27 - Vrei să supraviețuiești?

- Așa este. - Oprirea mașinii, șoferul, un tip tânăr, drăgălaș, dădu din cap în sat.

"Vom verifica," Fantômas, care stătea lîngă el, zîmbi strîmb. "Acest cuplu este aici sau nu".







- Pikin a spus că s-ar putea să fie aici, spuse musculosul în camuflajul din spatele lui. - Dacă Zhorka este aici, o să o rup, cățea, personal.

- De ce nu l-ai lăsat lângă gard? Fantômas se întoarse la el înșelător. Sau l-ai lăsat mai târziu? Răul acela a blestemat.

- Pe scurt, așa a spus Fantomas, acum ești. Se uită la cei doi tipi care veniseră de la a doua mașină, "plantează restul și se rostogolesc în sat". Deci, nu în kipish, veți afla unde locuiește Turkina Elizaveta Vasilyevna.

Flip trecut. Ar trebui să fie.

"Este mai bine să aflați unde este casa acestei bunicii", a intervenit acel braț "și să priviți peste apă să bea."

- De fapt, da, spuse Fantomă, cu o privire lăsată pe el.

"Dar asta a fost", a oprit băieții care au urcat spre mașina lor. "Dacă vreunul dintre voi îl cunoaște pe Zhorka, nu trebuie să plecați".

- El nu ne cunoaște, spuse unul dintre băieți.

- Dacă e acolo, spuse Fantomas, întoarce-te. Fotografia pe care o ai. Deci aflu. Și Litkov, și catea asta.

- Ce faci? - Mă duc să mă culc pe aragazul rus George, l-am întrebat pe Lena.

- Încet, zâmbi încet. - Mă doare puțin.

- Avem nevoie de un doctor, a oftat ea. - Aveți glonțul acolo. În plus, nervurile sunt fragmentate. Ești puternică. - După ce sa sculat pe scări atașate de aragaz, la sărutat pe buze. - Ai febră.

"O voi suporta", Zhora reuși să zâmbească din nou. - Pot să mă descurc cu tine. Bunica bun, își aduce aminte de ea, dă lapte de lapte. Și dimineața, când vacile se ridică la lapte, încearcă să nu facă zgomot. Valentina o ajută.

- mama Elizabeth Vassilyevna Valin a spus că ați fost rănit, a venit din Caucaz. Deci ea are grijă de tine. Ea are un fiu acolo, în Dagestan, în unele SOBRE.

- Văd, Georgi dădu din cap. - Deci, polițistul. Echipa specială de reacție rapidă.

- Ea a spus că ar trebui să se întoarcă curând, spuse Lena.

- Atunci trebuie să plecați, sau altfel.

- Nu vă faceți griji, totul va fi bine.

- Despre ce cauți? Întrebat pe mama lui Valentina, care intră în bucătărie, zâmbind.

- Are o temperatură. - Lena a coborât.

"Există o bunică care trăiește singură", uitându-se timid la Georgi, îi dădu lui Alexandra Vassilyevna "un doctor vrăjitor". Poate vindeca toate ranile. Poate să-i dăm?

- Bineînțeles, se bucură Lena. - O să meargă? - Și cu o privire neliniștită la intrarea în Valya.

- Du-te, zise ea. "Am fost deja la ea." A spus că va veni mai târziu. Are oameni din oraș chiar acum.

- Ea mi-a spus, spuse Georgy batjocoritor, "va scoate un glonte cu conspirații?"

- Poate face orice. Valentina îl privi reproșat. "E sub nouăzeci." Ridică aproape mort în picioare.

- Dar încă mai trăiesc.

- Fii tăcut! - Lena a strigat la el.

- Așa e, fiică, spuse omologul cu aprobare. - Nu-l lăsa să coboare în timp ce ești tânăr. Și atunci pasiunea va fi, dacă omul începe imediat să stăpânească. Acum, hai să mergem la ea. Și tu, porumbel, nu lovi cu piciorul. Se uită la Zhora cu asprime. "La urma urmei, cât de mult mai bine vă dorim."

- Înțelegi? Lena ia arătat limba. Femeile au ieșit din casă. Vorbind despre ceva, Valya și Lena au venit la poartă. Gazda și Alexandra Vasilyevna au închis ușa spre castel. Grupul G-8 a trecut încet dincolo de casă.

- Ați făcut-o? Valentina dădu din cap către mașină. - Toată lumea vine în sat pentru a vizita rude pentru vară. La urma urmei, totul este draga in oras. Iar cartofii și alte produse vor fi tipărite.

- Uită-te, babonki, tânăra îi făcu mîna cu mîna la "nouăzeci și nouă", stînd lângă bordură, "ce bravi semeni". Poate te vei opri, dar, Fedya? - Chicoti, se întoarse cu voce tare spre șoferul autobuzului. "Voi veni cu ei seara."

"Să spunem că Pashka dvs.", a râs una din femeile care stau în "pazika", "va întreba".

Maria privi pe fereastră și văzuse și mașina în picioare. În apropiere se așezase pe iarbă și fuma mai mulți tineri. În picioare, se uită pe fereastra semi-deschisă și se uită la numărul mașinii. Spre autobuz la viteză era "opt".

"Există unul", a spus tipul excitat de la G8.

- Locuiește acolo, bunică. Am trecut casa pe una mică. În acest moment, au ieșit două femei. Unul este exact o asistentă medicală. Am copiat-o de pe zbor.

- De asemenea, am aflat, a spus al doilea. - Litkova. L-am văzut de câteva ori pe Lenka.







- Deci, și el este acolo, a spus Fantomas, ridicându-se din iarbă. - Ei bine, atunci? - A intrat în mașină. Am făcut o vizită de curtoazie.

Masinile au fost abordate de un autobuz regulat de pasageri. Pe placă a fost scris "Ramon - Karachun". "Nouăzeci și nouăsprezece" răsturna de la fața locului, a forțat șoferul autobuzului, răsucirea volanului, să se oprească brusc și să dea un semnal lung.

Cei opt au depășit și autobuzul.

- Ei vor cumpăra mașini din tată, bătrânul șofer blestemat, acești fraieri scutură gaze.

- Ne-am opri, spuse furios vocea masculină, "îi împușcă pe acești alergători cu privire la frecare cu asfalt!"

- Sigur că o voi face, spuse o femeie subțire, bătrână, într-o rochie întunecată. "Mai târziu, un pic." Vedeți câți oameni sunt acolo. Ea dădu din cap către cele patru mașini care stăteau lângă casă. "Am venit cu copiii". Cum pot refuza ceva?

"Vom aștepta", a spus Elizaveta Vasilyevna. Spunând la revedere, ea și mama lui Valentina au părăsit casa.

"Ai lăsat tatuajul acum?" - întrebă Elizabeth Vassilyevna cu nemulțumire, stând lângă poarta lui Valentina și Lena. Lena și-a coborât jenă capul.

- Mă tem de acești doctori vrăjitori, a mărturisit Valya. - În spital despre ei, am auzit asta.

"Spitalul dohtorov", a spus mama cu cunostinta, "ei spun cu furie si invidie fata de bunicile. La urma urmei, citiți, medicii știu doar să taie cu un cuțit. Și apoi își ridică mâinile cu mâinile. Ca și boala este în desfășurare. Și bunicile, curăță corpul cu numele Domnului. Se încrucișă. - Oamenii vindecă rugăciunile oamenilor.

Lena îi aruncă o privire rapidă și își coborî din nou capul.

- Oh! - Elizaveta Vassilyevna și-a aruncat mâinile. - Fedka nu sa întors. - Cu mâna uscată în ochi, se uită la mașinile care stăteau aproape de casă. - Exact. Ea dădu din cap și se grăbi de-a lungul străzii.

"Fericită", Alexandra Vasiliyna sa uitat după ea: "Fiul meu a așteptat." Vremurile au trecut, au trăit - au trăit în armonie, pentru că toți aveau totul, iar acum bandiugul sa răspândit în pasiune. Mafia este încă una. Iar războiul este în jur. Bona Caucaz. Este adept, zavsegda tamochki a trăit pe cale amiabilă. Și schas - a fluturat mâna, - toți s-au luptat.

- Fantomas! - Lena țipă înspăimântată și se repezi după Elizaveta Vasilievna, care se apropiase de mașini.

- Tu, fii, nu ați adus veste de la Fedka? - Din respirație de la mersul pe jos, bătrâna se apropie de G-8 întrebat.

- Din el, - au făcut schimb de priviri, au răspuns celor patru băieți puternici.

- Hai să ne întoarcem acasă, dragi, spuse ea plin de viață, îți dau ceai, Tama e foame. Fără să aștepte un răspuns, ea sa dus repede la verandă.

- Nu deschide! Lena Cried, care a alergat tare la mașini. - Asta.

Trecând spre ea, Fantômas a lovit bărbia cu o lovitură ascuțită pe bărbie. Îndepărtați din cap, patru bărbați s-au repezit la hostessul oprit. Ahead a alergat muscular.

- Lupta! - Alexandra Vasilieva a încetat să vorbească. "Oamenii sunt buni!" Bandits. Shotul sa lovit uscat. Scuturat, a căzut. - Mamă! - A fost un strigăt disperat al fiicei care se aruncase la ea.

- De ce ai tras? - Răul a întrebat Fantomas pistolul șoferului.

- Așa că a început să bată, spuse el, justificându-se.

"Toți sunt în casă!" - A gândit Fantomas. - Faceți o bunică, prindeți Zhorka - și dump.

Atrase de urlet, oamenii au sărit din case. Dar când au văzut două mașini, nu și-au părăsit șantierele.

Musculatura rupe cheia de pe degetele stăpînei moarte, de două ori o întoarse în încuietoare și deschise ușa. Am apucat pistolul și am fugit în cameră. Trei băieți s-au grabit după el. De la mașini până la casă au mai rămas două. Fantomas cu șoferul "nouăzeci și nouă" a rămas lângă mașini.

"Dați-i G8-ul", dădu din cap lui Lena Fantomas, care se afla înconștient. Șoferul la luat pe fată în brațe și la dus la G-8. O lovitură a lovit casa. Șoferul cu un glonț perforat de un glonț a căzut. Încă mai existau fotografii în casă. Fantomas se așeză în spatele motorului "nouăzeci și nouă" cu un pistol în mână, se ridică ușor, se uită la casă.

Musculare, cu mâinile strânse la stomac, cu bule sângeroase pe buze, își odihni capul în colțul de sub icoană. Doi mai stau la usa bucătăriei.

Își apăsă mâna pe pata de sânge care se răspândi repede peste bandaj, George își strânse pistolul cu genunchii și scoase un al doilea clip. Doi tipi au sărit pe fereastră, iar unul din camere, zâmbind, a aruncat pistoalele în el. Ridicat cu gloanțe, a căzut.

Fantomas a auzit un strigăt puternic din spate: "Aruncă arma!", Și-a aruncat mâna cu pistolul și a apăsat pe trăgaci. Un om care alerga spre mașină într-o uniformă de poliție, ca și cum ar fi căzut, a căzut, a aruncat mâna cu Makarov și a concediat.

Fantomă, scuturând de glonțul fluierat, apăsă de două ori declanșatorul.

- Mamă! A auzit vocea bărbătească apropiată. Întorcându-mă, am văzut un om care alerga în camuflaj la casă.

A aruncat arma. Un împușcat sa prăbușit în spatele lui. Fantomele s-au prăbușit pe capota "nouăzeci și nouă" și, lăsând o urmă umedă pe ea, au alunecat la pământ. Un bărbat aflat în camuflaj, văzând că trei tipi care ieșiră din casă, s-au aruncat în față cu un pește, au luat-o pe "TT" care a căzut din mâinile lui Fantômas. Sa întors, și-a întins brațul peste cap și a împușcat de două ori. Două au căzut. Al treilea a sărit peste stâlpul de beton al porții și a tras trei gloanțe. Omul în camuflaj a răspuns cu o singură lovitură, a sărit și sa repezit înainte. Văzând că tipul încearcă să se ridice din spatele stâlpului, a tras din nou. Glonțul lovit peste capul îl făcu pe tipul să se așeze din nou.

"Mâinile, spiritul!" - Arătându-i butonul "TT", a strigat un bărbat în camuflaj. Tipul sa grăbit și a aruncat arma.

Omul în camuflaj făcu clic pe trăgaci. O pâlpâire de fier a lovit pinul de ardere. Cartușele au ieșit. Tipul, ridicându-se, a zâmbit, a aruncat cu pistolul la el și a sărit în față. S-a tras un foc. Cu lovitura pumnului, el a bătut inamicul la pământ, l-a lovit în stomac și, lovi cu piciorul în sus, a început să-l bată pe cap cu pumnul înțepenit în pumn. La casa cu un baston în mâinile ei a fugit o Valentine plâns. Din toate părțile, care se grăbea cu oamenii. Omul în camuflaj, care se afla pe filmul de actiune, a inceput sa-i infasoare si si-a ingropat fata in fusta tipului.

"Mama cinstită!" - primul bărbat în vârstă cu furcă a alergat până la ei. - Acesta este Fedka! Da, în vreun fel împușcat.

Valentina a alergat spre fața mincinoasă a lui Fantant, l-a lovit cu un băț pe capul ei chel. Și din nou.

- Destul! - a tras un băț de la bărbatul ei în pantaloni scurți, cu un pistol de gaz.

- Mama, șopti Valya, îl ucid. Ea se răsuci. Omul luă femeia inconștientă în brațe și strigă cu voce tare:

Ai nevoie de un doctor! E leșinat!

Lena începu să moară și începu să se ridice. L-am văzut pe tipii din jurul casei și cu un strigăt puternic de "Zhorka!" A alergat în casă.

- Ține-o! A strigat omul cu pistolul de gaz. - Există urme pentru ca poliția să rămână!

Fata fugară a fost interceptată de trei femei și un bărbat în vârstă.

- Zhorka! - încercând să scape, strigă Lena cu voce tare. Două femei erau ocupate cu Valentina.

- Mama, strigă ea, deschizându-și ochii.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: