10 Tipuri de persoane pe care le veți întâlni la fiecare club de fitness

Într-o zi am dat seama că rochia de anul trecut pe care am purtat doar o singură dată, pentru mine, nu este fixat, și imediat a decis să cumpere un abonament la un club de fitness, în speranța că va rezolva toate problemele mele. Și în anticiparea de a obține vise formă, m-am dus la sala de sport înarmat cu un sac nou, treninguri și adidași. Apropo, exact același lucru sa întâmplat cu vecinul meu în vestiar, care imediat mi-a dat un aspect urât.








În orice club de fitness există doamne care au cumpărat soții bilete de sezon la club pentru a putea realiza cel puțin altceva decât cumpărături. Asadar, aceleasi doamne in loc sa asculte antrenorul si sa faca intregul antrenament in fata oglinzii si sa capteze un unghi de camera cu succes. Cum pot să merg la sala de gimnastică și să nu postez apoi o fotografie în Instagram cu hashtags # popakakoreh, # bună nutriție și # viață sănătosă, astfel încât toți abonații să știe despre asta?

"Fitonitele, care se găsesc în pantaloni scurți, în legături strânse sau în topuri cu un gât adânc, și apoi se răspândesc erotic la picioarele lor pe simulator. Besyat, nu pot! Ei bine, du-te acasă și te consideri cel puțin gol! "- spune un vizitator la clubul de fitness Marina.

Desigur, este foarte bine că a merge la sala de gimnastică și de a conduce un stil de viață sănătos a devenit la modă, dar nu uitați despre ceea ce este pentru acolo.

"Există astfel de doamne care vin la poftkatsya stupidly. Și faceți selfie cu fiecare simulator timp de o jumătate de oră. Și cei care au nevoie de simulatoare, ar trebui să stea și să aștepte până când fac o cantitate potrivită de fotografii pentru a alege cele mai de succes și a pune-o în rețeaua socială, "- spune un club de fitness client Catherine.


Este un lucru când o fată își admiră reflecția în oglindă. Acest lucru este natural. Și celălalt - când un om nu poate merge în siguranță în jurul oglinzii, fără să se uite în ea. Iar acești oameni, de regulă, îi place să-și sărute mușchii, ca și când vor crește mai repede de la asta.

Este demn de remarcat faptul că oglinzile din hol nu atârnă așa încât vizitatorii să se admire fără sfârșit și să facă egoi. Ele sunt necesare pentru a urma tehnica de a efectua exerciții.

"Își poartă țăranii, care se uită continuu la reflecția lor în oglindă în timpul antrenamentului. Și, deseori, nu le văd pentru ocupații, ci se plimbă în hol cu ​​un aspect important și arată superioritatea lor față de ceilalți. Tip Sunt un guru aici, iar tu ești amator. Aflați de la mine, vedeți ce rolă sunt ", spune Marina.

întrunire


Foarte adesea, pentru clasele de grup, clienții vin doar pentru a vorbi, pentru a discuta ultimele știri și pentru chicotul. De obicei, acești vizitatori vin în două sau trei, se ocupă unul de celălalt în sală, iar apoi în timpul întregii sesiuni schimbă priviri, râd și spun cu voce tare unul la altul.

„Nu-mi place atunci când un grup de antrenor lecții dobândește rapid prietenii ei din grupul, și încep clică, vorbesc în timpul clasă, chicoteste, arată, cuvinte de cod, unele discuții. În acest moment simți un fel de înfrângere, ca și cum nu te-ai afla în subiect. Personal, vin la antrenamente nu pentru o viață de vorbit, ci pentru a lucra. Și sunt supărat la fel de familiar. Lăsați conversații personale în spatele ușii din hol ", se plânge Natalya.

"Și recent mătușa mea a venit la clasă, care nu a fost de mult timp. Ea nechezatul ca un cal în întreaga cameră, așa că tot ce a atras atenția, vorbind tare cu prietenele lor și club de antrenor, astfel încât sa auzit de „animale de companie de returnare oamenilor triumfătoare lui.“ Limba mea mi-a zgâriat limba pentru a-mi face un comentariu ", spune Natalia.

10 Tipuri de persoane pe care le veți întâlni la fiecare club de fitness


Desigur, în timpul exercițiului trebuie să observați tehnica de respirație, dar nu trebuie să țipați ca și cum ați naște în același timp. Crede-mă, acest lucru este enervant și distrage foarte mult pe ceilalți. Și adesea volumul nu corespunde eforturilor aplicate.

Și știți, dacă opriți țipând în timpul exercițiilor, nimeni nu va crede că ați luat mai puțină greutate și nu este dificil pentru dumneavoastră. Uitați-vă la modul în care se practică "pitching-ul" experimentat - ei fac întotdeauna acest lucru aproape în tăcere, în timp ce greutatea barului lor nu este inferioară ponderii barului celor care fac sunete obscene.








Acești oameni, aparent, nu au auzit niciodată de mașina de spălat, iar dușul și deodorantul sunt considerați lotul de frați. Este clar că în sala nu vă așteaptă nimeni să miroșiți de violete. Dar să se spele înainte de antrenament și după ce este pur și simplu necesar. Nimeni nu trebuie să tolereze mirosul mirositor al transpirației.

Și, de regulă, ei sunt aceiași oameni. Se simte ca si cum nu-si spala lucrurile dupa antrenament, dar le-au pus pe urmatorul. Este pur și simplu imposibil să se ocupe de astfel de oameni.

"Sunt oameni cu o sudoare foarte caustică și mirositoare. Lucrați pe simulator, iar după acestea timp de încă câteva ore se formează o zonă ca după un atac cu gaz. Toată viața e pe moarte. Și pe de altă parte, asta este cum să-i spui unei persoane ce-i zăpăcește și e timpul să se ducă la duș? "- spune Alexander.

Expoziționistul


Multe doamne au o pasiune neobișnuită de mers pe jos în vestiar pentru o perioadă lungă de timp goală. fată zvelte pentru o jumătate de oră în picioare la oglindă și cu atenție uns cu tot felul de creme, iar femeile de mers pe jos în jurul valorii în organism într-o formă de vestiar, nici măcar de gândire pentru a pune pe cel puțin lenjerie de corp și înfășurat într-un prosop. Nu știu ce sa întâmplat cu ei, nu este așa, dar ei au demonstrat in mod constant farmecul lor atât de mulți oameni, ceea ce este posibil.

"Aceasta nu este o discriminare, dar de ce sunt vechile matte de grăsime care merg în mod constant goale și își scutură grăsimile și kosmia! Doar nici o rușine! Chiar și fetele tinere cu figuri ideale rareori își permit acest lucru și se plimbă în jurul vestiar, înfășurat într-un prosop, "- spune Natalia.

"După ce am văzut cum mătușa mea în duș a ras tot ce nu putea fi decât bărbierit, ea a ieșit, a aruncat prosopul pe podea, a stat pe ea cu picioarele ei și apoi și-a șters pantofii! După aceea, am pierdut orice dorință de a utiliza prosoape de club ", - spune Marina.

proprietar


Acești oameni preferă să marcheze teritoriul cu lucrurile lor. Aceștia ocupă simultan mai mulți simulatori, lăsând pe fiecare dintre ei propriile lucruri - un prosop, o sticlă, o pungă, un tricou etc. De regulă, aceștia efectuează un fel de instruire circulară și, prin urmare, doresc să-și rezerve scaunele cu o mulțime de articole.

Astfel de oameni vor să spună: "Trezește-te! Lumea nu se învârte în jurul vostru numai! ". Dacă pentru instruire aveți nevoie de mai mulți simulatori, încercați să veniți la sală când este mai mult sau mai puțin liber. Și nu uitați, vă rog, că există alți oameni pe lângă dvs.


În orice cameră există specimene similare. De regulă, vorbesc cu toată lumea - cu antrenorul, cu alții, cu fetele de la recepție. Cel mai interesant lucru este că reușesc să vorbească chiar și în timpul desfășurării exercițiilor.

Uneori există un sentiment că pentru unii oameni care merg la sala de sport este la fel ca merge la o cafenea sau un bar cu prietenii. Doar nu toată lumea este interesată să vă asculte. Există un alt loc pentru a vorbi. Puteți sta liniștit în barul clubului și puteți discuta toate preocupările dvs.

"Oamenii care vin la sala de chat sunt supărați. De obicei, ei se agață de câteva ore, își zgâri limba, iau mașini de exerciții și apoi, aruncând cu mândrie un prosop în jurul gâtului lor, fericitul du-te acasă ", spune Alexander.


Făcând un simulator după ce o persoană foarte transpirată este o plăcere dubioasă. Mai ales în "orele de vârf", când simulatorul nu avea timp să se usuce, iar pentru dvs. deja ați aliniat o linie decentă.

Deci, când faceți exercițiul pe simulator, nu uitați să îl ștergeți singur. A face pe loc umed din sudoarea sportivului anterior nu este foarte plăcută.

"Personal, sunt înfuriat când un tip umed este așezat pe trainer, iar după aceea nu pot să mă apropii de acest simulator, deoarece este umed. Și nici măcar nu va deranja să-l șterge cel puțin cu un prosop. Este teribil de neplăcut. Asadar, astept pana simulatorul sa uscat ", spune Marina.

predicator

Chiar dacă credeți că tehnica dvs. de a face exerciții este impecabilă și că toți cei din sala o fac totul greșit, nu o raportați în mod constant. Dă-mi niște sfaturi și asta va fi de ajuns. Nu pese pe cineva care nu ți-a cerut să faci asta.

Oferirea de ajutor sau de a oferi sfaturi este doar dacă vedeți că o persoană face ceva greșit și poate, astfel, să-i dăuneze sănătății. Arătați un pic de tact și învățați să înțelegeți când puteți da sfaturi și în ce - merită să renunțați. Păstrează-ți părerea pentru tine. Nu are nici un interes pentru nimeni. A da sfaturi și a urma tehnica exercițiilor este afacerea antrenorului.

10 Tipuri de persoane pe care le veți întâlni la fiecare club de fitness

E timpul să schimbați anvelopele. Cum să alegeți anvelope de iarnă de înaltă calitate

10 Tipuri de persoane pe care le veți întâlni la fiecare club de fitness

Arhitectura împotriva depresiei: cele nouă locații cele mai fotogenice de la Moscova

10 Tipuri de persoane pe care le veți întâlni la fiecare club de fitness

"O țară imprevizibilă cu un popor generos" sau aventurile unui englez din Rusia

10 Tipuri de persoane pe care le veți întâlni la fiecare club de fitness

115326, Moscova, Strada Pyatnitskaya, 25

107076, Moscova, Strada Krasnobogatyrskaya, 44

Gestiunea comercială: (495) 748-13-90

Dezvoltarea rețelei: (495) 748-35-96







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: