6 Rețete de cartofi umpluți

150 gr. Brânză tare,
un pahar de smantana de orice continut de grasime,
1/2 bec,
1/2 o grămadă de mărar și 1/2 o grămadă de patrunjel,
sare și piper la gust.

Mod de preparare:






Cartofii sunt buni pentru spălare și fierbere în uniformă, apoi se răcește și se curăță.

Apoi, tăiați fiecare cartofi pe jumătate și alegeți cu ușurință pulpa cu o lingură din mijloc. Șuncă, cartofi și ceapă se toacă fin, tocată, brânză trei pe o răzătoare mare, verdele tăiați mărunt. Toate acestea sunt amestecate, condimentate cu smântână, gust de sare și piper. Apoi am pus această masă în fiecare "barcă" de cartofi.

Toate aceste frumusete puse în cuptor la 220-250C și se coace timp de aproximativ 30 de minute. Aceste "bărci" de cartofi într-o uniformă sunt servite atât în ​​formă fierbinte cât și rece.

- 4 cartofi mari
- 400 g de șampițe
- 1 ceapă
- 100 g unt
- 1/2 făină de lingură
- 250 ml cremă
- sare, piper
- 100 de grame de brânză rasă

1. Cartofi Plubny în mod corespunzător meu, dar nu curat. Am tăiat fiecare cartof de-a lungul a două părți egale.
2. Apoi, cu grijă, folosind o lingură de desert, îndepărtăm pulpa de cartofi. Avem nevoie de un fel de barcă de cartofi cu o grosime a laturilor de maximum 5-7 mm.
3. Am pus boabele de cartofi rezultate în apă rece, astfel încât cartofii să nu devină negri și să scoată excesul de amidon.
4. Între timp, vom folosi restul ingredientelor. Vom topi untul într-o tigaie, punem ciupercile noastre în ea.
5. Puneți ciupercile într-un foc moderat timp de aproximativ 5-7 minute, după care adăugați o ceapă fin tăiată la ei.
6. Ciupercile se toarna cu ceapa timp de 5-7 minute la foc mediu, dupa care se adauga faina in tigaie. 7. Se amestecă rapid la greutate îngroșată.






8. Se amestecă bine făina, se adaugă smântână sau smântână în tigaie. Solim, piper și tocană timp de 3-4 minute înainte de crema de îngroșare (sau smântână). Scoatem din foc.
9. În recipientele rezistente la căldură și ușor grăsimile se așază ambarcațiunile noastre de cartofi, punem în fiecare barcă o bucată mică de unt, precum și puțină sare și piper. 10. Umpleți vasul cu o umplutură de ciuperci.
11. Am pus barjele noastre de cartofi în cuptor, preîncălzite la 180-200 grade.
12. Coaceți julienne în cartofi timp de 15 minute, apoi presărați fiecare barcă cu brânză rasă pentru a forma un fel de capac de brânză. Puneți-o înapoi în cuptor și coaceți încă 15 minute până când fierbeți.
13. De îndată ce cartofii sunt acoperite cu crustă de aur din toate părțile - înseamnă că antena este gata.
14. Înainte de a servi, puteți rupe puțin unt topit pentru fiecare cartof.

Avem nevoie de:
Cartofi - 10 bucăți de mărime medie.
Picioare picioare de pui - 2 buc.
Ouă - 2 buc.
Ardei gras - 1 buc.
Ceapa - 1 buc.
Verzii - 1 veterinar
Tomate - 2 buc.
Sare și piper la gust
Ulei vegetal - 1 lingura.

cartofi - 1 kg
carne tocata - 300 gr
ceapa - medii de 2 bucati
morcovi - 100 gr
pasta de tomate - 1 lingura de lingura
usturoi
ulei vegetal

Alegem cartofi de aceeași mărime. Tăiați mijlocul (acest lucru se poate face folosind un cuțit și o linguriță). Partea inferioară a cartofilor este tăiată ușor, astfel încât acestea să fie stabile într-o tavă (sau o cratiță).

Pregătiți cartofii sculptând mijlocul

Cel mai important lucru, în final, în cartofi umpluți este gustul interiorului. Prin urmare, în punga de umplutură: sare, piper, usturoi și ceapă (pre-mișcat sau foarte fin tocat) și umpleți cartofii.

Densely am pus într-o tigaie. Turnați jumătate de apă sărată și gătiți până la jumătate gătite.
În acest moment pregătim sosul. Trecem ceapa si morcovii (in ulei vegetal), la final adaugam pasta de rosii, putin apa si sare.

În cartofi umpluți semi-pregătit, se adaugă sosul și se toacă până se fierbe.
Serviți cartofii umpluți la masă cu sos și grăsimi tăiate.

Grupul oficial VKontakte proprietar și casnică

6 Rețete de cartofi umpluți







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: