23 motive amuzante pentru a fi întârziate pentru lucrări extrase din explicative

Chiar și cea mai punctuală persoană întârzie uneori. Și dacă întârziați să lucrați, va fi cel mai probabil să vi se solicite o explicație. Și aici persoana are de ales: scrie ceva neutru, cum ar fi "din motive familiale", sau adevărul, oricare ar fi acesta. Am colectat motivele cele mai ridicole și amuzante din explicații despre întârzierea în muncă.







Suntem siguri că după astfel de "scuze" pentru a pedepsi un angajat pentru că întârzie, șeful pur și simplu nu are dreptul :)

Amuzante și amuzante motive pentru a fi târziu de explicative


1. Pe pisica mea a atacat sughițurile, și a trebuit să o ajut cu ceva. Prin urmare, a fost și târziu.

2. A venit nesatisfăcător de lucru o oră mai târziu, deoarece de la 8:00 la 9:00 încă nu facem nimic, doar bea ceai. Și încă nu beau ceai.

3. Am întârziat sistematic, pentru că cred cu tărie că tot ce are legătură cu munca trebuie să treacă sistematic.

4. Am întârziat să muncesc, așa cum am mai văzut. Și am dormit pentru că dimineața am avut un vis că debitul cu împrumutul sa adunat în cele din urmă (un contabil explicativ).

5. Motivul pentru care am întârziat este că autobuzul în care m-am dus la serviciu a intrat într-un blocaj de trafic. I-am cerut sincer șoferului să-mi dea un certificat de acest incident, dar a fost refuzat să ia un formular dur.







6. Târziu pentru că nu mi-ai plătit deja salariile timp de trei luni! Dacă nu plătiți și în această lună - nu plătiți!

7. Am întârziat să muncesc pentru că am vrut. Vreau ... nu voi veni deloc.

8. În drum spre muncă, am aflat că cineva ma urmărit în mașină, așa că am decis să merg în altă direcție. Sa dovedit a fi mai lungă decât am crezut.

9. Cheile de la masina mea au fost furate de o vulpe, asa ca nu am putut ajunge sa lucrez la timp.

10. Timpul pe care-l petrec pe drum nu este inclus în timpul programului de lucru?


13. Mereu mă trezesc să lucrez cu strigătul cocoșului unui vecin. Ieri, vecinul unui penis a fost înjunghiat, despre ceea ce nu am avertizat.

14. Când ieșisem din mașină lângă birou, am aflat că eram în pijamale. Trebuia să mă întorc urgent și să schimb hainele.

15. M-am trezit cu gândul că astăzi este o zi liberă. Mi-am amintit că astăzi este doar joi, doar la 10:45.

16. Locuiesc singur, așa că nu mă mai trezesc nimeni. Și este foarte greu pentru mine să mă ridic. Dacă mă trezești, atunci nu voi întârzia.

17. Am visat că am fost concediat și, prin urmare, nu trebuie să merg la nici o muncă.

18. Am dormit pentru că țestoasa mea sa îmbolnăvit, a călcat toată noaptea și nu ma lăsat să dorm.

19. Soția mea mi-a dat o băutură dintr-o pastilă, presupusă pentru o răceală, dar acum am o pierdere de memorie pe termen scurt. Îți sugerez să încep cu soția mea.

20. Am mers dimineața să-mi spăl dinții și, brusc, mi-am stors întregul tub de pastă de dinți pe perie. În timp ce lipsea pasta înapoi, a petrecut mult timp.

21. Astăzi m-am trezit la 6:00 dimineața. Mi-am dat seama că este încă prea devreme pentru a merge la muncă, am decis să mai dorm. Următoarea relansare a avut loc la 10:15.

22. Am întârziat să muncesc. Motivul a fost că, datorită psihicului său instabil, comunicăm periodic cu demonii.

23. Într-adevăr întotdeauna am întârziat. Dar ai observat, din anumite motive, doar azi.

Aveți o dispoziție bună și nu întârziați să lucrați! Este uneori :)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: