5 octombrie, sâmbătă

5 octombrie, sâmbătă

5 octombrie, sâmbătă

Aici vine frigul. Păsările zboară. Dar nu este totul. Nu uitați să aveți grijă de hibernare.

5 octombrie, sâmbătă

5 octombrie, sâmbătă

Asta am găsit idei pentru alimentatoare! Atât eu cât și fiul meu mi-au plăcut foarte mult! Vom face cu siguranță.







5 octombrie, sâmbătă

5 octombrie, sâmbătă

5 octombrie, sâmbătă

5 octombrie, sâmbătă






5 octombrie, sâmbătă


Pentru a ajuta la bullfinches, vrăbiile și țâțe prin intermediul, sperăm, vârful final al înghețurile de iarnă, puteți construi destul de simplu pentru ei pentru a trata. Pregătirea prajitului de prăjit nu va dura mult timp. Implicați copiii în condiții de siguranță la zoo-gătit, deoarece procesul este foarte interesant.

5 octombrie, sâmbătă

Pentru bomboane pasăre de grăsime-cereale va fi nevoie: orice glazura din grăsimea rece (untură, unt, seu de vită), ovăz, nuci, fructe uscate, seminte de floarea soarelui și de dovleac, precum și sârmă, matrițe de minge vechi (sau cutie de plastic, datorită sub smântână), o funie. În cazul în care finanțele permit, puteți cumpăra un pachet de alimente pentru papagali și de a folosi ca bază pentru „bomboane“. Ca ingrediente suplimentare puteți adăuga: brânză rasă, lapte praf și ouă fierte tare.

Se topește grăsimea pe un mic foc,

5 octombrie, sâmbătă

amestecați-le cu porumb, nuci și fructe uscate.

5 octombrie, sâmbătă

Și puneți masa într-o formă pregătită.

5 octombrie, sâmbătă

Înainte de umplere, la partea inferioară a matriței, coborâți firul răsucite de inelul la care este atașat firul. Sârmă este necesar pentru a vă asigura că firul este fixat mai bine în interiorul bilei sau cupei pupa. În schimb, puteți lua o panglică dintr-o sticlă de șampanie.

După ce amestecul sa solidificat, pasochki-ul rezultat poate fi îndepărtat. Îndepărtați formularul pentru câteva minute în apă fierbinte și trageți frânghia.

5 octombrie, sâmbătă







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: