1 iulie începe admiterea cererilor la laboratorul directorului

Teatrul de Dramă din Moscova Pushkin îi invită pe producătorii de film să participe la lucrările laboratorului creativ pentru posibilitatea de a implementa proiecte de teatru la scară mică pe scena teatrului de teatru.







Directorii, ale căror propuneri vor fi cei mai bogați și mai interesanți, vor avea ocazia să prezinte o schiță a viitoarei spectacole cu participarea actorilor de teatru.
Evgeny Pisarev. director artistic al Teatrului Dramatic din Moscova numit după Pușkin: „Am tras o mulțime de directori cu sugestii, și eu acest atribut la faptul că, în monopol directorul Teatrului Pușkin nu există. Puteți vedea acest lucru uitandu-te la repertoriu. Poziția mea ca lider artistic - cu cât sunt mai multe nume, cu atât mai bine! Și în această privință, căutarea unor noi oportunități directoriale în cadrul laboratorului - soluția este logică. Teatrul trăiește atunci când există mișcare în el, altceva decât munca planificată. În plus, acest format de interacțiune cu societatea, care, fără exagerare, unul dintre cele mai bune din țară, este foarte util pentru artiști - îi ajută să fie creativi și tonul deschis într-adevăr ".







Cerințe față de cerere:
- studii de conducere profesionale; în cazul experienței de muncă existente, este necesar să se prezinte un CV
- posibilitatea de a rămâne în Moscova pentru timpul de lucru
- Selectarea materialului cu un număr de caractere care nu depășește 8 persoane
- descrierea ideii și a rațiunii pentru selecție (nu mai mult de 2 pagini de text)
- cunoașterea resurselor creative ale teatrului și turnarea gata; altfel - o descriere detaliată a indivizilor care acționează în mod necesar.

Cererile depuse fără respectarea acestor cerințe nu vor fi luate în considerare.







Trimiteți-le prietenilor: