2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

1. Biblia copilului

Cu o zi înainte de ieri, cea mai tânără fiică a mers la grădiniță. Pentru a împiedica copiii să strică haine, părinților li sa cerut să aducă bavete pentru copiii lor. Am făcut pentru micuța mea o astfel de salopetă cu broderie cu numele ei.







2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Din hârtie, dimensiunea de 42x26 cm, se taie următorul model. Acest model pentru copii de la 2 ani și peste. Dacă aveți nevoie de un model pentru copiii de vârstă mai mică, atunci trebuie să-l reduceți din toate părțile cu 2 cm, neckline-ul pentru gât nu va fi 11 cm, dar 8-9.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Din tesatura, se taie modelul in doua exemplare in reflexie oglinda (stratul superior si cel inferior) + un plus de lipici sau pachet (puteti, de asemenea, fara el).

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Am pus toate cele 3 straturi unul pe celalalt: o pânză de ulei, apoi două straturi de țesătură, una față-n față.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Am împărțit cu ace, astfel încât straturile să nu pară.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Cheltuim pe mașină din partea greșită aproape pe margine, lăsând 6-7 cm neacoperită.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Acum peste tot, în cazul în care există fileuri, am tăiat țesătura cu foarfece, puțin mai mică decât cusătura.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale






2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Îndreptăm bastonul pe partea din față prin această gaură.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Coaseți gaura și petreceți salteaua la margine la o distanță de 1-2 mm.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

La marginile curelelor se coase velcro (sau se fixează butonul).

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Am o astfel de bobber în grădiniță pentru fiica mea cu broderie în numele ei (așa că nu o încurcați).

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

2. Bavete de la un prosop

Nu este un secret pentru nimeni că acești copii mici, când mănâncă, sunt ca niște purcei. Timp de 15-20 de minute de cină, un copil se poate pata pe sine și totul în jur. Pentru a nu strica hainele copilului, bavetele ajută foarte mult. Desigur, le poți cumpăra în magazin, dar le poți face și tu. În special, dacă un copil este un pic special de cumpărături nu este ca. Deci, în timp ce bebelușul dormește, puteți coase rapid astfel de bavete și case. Astăzi vă voi spune cum să coaseți rapid și pur și simplu bavetele acasă de la o bucătărie inutilă sau un prosop de baie. Și acele bavete au plăcut nu numai tine, ci și copii, pot fi decorați cu aplicații de animale.

Pentru a le produce, veți avea nevoie de: un prosop inutil de terry și aplicații gata făcute (de asemenea, ele pot fi tăiate din pânză de copii în sine).

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Tăiați marginile prosoapelor (acestea pot fi folosite ca curele pentru salopete viitoare) și tăiați ovalul de 22x29 cm. Tăiați un cerc oval pentru gât cu un diametru de 10 cm.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Apoi ne aplecăm și cusim marginile (mai bine zig-zag), imediat cusăturile de cusut.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Apoi, am coasere aplicații în centrul salopetei.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Totul, salopeaua e gata. Puteți face mai multe deodată (nu veți fi de prisos). De la un prosop de bucătărie puteți coase 1-2 bavete, iar dintr-o baie - 6-8 bavete destul.

2 moduri de a coase bibul cu mâinile tale

Bavete pentru copii







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: