2131 Merită să cumperi decât este mai rău decât subiectele de vizualizare Chevy Field

1. Dacă lăudați orice anvelopă off-road cu privire la VLI-5, atunci într-adevăr aveți nevoie de un SUV doar pentru a conduce un pic în lateral și pentru a colecta ce crește acolo, iar iarna ca un rege. în curte. Cu toate deficiențele VLI-5 din noroi, nu are concurenți, nici din cauciucuri importate, nici din cauciucuri de uz casnic. Știu asta și așa că nu voi merge la magazin?






2. Pentru off-road? O nevoie Uasik să ia? Ei bine, cum pot spune? În mod personal, în pescuitul meu de vânătoare, am nevoie de o relativă mângâiere și încredere în viitor, pe care Niva mi-a dat-o pe VLI-5. Cel puțin pentru că mașina este ușoară și numai eu voi fi capabil să o scoată aproape întotdeauna.
Dar pentru modurile de funcționare pentru aceleași bani puteți lua Honda CR-V, asigur confort mai mult și chiar și un tufiș trece prin locurile dvs. mai mult decât produsele industriei auto autohtone.
3. Judecând după încrederea voastră, sunteți imună la tot felul de probleme, spre deosebire de "Ghinionul" menționat. care pe jumătate de an s-au adunat în jurul Uralilor, părțile Împotriva zeilor aleși nu există nimic de argumentat, sper foarte mult că vei putea să conduci un mic lucru
4. Nu voi argumenta, doar pentru a corecta un pic mai mult timp pe shnivy nu a pus motor și transmisie Oppelevky Sudzukovskuyu nu este mai mult decât un 214 corp lins câteva modernizate și agățate cu tot felul de nimicuri, fără de care este mai mult sau mai puțin tolerabile a trăit mai multe generații de oameni sovietici.
PS Dacă nu ar fi fost calitățile transnaționale ale Niva, eu aș fi călătorit în Japonia, sper că nu vei spune că cele zece sunt mai bune;
Ți-ai ales propria versiune, eu sunt a ta. Din moment ce am fost pe Nivah timp de 14 ani, el este suficient de conștient și nu ar trebui să fiu convins, altfel voi începe să mă gândesc că îi vindeți într-un forum învecinat

Aici, și spuneți:

Nu voi argumenta, doar pentru a corecta un pic mai mult timp pe shnivy nu a pus motor și transmisie Oppelevky Sudzukovskuyu nu este mai mult decât un 214 corp lins câteva modernizate și agățate cu tot felul de nimicuri, fără de care este mai mult sau mai puțin tolerabile a trăit mai multe generații de oameni sovietici.
PS Dacă nu ar fi fost calitățile transnaționale ale Niva, eu aș fi călătorit în Japonia, sper că nu vei spune că cele zece sunt mai bune;
Ți-ai ales propria versiune, eu sunt a ta. Din moment ce am fost pe Nivah timp de 14 ani, el este suficient de conștient și nu ar trebui să fiu convins, altfel voi începe să mă gândesc că îi vindeți într-un forum învecinat

citat]
Nu știu pe de altă parte, dar pe setul meu 21214-20 motor cu injecție distribuite, abia acum se uita sub capotă (Tu nu vă amintesc de nimic?) Că operatorul există într-adevăr prokol- 2123, este adevărat, și totuși nu am făcut-o și nu vazovskaya Shevroletovsky, și neutru - Boschevsky Și, apropo, nu numai motorul "străin". dar nu la fel. ca în 213, sistemul de răcire și indexul său sunt de asemenea 21214, și nu de altcineva. Deși voi face o greșeală împotriva adevărului - fișa radiatorului de la 07
Și cel mai important, din ceea ce considerați a fi un fel de produs semifinit, nu a încetat să mai fie Niva și să o zdrobească, așa cum a fost prevăzută în toamna trecută până când Shniev a eșuat. Și mulțumesc lui Dumnezeu!

Să nu crezi că sunt 214 mii de produse semi-finite, este un lucru bun pe care Shevovskie nodurile de oțel și a aplicat-probleme zachit cu piese de schimb va fi mai puțin, iar câmpul - dacă încă citit mintea mea, o masina mare, dar sunt mai bune și nu cu mult mai scumpe . Și pe motor, știți, am citit literatura, pe original 21214 a fost o injecție centrală, atunci când motorul a fost făcut pentru Chevy (pentru VAZ 2123, pentru a fi complet adevărat), a fost finalizat pentru câmp. Relația cauzală este diferită. Trebuie să fie diferită, este curat 2123 în compartimentul motor al câmpului nu va crește, avem RPM agățat separat, apoi suspensia motorului în câmpul de pe spărturi, și avem - ca în clasice se blochează. Prin modul în care este din această cauză și prejudiciul în cazul unui impact frontal la Chevy mai puternic decât câmpurile vor forma mustului din față și umed energia de impact pentru a asigura siguranța, deci poate la fel de bine ca la acel coleg, care a reamintit astfel de daune, dar a rămas în viață , și în teren - nu este un fapt. Și sistemul de răcire (radiatoare) aveți un diferit, bine, pe de altă vpryskovyh, dar nu avem nici o plută (completarea rezervorului trece prin). În general, cred că domeniul în oricare dintre performanțele sale este o mașină excelentă, dar confortul este, de asemenea, un lucru minunat.






_________________
san

Forumul are 15 ani

În general, îmi place această idee, am terminat pe Chevy și am început să pun pe Niva Deși toate acestea sunt ca o dispută legată de ou și de pui.
În general, cu cât sunt mai multe modele, cu atât sunt mai multe oportunități de a satisface gusturile diferite. Un cetățean care locuiește într-o metropolă și călătorește de două ori pe an la Plener, Niva nu este deloc necesar. IMHO

Forumul are 13 ani

Locație: de la un forum conex

Auto: a fost Shevi-niva (88 de ticăi), acum Patriotul

ZY Încă mai aveți o inscripție turnată pe blocul de cilindru (21213 va fi scris) și pe capul blocului (de asemenea, turnarea, 2123), dacă este văzut din față, apoi pe partea dreaptă, unde este modulul de aprindere. Deci nu este nimic de argumentat, toate acestea sunt vechi modificate 2121.
_________________
san

Forumul are 13 ani

Locație: de la un forum conex

Auto: a fost Shevi-niva (88 de ticăi), acum Patriotul

În general, îmi place această idee, am terminat pe Chevy și am început să pun pe Niva Deși toate acestea sunt ca o dispută legată de ou și de pui.
În general, cu cât sunt mai multe modele, cu atât sunt mai multe oportunități de a satisface gusturile diferite. Un cetățean care locuiește într-o metropolă și călătorește de două ori pe an la Plener, Niva nu este deloc necesar. IMHO

La puii cu plăcere. Și despre Moscova și Dudes din trecut - Sunt din centrul regional al Central Highlands, iar drumurile avem, IMHO, mai rău dvs. (relativ am in Omsk 25 de ani de viață ca un inspector, inspector, astfel încât casa este de numai 2-3 luni pe an, am călătorit Siberia din Urali spre Orientul Îndepărtat, din Arctica în Kazahstan, nu sunt atât de rău cu drumurile, este suntem văzuți.), precum și necesitatea de a călători prin faptul că există, și să treacă și de a depăși! Și pentru fructe de padure, ciuperci - de când bunicul meu din copilărie obișnuiți alte 200 de metri de mașină (apoi pe 67th și 69, a mers, apoi UAZ) ciuperci și fructe de pădure nu colectează, de ce rupe cu bună știință, adunat, aruncat într-o mașină și apoi a condus acolo colecta astfel încât depășite și să treacă pe Chevy unde doriți, mai degrabă decât ori de câte ori este posibil. simți diferența
ZY Și din 2106 zbor. din 2101 trebuie să numărăm, toți suntem urmașii săi. 8-)
_________________
san


1. bun taxi
2. frâne bune
3. O sobă mare
4. interior liniștit și confortabil
5. Noua distribuție
6. optica buna
7. Securitate
și așa mai departe.

Dacă am înțeles corect, ați descris avantajele lui Chevy.
++++++Avantajele SH sunt într-adevăr descrise în partea de sus, și destul de competent. Să încercăm să umblăm prin puncte și să vedem ce este din acest lucru în preț este justificat, care nu este.


Ei bine, atunci, pentru:
1) sunt de acord, dar 2131 este o mașină grea. și ar trebui să fie în control nu este mai rău. Este pierderea în aerodinamică (vânturile laterale).
+++++2131 gestionate în mod obiectiv mai rău. Geometria trapezului recalculată sub o bază alungită, unghiurile mai mici ale roților din față și o vedere mai slabă de la scaunul șoferului îl fac într-un fel mai greu de condus în oraș. Mulțumesc lui Dumnezeu, că treizeci și unu am avut două - și există o diferență obiectivă. Crocodilul nu se desfasoara - manevreaza circulatia. Acest lucru, de exemplu, în trafic dens pe străzi înguste nu este întotdeauna plăcut.
Controlerul hidraulic nu va fi uitat. Instalarea unui electro echivalent sau a unui dispozitiv hidraulic la 2131 costă între 500 și 900 de dolari.
Apropo, masa masinilor este la fel. Și din rafalele vântului lateral suferă de ambele.

2) frânele sunt cele mai probabile.
++++Nu, nu este. Mecanisme de frânare - da, dar contururile sunt distribuite în mod diferit, circuitul diagonal este realizat în ShN ca și în VAZ-urile cu tracțiune față. În consecință - alimentarea cu lichid a blocurilor frontale ale cilindrilor de frână este rezolvată diferit (toate cele trei pistoane din fiecare lucrează acum dintr-un circuit), celălalt (dublu circuit) al RTU ("vrăjitorul").
Aspirator Delphi (SHN) are altul decât 2108, utilizat în mod normal la 2131, caracteristica.

3) soba este ca un cuptor, cu 30 g de îngheț cineva va fi fericit.

+++++Aici este doar diferența - cer și pământ. Încălzitorul obișnuit 2131 este slab pentru obiectivul salon, în scaunele din spate pe călătorii scurte este rece și nu este asigurată o ventilație adecvată în timpul verii.
Sistemul de încălzire a costurilor corecte costă aproximativ 4000 de ruble - și trebuie încă să fie transpirat puternic. Fabricarea obiectelor de artizanat.

4) Izolarea fonică se face pe orice mașină.
++++++Ei fac. Doar cel potrivit o costă cel puțin 500 de dolari.
În principiu, modelul 2131 nu este o mașină puternică și fără zgomot suplimentar,
dar SN este mult mai liniștit și mai confortabil.

5) hmm. Nu știu .. Nu știu. Și este mai bine?
+++Diferă numai în unitate. Umplerea este aceeași. Deși administrarea distribuției pe ShN - după ce a fost vindecată de boli din copilărie - este în mod obiectiv mai convenabilă. Blocarea se face mai ușor.

6) Este mai bună optica? Ei bine, nu stiu! Este mai frumos. Totuși nu xenonul.
++++++E mai bine. Apropo - există deja un set de xenon pentru SH. Pentru 2131 - nu))


7) din impactul frontal cu o viteză mai mare de 80 km în orice sov.mashine va fi tocat.
++++++Nu exact. Deși aici nu sunt foarte diferite. Cu toate acestea, el a luptat numai în 2131 - și a fost foarte mulțumit de rezultat, deoarece a fost la repararea mea de dolari polshtuki, iar pe direcția transversală a fost de zbor Pigeot cele deja pe Treshnikov (foto inițial, în general, cinci și o coadă - apoi utorgovali). Șoferii mașinilor s-au întâlnit chiar și fără vânătăi.

Forumul are 14 ani

Auto: 12 coupe, 1.6 16v, J7.2

Mi-a plăcut ultima piesă:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: