51 Feedback despre Mazda premasi de la proprietarii argumente pro și contra de mazda premacy

Un spațiu, ieftin să mențină, cheltuieli economice.

Arcade spate ușor corodate.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Frumos, confortabil, fiabil.







Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Timp de 3,5 ani nu a oferit, de fapt, nici o grijă (cu o performanță de 185k). Singurul lucru - rugină, trebuie să monitorizezi și să elimini totul în timp.

O masina fiabila, moderata moale si moderat rigid, interior foarte spatios si trunchi, transformari excelente ale cabinei.

Singura negativă și cea mai importantă este decăderea.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Detaliile nu scârțâie, un plastic bun, un interior spațios, o manevrare convenabilă. Nu este greu de reparat.

Aterizare redusă, piese de schimb sunt scumpe, boli cu arce posterioare (putregai), izolare fonică slabă.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Uleiul este mai scurt, lumânările sunt normale și, chiar și cu bateria veche, intră în îngheț.

Pentru dimensiunile sale, masina este prea mică.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Bună ziua, dragi utilizatori ai site-ului „Otzovik“, astăzi aș dori să vă împărtășesc impresiile mele despre aceasta masina ca masina Mazda Premacy minivan, mai degrabă, ca un model vechi, dar încă se poate întrece pe sine de departe unele de brand nou, cumparat doar pentru familie, deoarece masina este foarte spatios, si de multe ori ne părăsească țara și să ia cu o gramada de lucruri diferite, care sunt atât de necesare într-o mașină normală nu poate fi primit, astfel că e mașina ne interesează nu numai de preț, dar, de asemenea, de proiectare, de umplere bun, mașini cu motor AT caseta este încă păstrată și arată ca noi, Doamne ferește.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Confortabil, confortabil, spațios.

De-a lungul timpului, ruginirea jantelor și pragurilor roților din spate, izolarea fonică nu este foarte bună, consumul decent de combustibil.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Combinația japoneză de calitate și securitate. Nu a prins nici o problemă specială timp de trei ani, așa că eo mică problemă, dar nu eo fată. Piese de schimb - consumabile nu sunt mai scumpe decât TAZ. Dar cel mai important lucru din această mașină este SALONUL. Când stai jos - prost nu înțeleg unde este atât de mult spațiu. Plus TRANSFORMER - două dane, sau posibilitatea de a lua frigiderul la dacha. Reglarea canapelei din spate de-a lungul și de-a lungul părții permite pasagerului să se simtă confortabil în timpul călătoriei. Când cresc 1 metru 80, stau în spatele soției mele cu o întindere de 1 metru 60, mă simt în autobuz. În Premasi, fiabilitatea suspensiei este la înălțime, în timp ce confortul și plăcerea călătoriei sunt prezente. Frânele impresionează informativ.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Bună ziua, aș vrea să spun despre mașina asta. Aveam nevoie de o mașină de familie și o mașină de călătorie, așa că am început să caut un minivan. Salonul este destul de confortabil. Există o mașină de circa 10 litri, care nu cred prea mult de dimensiunea sa. Piese de schimb sunt ca orice japonez. La noi, motorul de 1,8 masina este fericit bine dispersat, păstrează viteza. Salon transformator zanniy rând de scaune se pliază într-un etaj plat. Unghiul de rotație al mașinii nu este mare, deci este ușor să mergeți în mișcare. Vreau să dau sfaturi celor care au decis să cumpere o mașină. Instalați încărcătorul de baterii va fi mult mai convenabil pentru a parca în spatele.

Mare confortabil ieftin.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Un motor bun, fiabil, spațios, economic.

Izolarea fonică, corzile posterioare corodate rapid.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Manipulare ușoară, interior moale, confortabil, design super, vizibilitate excelentă a geamului.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Spatios (7 locuri la al treilea rapid detașabil aproape) van de familie are un aspect foarte raționalizate de mașini și în același timp volum interior impresionant, cu un scaun complet transformabil care se transformă în două părți, care poate servi ca un tabel pentru următoarea ședință, și desfășurat un loc convenabil pentru a recreere. Auto are dinamica excelenta, deosebit de frumos pentru a merge cu un semafor în timpul iernii pe gheață este unitatea completă este un mare plus pe drum și off-road, sau nisip, sau zăpadă nu este un primasiku obstacol, garda la sol mai decente, care este foarte favorabil. Foarte convenabil în afacerile economice - cel puțin în transportul de materiale de construcții, de până la 3 metri, cu o ușă din spate închisă, cel puțin pentru ciupercile, și o companie mare și natura de călătorie de familie. Iar de la școală se poate lua întreaga recoltă. În gestionarea masinii este foarte usor de utilizat - schimbătorul de pe volan elibera spațiu între scaunele din față, cotieră față permite încrezător la conducătorul auto roata și cu volan pe dreapta permite acestuia din urmă să iasă din spatele roții direct pe trotuar uscat, nu de așteptare pentru drum mașinile care trec obolyut murdărie. Unele pluses. Și costul de piese de schimb și toate fericit, uneori mai puțin decât a noastră. Pentru tot timpul de funcționare (aproximativ 5 ani) nu am mai reușit să fie un prieten bun și de încredere și tovarășa.







Gestionabilitatea, confortul, fiabilitatea, sunt economice în întreținere.

Nu este întotdeauna convenabil să mergeți pe un drum cu două sensuri pentru armele cu rază lungă de acțiune.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Am ales mașina singură, imediat m-am îndrăgostit de design și de dimensiunile externe. Interior confortabil și spațios, aer condiționat, ferestre încălzite, ascensoare electrice. Accelerează foarte repede, dar ușor, deși nu conduc regulile. Nu sa rupt timp de un an și jumătate, niciodată înainte de lunga călătorie, doar 2 părți au fost schimbate. în serviciu este sub medie în preț. Este ușor și convenabil să conduci. Foarte manevrabil și convenabil în mașina de familie de parcare. Convenabil pentru rezidenții familiei și orașelor, indiferent de sex! Mulți oameni au schimbat recent mașina pentru a lucra cu mărfuri (mici) în oraș pe acest model, iar bărbații și femeile au fost interesate! Copiii iubesc să se plimbe pe rândul din spate (2 locuri doar pentru ei). Consumul economic de benzină, chiar și în comparație cu sedanele (aproximativ 8-9 litri la 100 km, având în vedere că este automat!).

Economică și ușor de manevrat mașină de familie.

Nu are trunchi pe acoperiș.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

În timpul iernii, aragazul se încălzește super.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

un salon mare, un bogat om bogat.

jumătate din motor este ascuns sub panou.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Mașina este minunată! Comentariile privind achiziția rămasă pe Drome. 5 ani de operare de la +50 la minus 45. Mai jos nu a vântat. Interiorul este bine gândit. Ușor de aterizare și aterizare :) un exemplu în fotografie. Am cumpărat pentru familia mea și pentru mine, deoarece nimeni nu a anulat puterea efectivului de 165 l / s sub capota! Controlează unitatea! Turnurile sunt super. Stabil. Mass-media a venit cu navigație japoneză, TV, un mini-disc și un CD. Mă bucur încă de sunet. Al treilea rând poate fi folosit de copii, adulți numai dacă este necesar, dar dacă trebuie să-l utilizați, pasagerii sunt încântați de capacitatea de a avea sentimentul "în aglomerare, dar nu în ofensă". Motorul este fiabil, consumă cât doriți: de la 7,62 la 25 l / 100 km. Cifrele sunt confirmate după o perioadă de 110 mii de mile. Uleiurile, antigelul nu mănâncă. Am cumpărat imediat un antigel - încă se află pe balcon. Nu este nevoie de înlocuire.

Scris în documentația că benzina 98, deci trebuie să-l umple, și nu utilizați 95th. Mi-am dat seama de acest lucru recent. Acum înțeleg de ce nu am putut dispersa mașina mai mult de 145 km / h. Zgomotos. Mi-am făcut o izolare suplimentară fonică - izospan (tetopofol). A devenit mai bine, dar tot nu este același lucru. Sau mașina mă plictisește sau mă îmbătrânește :). De la spargere - este plină de reparații costisitoare la transmisiile automate - treceți mai încet, stoici - nu puteți ajunge nicăieri într-un astfel de drum, înlocuind pompa - nu este norocos când cumpărați o mașină.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

când a intrat prima oară în prim-uimit de torpilă și de volumul interior. când a condus, din accelerație și dinamică. că astfel de reparații, a devenit ușor de uitat. pe serviciu doar ulei de a schimba și "ossicles" periodic, în cazul în care domnul devine. foarte confortabil și confortabil. că pescuitul de vânătoare (lucrul principal nu este un drum deosebit de ciudat, clearance-ul este mic), că cu familia în călătoria prin expansiunea țării. foarte mulțumit de mașină!

imediat la sfatul celor condamnați înlocuiește radiatorul. în ultimul timp senzorul ABS se blochează. totul.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Salutări tuturor Primusovodov! Am cumpărat o mașină relativ recent din Europa, adică. din Germania, prima impresie este doar super, aspect atrage imediat ochiul, trebuie remarcat transformarea cabinei 10, motorul pentru aceasta masina perfect trage accelerat brusc, chiar dacă transmisia 5 apetitului masko crește, la fel și cheltuielile oraș cu un calm și măsurată de conducere în jurul orașului 10-11l./100km. pe ruta 7-9l./100km. hodovka curs Zhestkova (anvelope 195/55 R15) rutier care dețin la 100%. Bine masina incapatoare, familia mea, mai ales băiețelul meu (3 ani) Maska place foarte mult!

În plus față de avantajele, desigur, există și dezavantaje, adică vizibilitatea înainte Recepția nu este foarte bine situat din cauza lor am un cuplu de oameni pur și simplu nu a pus pe capota, stătea în fața scaunului nu este suport lateral foarte confortabil este aproape nici virajelor într-un scaun ca „idol“, cauciucul este mai mare de 195/60 R15 nu livrează.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Dezavantaj: zgomotul din cabină și consumul de combustibil de 13 l / 100 km.

Citiți recenzia completă Scurtă recenzie

Opinii despre modelele Mazda

Recenzii ale altor mărci de autoturisme







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: