Moscova, știri, meciul dintre CSKA și - zenith - sa încheiat la egalitate

Meciul CSKA și Zenit s-au încheiat la egalitate

Meciul a avut loc în arena CSKA Moscova în turul al 18-lea al Fotbaliștilor din Rusia.

În timpul meciului În minutul 70 de la câmp pentru al doilea cartonaș galben, mijlocașul CSKA Pontus Wernbloom a fost eliminat. Ultimile 20 de minute ale meciului CSKA au avut loc în minoritate, care totuși nu a afectat rezultatul meciului.

După 18 runde la "Zenith" 36 de puncte, el a plasat pe a doua linie a clasamentului, CSKA - pe al treilea (33 de puncte). Liderul turneului este Moscova Spartak (40 de puncte). El se va potrivi duminică cu "Krasnodar" la ora 16:30 Moscova.

CSKA și Zenit au jucat o remiză în meciul campionatului de fotbal rusesc

CSKA și Zenit au jucat la egalitate la Moscova

Jocul a fost prima competiție oficială în care Moscoviții a ieșit cu noul său antrenor Viktor Goncharenko la arena acasă. Momentul cel mai periculos al meciului a fost o lovitură de „Zenith“ Jose Mauricio, a lovit în post gol CSKA în mijlocul reprizei a doua, scrie „Interfax“.

Liderul clasamentului global al echipelor rusești este "Spartacus" cu 40 de puncte, pe locul al doilea - "Zenith" cu 36 de puncte. CSKA cu 33 de puncte a rămas pe locul trei.

CSKA și Zenit au jucat 0: 0 la Moscova

În turul al 18-lea al Premier League, CSKA Moscova a găzduit Zenit din St. Petersburg. Meciul sa încheiat la egalitate la egalitate - 0: 0.
CSKA a terminat jocul în minoritate, după un minut 72, arbitrul a eliminat mijlocașul Pontus Vernbloom.
Momentul cel mai periculos al jocului a fost o lovitură Zenit Jose Mauricio, care la mijlocul reprizei a doua, a lovit tâmplăriei gol CSKA.
"Spartacus" cu 40 de puncte este pe primul loc în clasament. "Zenith" cu 36 de puncte, urmat de CSKA Moscova cu 33 de puncte.