8 sfaturi despre cum să poarte tocuri înalte

Acest post este de asemenea disponibil în: italiană

Pantofii cu tocuri dau o viata noua unei rochii de birou, construiesc o cifra si adauga crestere. Dar asta e doar dacă știi cum să le porți.

În ultimele câteva săptămâni, în timp ce am filmat programul „Scoateți-l imediat“ (pe care îl puteți viziona pe STS de canal în fiecare sâmbătă de la 10:00), nu am făcut-o parte cu pantofii pe toc ei. Abandonați pantofi tocuri Eu nu pot, așa că a trebuit să dezvolte un întreg manual, cum să poarte un pantof în acea seară să nu sufere de dureri la nivelul picioarelor.







Pantofii de ac de păr sunt capabili într-o clipă să transforme o femeie într-o frumusețe fatală, subțire și cu picioare lungi. Dar dacă la sfârșitul zilei sunteți gata să le arunce pe fereastră sau stând într-un restaurant, și doar vis despre, să le ia, mei 8 sfaturi despre cum să poarte tocuri înalte va fi de mare ajutor.

1. O pedichiura buna este importanta nu numai vara, dar si iarna! Atunci când piciorul este prelucrat, nu există cornuri și șuvițe pe el, purtarea pantofilor cu tocurile este mult mai ușoară. Unghiile de lungime corectă, vopsite cu lac, nu se vor odihni pe capul pantofilor, ceea ce vă va salva de la senzații neplăcute în timpul mersului pe jos.







2. Pentru a obține picioarele dvs. în ordine după o zi lungă de lucru, ar trebui să utilizați un scrub picior și piatră ponce. Și la sfârșitul procedurii, răspândiți picioarele cu cremă, care include glicerină, puneți pe șosete și mergeți la culcare. În dimineața următoare, veți fi gata să vă întoarceți pe tocuri!

3. Dacă aveți mai multe întâlniri planificate pentru o zi, ar trebui să acordați preferință tocurilor nu mai mari de 8-10 centimetri.

4. Purtați diferite pantofi cu înălțimea diferitelor tipuri de încălțăminte și înălțime. Acest lucru vă va permite să utilizați diferite grupuri musculare. Încercați să vă schimbați încălțămintea de mai multe ori pe parcursul zilei. Uite cât de ușor va fi pentru tine imediat!

5. Gimnastica sub masă! Periodic, întindeți picioarele sub masă și, fără a vă scoate pantofii, faceți mișcări circulare cu picioarele, deplasându-vă degetele.

6. În loc de pantofi clasici pe ac de păr, puteți pune cizme pe gleznă pe o platformă mică, atunci diferența dintre călcâi și toe va fi redusă semnificativ. Astfel de pantofi arata sexy, elegant, la moda si arata grozav cu rochii-caz.

7. Pentru a preveni apariția cornelor, înainte de a vă pune pe tocuri înalte, masați picioarele și frecați-le cu pulbere de talc.

8. Pantofi cu degetul ascuțit. Din păcate, piciorul alunecă și alunecă înainte, ceea ce provoacă durere și disconfort. Umpleți cămașa cu pantofi de bumbac și vă veți simți imediat mai bine!

Și amintiți-vă că mersul în pantofii cu toc este feminin și ușor, nu vă sprijiniți pe călcâi, ci încercați să transferați greutatea corpului în picioare.

Acum, când filmările s-au terminat, sunt fericit să pun pantofi, dar nu voi renunța niciodată la tocuri! Este pentru câteva ore pe zi. 🙂







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: