cu un scor de 0: 0.

Dar, în cealaltă pereche el a fost un favorit al „Enisei“, în domeniul său, nu fără dificultate, dar încă mai bate „Arsenal“. O parte din „ajutor“ proprietarii Tula mijlocașul Mihail Alexandrov, deja în minutul 11 ​​a lovit plasa lui. Numai în minutul 72th al „tunarii“ au fost capabili de a egala scorul datorită unui gol de Kirill Kombarov, dar la sfârșitul timpului regulamentar Arthur Maloyan blocat Camera Azer Aliyev și a emis punctul de a câștiga în acest meci - 2: 1.

Astfel, antrenorul „Enisei“ Andrei Tihonov a luat un pas mare pentru a se asigura că, în primul său sezon de auto-coaching-ul de locuri de muncă pentru a aduce echipa în Premier League. Cu toate acestea, există încă jocul de întoarcere, și nu există nici o îndoială că mentorul „Arsenal“ Serghei Kiriakov va face totul pentru a ridica băieții lor. Ce echipa Tula poate într-o situație dificilă, a demonstrat Moscova „Spartak“, în runda finală a Premier League.

Ambele perechi vor juca meciuri de război duminică, 28 mai. Potrivit rezultatelor lor, componența participanților la Premier League și FNL pentru sezonul viitor va fi în cele din urmă formată.