7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

În primul rând, aceste magazine sunt situate în întreaga lume. Și în Thailanda sunt foarte frecvente. Puteți vedea unul pe fiecare stradă, aproape în fiecare banda. Chiar călătorind pe locuri aparent neocupate, am pățit când te gândești la ce? E pe aceste magazine.







Nu sunt mari, dar gama de produse care sunt vândute este uimitoare. În fiecare zi, camioanele vin și dau cutii de plastic pline de bunuri în vârf. Aici, ceva util pentru ei înșiși vor găsi adulți și copii, călători și permanent Schnick, bautorii / fum și foame.

Familia Mart

În apropierea magazinului, un schimb valutar și un bancomat sunt foarte frecvente. În partea stângă a intrării, există dispozitive de plată mobile, utilități, internet, precum și vă puteți arunca bani la Web bani sau plată anticipată un joc pe calculator! Alături de cântarele electronice, pe care Thais le place foarte mult. Makashnits (cărucioare cu alimente) sunt situate în apropierea acestor magazine, trecatorii colectarea în jurul produsului lor.

Familia Mart nu diferă mult de la 7 Eleven, așa că mă voi limita la revizuirea unui magazin. Există o diferență în produsele acestor magazine. Unele produse (fast food) sunt produse special pentru un anumit magazin și nu pot fi vândute în alt magazin. Deci, dacă gustați adesea pe drum sau nu vă place să gătiți și să mergeți la o cafenea, atunci alegeți unde este fast-foodul.

Merită menționat faptul că ambele magazine sunt non-stop.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

7 unsprezece în Thailanda

La acest magazin, nu vom mai acorda atenție, deoarece sa dovedit mai mult decât dublul lui.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Ce e în vânzare în șapte unsprezece

Șampon, săpun, gel de duș, vopsea de păr, cremă, șervețele. Multe branduri pot fi cunoscute în Rusia.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Periuțe de dinți și paste, deodorante, apă de gură.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Pulbere de spălare - rareori, atunci când apartamentele au o mașină de spălat, așa că toată lumea se spală în aer liber în mașinile de spălat publice. Acolo trebuie să vii cu pulberea ta.

Apa îmbuteliată - nu bem apă de la robinet, deoarece este periculoasă. Apa poate fi recrutată în dispozitive speciale (1 litru = 1 baht). dar merită să fiarbă înainte de a bea. Și din sticle puteți bea imediat.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda






Biroul de papetărie! El ma ajutat din nou. În continuare pe ecran: încărcarea pentru celular, căști, jucării pentru copii.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Alimente uscate: calmar, chipsuri, nuci, seminte, alge marine.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Cipuri și cereale pentru micul dejun, biscuiți, vafe, cupcakes.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Cafea și fidea uscată. Fiți atent atunci când alegeți taitei, ca cele mai multe cu condimente condimentate. Nuielele pot fi prăjite chiar în magazin.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Demonstrați lângă casa de marcat: puteți cumpăra pastile de tuse si remediu pentru toate bolile de super - o lungă perioadă de timp m-am gândit, cum să-l numesc, și nu ar fi avut loc nimic. Aceasta este o sticlă mică de ulei de eucalipt. Are două utilizări. Dacă îl deșurubați de sus - puteți respira ridicând-o în nas. Ajută foarte mult la dureri de cap, amețeală, rulare în mare. Dacă deșurubați în mijloc, puteți unge uleiul cu un punct de sânge.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Fast Food (stânga), iaurt și jeleu.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Zile congelate (dreapta). Imediat la checkout, veți încălzi orice fel de mâncare, dați o furculiță sau o lingură.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Băuturi și apă. Apoi urmează frigiderele cu bere.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Aici puteți frige fidea, se toarnă o băutură rece (într-o scurgere), faceți cafea fierbinte sau ceai.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Și aici este casa de marcat. În fundal, alcool și țigări. Aici puteți plăti pentru telefonul mobil.

7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

ACȚIUNE CU PRIETENI ÎN REȚELE SOCIALE!


7 Unsprezece și familia mart - magazin revizuire - Eu locuiesc în Thailanda trăiesc în Thailanda

Aș vrea să adaug, că lângă casa de marcat, în aceste magazine puteți cumpăra primul ajutor: gleturi, paracetamol, diverse balsamuri (de exemplu, tigru atât de popular în Thailanda), mușcături de țânțar și balsam muscatura, si chiar teste de sarcina specii diferite.

Și chiar și în șaptezeci de ani dau mărci pentru achiziții care, după cum am înțeles, pot fi apoi schimbate pentru bunuri.

Am câștigat un covoraș de plajă pentru aceste cupoane și am primit produse gratuite :) Stocul este relevant în principal pentru ficat de lungă durată. Vânzătorii sunt surprinși când rușii aduc 300 de mărci :)

Acum așteaptă o revizuire a lui Big C

Spune-mi cât de mult este ya-dong - Tiger.1955 an în general?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: