8 Trucuri uimitor de eficiente păstrează motivația pentru sport

Trimite articolul la mail Adauga la favorite

* Dând click pe butonul "Trimiteți", sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale în conformitate cu politica de confidențialitate.







Cu siguranță, fiecare femeie mă gândea cel puțin odată cum să se încurajeze sportului regulat, deoarece motivația are un impact mult mai mare decât pare. Când te antrenezi în mod continuu, ești în formă strălucitoare și te simți minunat. Îmi place activitatea fizică și sunt sigur că atunci când vei cunoaște cele mai bune sfaturi despre cum să rămâi motivați, atunci iubește-o la fel de mult ca mine!

8 Trucuri uimitor de eficiente păstrează motivația pentru sport

Un mare stimulent pentru a lucra pe tine însuți.

Aproape fiecare dintre noi are 3-5 kg ​​în plus, nu-i așa?

De îndată ce te antrenezi, vor începe să plece.

La început, progresul va fi abia vizibil, dar mai târziu rezultatele vor fi cu siguranță vă rugăm!

2. Reducerea stresului

Alergare, ciclism, sarind coarda, sau orice alt tip de cardio va ajuta organismul să elibereze tensiunea și să se relaxeze.

3. Sănătate excelentă

După jogging, mă simt întotdeauna minunat nu numai fizic, ci și psihologic.

În timpul activității cu motor, corpul nostru produce hormoni specifici care sunt responsabili pentru buna dispoziție.







Starea de sănătate va deveni și mai bună din realizarea faptului că faceți ceva util pentru sănătatea dumneavoastră.

4. Asistență din partea

Pentru a menține interesul în formare, în mod constant lucra pe tine, nu renunta si nu se opresc, și, uneori, avem nevoie de ajutorul unei persoane dragi sau un prieten. Intrați în mediul înconjurător de oameni care vă vor motiva să alergați sau să înotați câțiva kilometri suplimentari.

5. Sistemul de compensare

Când oamenii mă întreabă cum să păstrez motivația, eu răspund: "Formează un sistem de recompense".

Dă-ți o promisiune că, dacă vă antrenați toată săptămâna, în week-end rasplateste-te cina la restaurantul preferat sau să cumpere un nou caz pentru iPhone, pe scurt, răsfățați-vă într-un fel.

Nu uitați să vă mulțumiți cu motivatorii!

6. Creșterea nivelului de energie

Paradoxal, suna, dar energia fizica activa.

După antrenament, se va simți obosit, dar a doua zi, veți găsi un val de putere și de pregătire pentru noi provocări!

Nivelul de energie va crește semnificativ în orele de dimineață, iar la prânz va fi plăcut surprins de lipsa de letargie obișnuită și somnolență.

Încă nu știți cum să vă încurajați să faceți exerciții zilnice?

Un costum sportiv frumos va spori încrederea în sine și va provoca o dorință de ao pune rapid și de a începe antrenamentul.

Și mai mult. Imaginați-vă momentul în care, după ce ați pierdut în greutate, puteți cumpăra în cele din urmă haine pentru câteva dimensiuni mai mici. Nu este inspirat?

8. Realizarea obiectivelor

Nu există un sentiment mai bun decât realizarea realizării obiectivelor pe care le-am stabilit pentru noi înșine.

Dacă doriți să vă stimulați la munca constantă, setați obiectivul și mergeți la el până când ajungeți la el.

Poate fi o cursa de 2 km fara oprire, scapandu-se de cateva kilograme in plus, pana la o anumita data sau in fiecare antrenament in timpul zilelor de saptamana pentru o luna!

Îți place să primești complimente despre aspectul tău? Desigur, da! De îndată ce începeți să utilizați aceste sfaturi, veți începe în curând să le primiți din toate părțile!

Persoanele care au încredere în sine sunt întotdeauna în centrul atenției. Acum, că știți trucurile mici despre modul în care să mențineți motivația, zi de zi, lucrați din greu asupra dvs. - și veți radiala literalmente încrederea!

Și aveți alte sfaturi cum să vă mențineți interesul în sporturile obișnuite?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: