25 citate optimiste de la Max Fry

25 citate optimiste de la Max Fry

Am adunat 25 de citate, pline de optimism, bunătate și înțelepciune reală a vieții cu o bună dispoziție:

    • Cap și ar trebui să meargă în jur - aceasta este datoria ei principală!
    • Doar că am nevoie disperată să se întâmple uneori ceva neobișnuit. Extraordinar. Inexplicabil.
    • Viața este bună și nu respectă întotdeauna așteptările noastre!
    • O lună este, desigur, o perioadă foarte lungă. Dar "o lună mai târziu" sună mult mai bine decât "niciodată".
    • O persoană are nevoie doar de odihnă de la sine, cel puțin din când în când.
    • Am o regulă excelentă: dacă evenimentul nu vă place, trebuie să plecați imediat.
    • Faceți un fel de lucru care este în regulă cu voi. Veți fi surprinși când vă dați seama cât de eficientă este această metodă. După ce reușești să te înșeli, în general totul de pe pământ va fi pe umăr.
    • Suntem buni prieteni, am făcut tot ce putem. Rămâne să facem tot ce nu putem și atunci succesul este garantat.
    • Trăiască trăirea personalității - cea mai scurtă cale spre pace!
    • A lăuda pe mine este o strategie foarte bună. De la mine mă laudă sincer, poți să răsuci o sută de metri de frânghii bune, de calitate. Lucrul, după cum știți, este necesar în economie.
    • Râzând la oameni este o modalitate excelentă de a nu le ucide mai des decât este necesar.
    • Dacă coborâți de pe stâncă în abis, de ce nu încercați să zburați? Ce pierzi?
    • A astepta si speranta este calea cea buna de a muri brusc, dar sa te grabesti in jurul orasului si sa faci lucruri stupide este exact ceea ce ai nevoie!
    • Făcând imposibilul nu este o problemă atât de mare dacă știi de unde să începi ...
    • Uneori, un pas decisiv înainte este rezultatul unei lovituri bune în fund.
    • Un secret important: trebuie să mergeți acolo unde doriți și să nu mergeți acolo unde vreți să aveți nevoie.
    • Dacă nu există nici o ieșire în apropiere, ar trebui să o creați singur, din materialele la îndemână.
    • Când știți despre ce să vorbiți cu o persoană, acesta este un semn de simpatie reciprocă. Când aveți ceva de păcălit, acesta este începutul unei prietenii adevărate.






25 citate optimiste de la Max Fry







  • Întotdeauna am crezut: sa întâmplat, așa sa întâmplat. Ce naiba este diferența de ce cerul sa prăbușit din nou în cap? Aceasta sa prăbușit, prin urmare, trebuie să rămânem fermi.
  • E bine când dimineața este nouă. Nu, zece sunt mai frumoase, iar la unsprezece - deja dezgustătoare.
  • Absența unei interdicții directe poate fi considerată un fel de rezoluție.
  • Și fără asta, starea de spirit excelentă a devenit chiar mai bună. Deci, pe o scară îngustă trebuia să merg în lateral: un zâmbet nu a trecut prin.
  • Un om nu iartă, uită, dar o femeie - ea iartă totul, dar nu uită niciodată.
  • Soarta nu este proastă. În zadar oamenii nu vor reduce.
  • Din când în când, ar trebui să vorbești prostii, ceea ce ajută la crearea unei atmosfere calde și prietenoase.
  • Niciodată nu știți care dintre slăbiciunile va fi partea cea mai puternică.
  • Câte vicii într-o singură ființă vie - asta înțeleg, perfecțiunea!
  • Eu încă nu regret nimic - numai pentru că este inutil.






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: