7 Puncte pentru care am devenit ateu

Aici, cu "credința confuză cu religia", sunt de acord cu înverșunare. De ce ar trebui să aparțineți unei mărturisiri speciale? Nu mă definesc pe nici una dintre cele existente, dar cred, totuși, în existența unei anumite forțe. La urma urmei, există lucruri care până când nu le explici fără o asemenea forță. Dar toate aceste ritualuri, obiceiuri, cruci, crescenți, cărți cu basme sunt tot praful. IMHO, fie cred în tăcere, fie merge dracu '.







Extindeți filiala 2

Un exemplu de astfel de lucruri? Dacă nu știți ceva, acest lucru nu înseamnă că fenomenul nu are nicio explicație (cu excepția cazului în care, desigur, există un fapt al prezenței fenomenului).

1. În majoritatea religiilor, spune că numai Dumnezeu îi numesc diferite religii în mod diferit.

2. De ce? Se dovedește că fulgerul este un fenomen natural? Asta înseamnă acum că Dumnezeu nu este legat de acest lucru? Dacă progresează la faptul că va exista un dispozitiv care să permită oamenilor să arunce fulgere din mâinile tale, atunci te va respinge că fulgerul este un fenomen natural?

4. În general, oamenii acestui „ambarcațiune“ și departe de scandalurile și de bogăție (călugări), dar toate la fel este poporul și printre ei sunt cei care folosesc puterea lor în favoarea lor sau intenționat du-te la religie pentru un astfel de scop.

5. Ei nu fac în numele religiilor, ci pentru câștig și scopuri și se acoperă cu religia. Religia spune că trebuie să-i iubească pe aproapele și să nu ajungă la valori materiale, să trăiască o viață spirituală.







6. Poate că cineva și parada din 9 mai se amestecă, dar dacă majoritatea oamenilor îl susțin, atunci restul va trebui să fie ajustat. Nu organizați aceleași sărbători religioase la fiecare a doua zi, mare nu este atât de mult.

7. Extreme ale persoanelor fizice, există, de asemenea, oameni de știință care introduc jetoane copiilor lor și le numesc nume ca TRX-34 - extreme, pe cealaltă parte.

Extindeți filiala 2

1. În majoritatea religiilor, spune că numai Dumnezeu îi numesc diferite religii în mod diferit. într-o astfel de religii au dreptate, Dumnezeu este Unul.

"Dacă religia există și, așa cum învață în majoritatea speciei sale, noi toți suntem copiii preferați ai creatorului." - Și ce e în neregulă cu asta?

"5. Atrocitățile și ororile comise în numele religiilor." - Ce vrei să spui?

„7 statut, care poate rezulta din consumul excesiv de religie Aici voi explica :. Probabil auzit multe povești despre modul în care părinții sverhveruyuschie a refuzat transfuzii de sânge, operațiunile pentru copiii lor, citand interferențe nepermise.“ "Dacă e vorba de asta, atunci eo idioție, nu religie!"

Extindeți Sucursala 4

Cu ocazia a 5-a: Cruciade, Jihad, Inchiziție și alte exterminări ale oamenilor în numele religiei

Extindeți Sucursala 3

La punctul 3: Oamenii au aranjat toate acestea pentru ei înșiși. Aici trebuie să îmbunătățim guvernul și să nu-l învinovățim pe Dumnezeu. Câți idioți avem la putere și nimic nu se schimbă, ci pentru noi cu statul. canale (primul, rusia, NTV, etc) atarna fidea pe urechi, că Tipo noi toți zashibis.

La punctul 5: aici și o întrebare nu pentru Dumnezeu, ci pentru oameni.

În general, religia este o problemă dificilă și dacă toată lumea alege sau nu să creadă, dar dacă nu religia, atunci cel puțin crede în ceva. E greu să trăiești și nu ai prea multe de crezut. După cum mi-a spus un vechi preot: "Nu crede în Dumnezeu, caută-l pe Dumnezeu însuți!"

Extindeți filiala 2

Cât de repede și fără probleme ați trecut de la religie la politică!

Extindeți sucursala 1

Religia și politica au fost întotdeauna lucruri foarte conectate) Cel puțin în Rusia)

Extindeți Sucursala 0

Ați putea fi interesat de alte postări după etichetă:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: