90000 pe Ford

Trei ani și jumătate, noi cu roata roților din țară. În acest timp, în funcție de contorul de parcurs, am punctat 84000 Și dacă se ia în considerare faptul că roțile tot timpul în picioare într-un fel sau altul, mai mult cu normă întreagă, este de a fi pe termen de a arunca mai mult de 8-10 la sută. Total, realul nostru cu kilometrajul Ford este de aproximativ 90.000 - o cifră suficientă pentru a construi avizul mașinii. Timp de trei ani și jumătate am vizitat Peninsula Kola, Ukok, am călătorit în jurul lui Baikal, am urcat pe trecătorul Djatlov.






Nu sunt "la îndemână", nu sunt "inteligent". Multe dintre judecățile mele sunt superficiale: ceva este auzit undeva, ceva este plin de undeva.

Deci, să începem cu designul.
Este drăguț. Cineva va spune: rahat, o chestiune de gust, și, în general, a ta este mai groaznică decât Elka mea. Ca o persoană, destul de aproape de design, spun: frumoasă. Punct. Acest criteriu, oricât de proastă, a devenit fundamental în alegerea unei mașini. Acum, desigur, am fost ghidată de alte caracteristici. Dar toți suntem puternici în spatele minții noastre.

Traseul.
Mereu mi-a plăcut să conduc repede. Din vechiul ruginit patru, am strâns 145 (în coborâre), din vechiul nouăzeci și nouă - 160, din al treisprezecelea - 180. Pe vitezometru, desigur. Pe megani, Gaitsy ma dus o dată la 173, când am reușit deja să mă opresc. Deci, Ford merge. Merge minunat și își permite să se simtă foarte încrezător și la început și la depășire. Este uneori amuzant să vezi expresia fețelor șoferilor puzzle-urilor, când iau camionul metalic, care a fost atârnat cu fier și pus pe un 33 de roți.







Fiabilitate.
În general, Ford nu se rupe. În acest timp (în afară de faptul că l-am rupt eu) am vreo două ori schimbat rulmenții roților, o pereche de anteră perechi de broaște ... și ambreiaj Cardan cu un volant. În cazul în care înainte de a cumpăra o mașină am deranjat să întreb unele dintre caracteristicile de design și piese, aș fi crezut că prețurile puternice: merită să ia un ranger. Dacă dețineți un Ford cu puțină experiență, suntem pregătiți pentru faptul că aproape fiecare sută de mii, veți obține un ambreiaj de schimb cu un volant.

Off-road și tuning.
Faceți o rezervare imediat: aceasta este cea de-a doua mea tracțiune integrală. Și având în vedere că primul a fost Ssan-yon Kairon, comparați-mă deloc, gândiți-vă, nu este nimic. Tuning Ford este dificil. Nu, o cârpă pentru vreme, șunorki, suspensie - totul în stoc. Dar nu veți putea găsi perechi principale alternative sau o balenă în distribuție. Roți peste 33 de ani - nu le poți lipi, dacă nu-l așezi pe Ford pe poduri, să zicem, de la patrulare. Îmbunătățirea aderenței vă va costa de două ori mai mult decât Elk. Plus, desigur, console mari, scoarță proeminentă sub burtă, lipsă de încuietori. Unii au pus blocurile, dar nu mi se pare corect. Și blocarea ARB-ehnaya costă bani înalți.
Deși Ford conduce bine pe șosea. În Uralul de Nord și Besovoy Nos am apreciat două plusuri imense de Ford: este îngustă și ușoară.

Pe scurt, CV-ul meu este: Ford - un expeditionar excelent. Fiabil, confortabil, frisky, trecător. Dar nu trebuie să te aștepți să construiești o bucată pe bază. Dacă într-un anumit moment nu m-aș fi atras pe căi foarte grele, nu m-aș fi îndoit de corectitudinea alegerii mele pentru o secundă. Ei bine, acum ... acum m-aș uita la Elka. Ei bine, pentru că este inutil să te uiți la 76 kruzak.

Numai utilizatorii înregistrați pot participa la discuții.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: