1 zi în Verona

Impresiile lui Verona + informații utile pentru cei care vin brusc la ea)))

Așa arată (aspectul din față și din spate)

Un astfel de card poate fi cumpărat în multe locuri. În Internet, am citit că la stația de cale ferată acolo, în clădirile „informații turistice trebuie să fie, de asemenea, l-am cumparat de la un chioșc ca belsayuzdruka nostru cu ziare, reviste etc))) Aceasta fotografie .:






Nota 2: Coliseum local
De regulă, toți turiștii își încep drumul de la Arena) Acesta este coliseumul local) Nu am devenit o excepție. (Apropo, poți să intri în ea și cu cardul Veron)

Alături de Arena, când ieșiți pe strada Mazzini, există un punct wai-fi.

Nota 3: O, ce stradă!
Dacă vă plac cumpărăturile, mergeți pe strada Mazzini. Dacă doriți să mergeți pe piața Erge, atunci veți merge pe strada Mazzini. Dacă doriți doar să mergeți pe străzile înguste din Verona, atunci de ce nu vă uitați la această stradă?)))
La intrarea în ea stă. mumia.

Și aici este strada în sine:

Și mai departe. Magazine. Magazine, magazine. Ei au o reducere de 30,50,70%! Și pe vîntul vrăjmaș cu ofertele.))
Magazinul de jucării

Nike

Ghete de câte 10 euro fiecare


Toți zidurile sunt acoperite de confesiuni de iubire:

De asemenea, nu am putut rezista, i-am cerut pe cineva pentru un stilou și am scraturat))) Cine va încerca să găsească?)))






Ei bine, în general, aici: =)))

Și aici sunt pe balcon:

Conform credinței turiștilor proști, trebuie să țineți pieptul lui Julieta și să faceți o dorință pentru dragoste)) Atunci se va împlini. Sunt ca un adevărat turist idiot (care, de altfel, nu crede în toate acestea) a hotărât să continue)))

Nota 5: Scări și scări
Mergem la piața Erbe! Acolo, vom vedea o piață mică, unde puteți cumpăra suveranele, fructele și legumele proaspete.

Și nu treceți prin altă atracție) Ea se află pe hartă Verona pe linia 2 mândră: Torbe dei Lambretti.
În fotografie, a se vedea turela) Este acolo să fie blocat. Sau pe jos sau pe lift. Noi (ca adevărații turiști) ne-am târât pe jos pe jos)) Sa dovedit a fi o lungă perioadă de timp) Dar în răsplată, dar ce fel!

Nota 6: Rezumatul)
Trecând pe străzile din Verona, nu aveam un drum clar. Mai precis, el a fost, dar a fost uitat în condiții de siguranță la domiciliu))) Nu vă faceți griji dacă nu aveți un punct clar. Aproape de principalele atracții, sunteți sigur de a găsi harta, și italienii simpatici, dacă vor să vină și să tyknut degetul în numele val Verona Cardio la care mod de a merge)))
Deci, mergând pe străzi.

Nota 8: Prin pod și cu secole în urmă ..
Trecem prin podul PIETRA, admirăm punctele de vedere)))

virați la dreapta și intrați în Teatro Romano.

Nota 10: Sumar

Voi scoate câteva informații utile pentru călătorie. Este posibil să aveți nevoie de:
1) Traseul lăsat acasă)) Nu am reușit cu adevărat să stăpânim pe acest traseu, pentru că ne miștem foarte haotic. Au ratat punctele, apoi i-au revenit. În general, neîndeplinite)

2) Harta Verona

Dar traseul, care sa dovedit a fi foarte, foarte bun. Pot în bună consultanță conștiință))) Petrecerea a fost toate luate în altă oră 4. Deci, cei care intenționează să-și petreacă mai mult timp, puteți vizita punctele rămase pe harta Verona.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: