6 modalități eficiente de a face mai puțin și încă mai au timp să facă mai mult

6 modalități eficiente de a face mai puțin și încă mai au timp să facă mai mult

Permite-te să fii leneș

Sună paradoxal, dar adevărat! Permite-te să fii leneș - și vei începe să ai mai mult timp. Numai în avans alegeți pentru lenea timp (de exemplu, vineri seara). Permiteți-vă să vă relaxați, avertizați pe toată lumea că nu vă deranjați, turnați un pahar de saperavi - și odihniți-vă. În primul rând, va fi benefic pentru organism. În al doilea rând, în celelalte zile ale săptămânii nu veți mai fi leneși pentru că există o vineri seară pentru asta.







Aruncați chestiile suplimentare

Încercați să enumerați toate faptele neobișnuite (munca, mâncarea, dușul și somnul pot fi excluse) într-o săptămână. Veți vedea cât de mult timp, de fapt, zboară spre unde. Închis în televizor? Ședința în Facebook? Să plecați! Petreceți timp numai pentru lucruri importante pentru dvs. - și veți avea mai mult.

Creați o listă de sarcini

Bine, organizatorul nu te surprinde. Încercați apoi înainte de începutul săptămânii să scrieți toate cazurile viitoare în două coloane: "Foarte important" și "Nu este important". Acum rupeți frunza cu "neimportant" și aruncați-o în coșul de gunoi. Simti ca viata ta devine mai usoara?







Verificați cazul pentru necesități

Există un loc de muncă pe care sunteți obișnuit să-l faceți prin inerție? Nu sunteți sigur dacă este util? Nu mai face asta. Și vezi cum lumea reacționează la asta. Este posibil ca raportul, care trebuie făcut în fiecare vineri, să nu fie necesar de nimeni. Dacă cineva se prinde despre asta într-o lună, vă rugăm să specificați dacă va fi mai bine să faceți astfel de rapoarte o dată pe lună, și nu o dată pe săptămână.

Învață să spui "nu"

Învață să refuzi persoanele. Alegeți cinci moduri pentru a spune "nu". În timpul zilei, încercați să utilizați fiecare dintre ele cel puțin o dată. Nu știi cum să legi pe oameni. Trebuie să înveți.

Ia timp sub control

Faceți o listă de obiective pe care doriți să le atingeți, să zicem, în termen de șase luni. (Sigur, îl ai.) Acum, când problemele de timp vor fi luate de gât, întreabă-te doar: "Ceea ce fac acum mă ajută să-mi ating obiectivul?" Dacă nu, nu o faci. E simplu!

Ei bine, ca tot ce mi-am amintit)))

Prea leneșă ajută mai degrabă decât împiedică!
"Nu sunt lenes, dar economisesc energie!"
Lăudabil, prefer preocupările excesive și lentoarea incredibilă!
Mai degrabă suferă de o boală stelară)))
Mi se pare întotdeauna că nimeni nu va face mai bine decât mine sau că o vor face greșit!
De aceea, uneori mă obișnuiesc cu lucruri ca un copac cu fructe!
Ramurile sunt grele, spatele îndoit, nu respira ...
Și apoi toate aceste sfaturi sunt bune!
O altă regulă de aur a leneșilor, faceți-o astfel încât să nu trebuiască să o refaceți!
Și nu este nimic în neregulă cu dorința de a vă face viața mai ușoară, cu ajutorul unor instrumente potrivite și echipament modern!

Faceți-o astfel încât să nu trebuiască să o faceți din nou mai târziu - un sfat excelent.
Acest lucru nu poate fi realizat fără planificare. Resurse, timp.
Și pentru a vă ușura munca, schimbați unele dintre grijile dvs. către umerii neobosiți ai numeroaselor gadgeturi - aceasta este o tendință modernă.
Principalul lucru, cel mai plăcut lucru pe care trebuie să-l păstrați.))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: