5 Cosmetice înseamnă luxuriant, care merită luate în drum

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

5 Cosmetice înseamnă luxuriant, care merită luate în drum

Din moment ce soțul meu și cu mine am planificat o traseu foarte activă timp de 2 săptămâni, nu mai mult de 2 zile în fiecare oraș pentru a ne cunoaște țara, atunci nu am vrut să luăm multe lucruri cu noi înșine. Ne ocupam de colectarea de bagaje foarte atent, lucruri turistice luminoase, saci speciali pentru plasarea compacta a lucrurilor in rucsaci. După cum știți, același lucru este valabil și pentru machiaj. Cu cât este mai simplu, cu atât este mai bine, dar este important ca tot ceea ce este necesar să fie prezent în el. De data aceasta, cea mai mare parte a pungii mele cosmetice a constat în cosmetice luxuriante și așa sa dovedit.







5 Cosmetice înseamnă luxuriant, care merită luate în drum

5 Cosmetice înseamnă luxuriant, care merită luate în drum

În plus față de unele accesorii și produse cosmetice necesare (imaginea de mai sus), partea leului din punga cosmetică a fost preluată de aceste produse:

De ce cosmetice LUSH?

5 Cosmetice înseamnă luxuriant, care merită luate în drum

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

Compania Lush este cunoscută pentru cosmeticele sale naturale și de înaltă calitate și, vreau să adaug, mulțumită magazinelor de aromoterapie. Toate produsele sunt fabricate și ambalate manual și nu trec testările pe animale. În producție se folosesc sucuri de fructe și legume, ierburi răcoritoare, uleiuri esențiale și ingrediente sintetice sigure.

Într-o gamă largă de produse cosmetice firma are tot ce ai nevoie: tufarisuri, mousse hrănitoare, săpunuri parfumate, o varietate de geluri de duș, șampoane, balsamuri pentru păr, măști de curățare, și chiar parfumuri și cosmetice. Deseori în magazine există articole noi, colecții limitate. Dintre noile produse au fost odată comprimate dentare tari, deci cu ei și începeți revizuirea.

Tablete dentare solide

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

Am luat tabletele de albire "Lime Dawn" cu un miros de lămâie strălucitor, care înlocuiește perfect pasta de dinți tradițională și, în unele cazuri, chiar câștigă. Care este regula principală a celor care merg pe o călătorie? Cum să luați tot ce aveți nevoie, în timp ce nu supraîncărcați rucsaci și valize? Aici! Și aici, în locul unui tub de pastă de dinți, puneți cele mai ușoare comprimate într-o pungă cosmetică.

5 Cosmetice înseamnă luxuriant, care merită luate în drum

Îi împărtășesc viața: o astfel de tabletă poate fi ruptă pe jumătate și această cantitate este suficientă pentru a vă spala bine dinții.

Utilizarea este foarte simplu: întreg sau pastila a pus în gură, la aceeași navă periuță de dinți umedă, inmuiati tabletei și dă o spumă bogată, apoi se bucura de periaj si apoi bine clătit gura. Asta e tot. 🙂

Tabletele dentare bine curățate, respirația proaspătă și este mai ușor decât orice tub de călătorie de pastă de dinți.

Acest produs cosmetic este bun:

  • Puteți lua exact atât timp cât zilele de călătorie planificate;
  • Formatul mic, convenabil pentru călătorii și dacă aveți nevoie să vă periați dinții în timpul zilei în afara casei.






Gel de duș 2 în 1

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

Datorită compoziției sale gelul "Brutal" curăță simultan și elimină iritarea. Și nu vă speriați de nume, gelul este grozav atât pentru bărbați, cât și pentru femei. O aromă plăcută, răcoritoare, cu note de ierburi este ceea ce aveți nevoie în călătorii pentru un sezon cald.

Acest produs cosmetic este bun:

  • Poate fi folosit atât ca gel de duș cât și ca șampon;
  • 2 în 1, în acest caz, funcționează la fel de bine ca și produsele individuale!

Sampon solid

5 Cosmetice înseamnă luxuriant, care merită luate în drum

Aroma dulce de sampon "Argan de lux" îți umple mai întâi baia și, după spălarea pentru un timp, încă mai are un voal blând în părul tău. În exterior, este foarte asemănător cu săpunul obișnuit, dar alegeți un șampon solid, veți obține astfel de avantaje: confortul transportului (îl puteți lua în bagajele de mână), ușor de utilizat.

Acest șampon nu vă face părul mai greu, oferă un volum ușor. Prin cons, puteți atribui proprietățile sale doar la rupere, deci este mai bine să cumpărați un borcan special împreună cu șamponul (vândut în orice magazin LUSH). La mine nu a fost așa.

Înainte de călătorie, am tăiat jumătate din mașina de spălat, hotărând că această sumă ar fi suficientă timp de 2 săptămâni și, prin urmare, m-am confruntat cu prezența unor mici miezuri în pachet, în care șamponul a fost îndoit. Nu-mi repetați experiența, pentru șampoane solide, aveți nevoie de un ambalaj special, indiferent dacă luați o bucată întreagă sau jumătate.

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

Acest produs cosmetic este bun:

  • Aromă, mărime;
  • Capacitatea de a lua în bagajele de mână, dacă zburați ușor și nu doriți să vă luați bagajele.

Șampon uscat

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

Șamponul "Legea uscată" va ajuta întotdeauna în situații neobișnuite, de exemplu în călătorii, unde nu există suflet sau timp să vă spălați capul. În Maroc, am avut doar acest caz. Am petrecut 2 zile în deșert, deci fără acest șampon nu ar fi atât de confortabil.

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

5 Cosmetice înseamnă luxuriant, care merită luate în drum

În compoziția sa amidon de porumb, ulei de lime și grapefruit și substanțe sintetice sigure. Foarte promițătoare au fost promisiunile producătorului că după spălarea uscată părul și-ar recâștiga prospețimea și puritatea. Am fost familiarizat cu șampoanele uscate în aerosoli, dar în forma de pulbere pentru prima dată. Realizând că 115 g (un astfel de volum al produsului), evident că voi avea o mulțime, am aruncat imediat cantitatea din borcan din setul de călătorie, cum ar fi:

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

Fiind în Sahara am simțit nevoia pentru acest șampon și am început să "spăl" părul. Din anumite motive, mi-am amintit imediat cum să înot în chinchilla de nisip! ))

Aici, aproximativ, următorul lucru va trebui să fie făcut cu părul, astfel încât să strălucească ca blana animalelor mici menționate mai sus! 🙂

În timpul utilizării, șamponul uscat este destul de simplu, se toarnă cantitatea potrivită pe mâini (este mai bine să se ia puțin) și se distribuie pe toată lungimea părului. Apoi o pieptăm bine, astfel încât să nu mai rămână pulbere pe păr. Am reușit rareori să aplice produsul astfel încât pulberea să nu zboare spre laturi (și cum altfel să o pot aplica?). În acest sens, pierde confortul șampoanelor uscate cu aerosoli. Dar, în termeni de rezultate, samponul funcționează. Parul pare mai curat, ridicat la radacini, pulberea absoarbe grasimea si confera parului o aroma usoara.

Acest produs cosmetic este bun:

  • Spre deosebire de aerosoli, poate fi măsurat în drum;
  • Îți revigorează părul și îți face părul curat.

Balsam pentru păr

5 Cosmetice înseamnă luxuriant, care merită luate în drum

Acest produs cosmetic este într-adevăr nutritiv. Pentru părul vopsit și mai ales în climatul cald uscat, a fost o mântuire. Datorită balsamului pentru păr "Vanilla" părul dobândit moale și aspect bine-îngrijit, deoarece a facilitat pieptene. O aromă plăcută este încă păstrată în păr pentru o lungă perioadă de timp.

Lifhak meu, ajutând în călătorie: Aplicați aer condiționat "Vanilla" pe păr și răsuciți-le într-un pachet pentru 5-10 minute, în timp ce luați un duș, apoi clătiți. Părul devine moale, ascultător, după o bună îngrijire în salon.

Acest produs cosmetic este bun:

  • aromă
  • Exprimat efectul îngrijirii părului.

Impresie generală a produsului

5 Cosmetică înseamnă luxuriantă, care merită luată în drum

Mi-a plăcut noul meu cosmetic într-o pungă cosmetică. De fiecare dată când apar noi produse, dar favoritele zboară cu mine mai des și de această dată pentru mine au devenit gel de duș "Brutalny", care funcționează perfect și ca un șampon, balsam "Vanilla", precum și pastile dure de dinti "Lime Dawn".

Și ce produse trebuie să aveți în sacul cosmetic? Distribuiți-vă constatările.

Ați găsit o eroare? Selectați-l și apăsați pe Ctrl + Enter. să ne informeze.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: