12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Aceste plante de apartament poate fi un avantaj real pentru cei care doresc să reîmprospăta atmosfera de acasa sau de la birou la birou, chiar dacă nu este suficient de lumina soarelui. Ele pot crește perfect în camere semi-întunecate în condiții de lumină scăzută. Frumusețea acestor plante nu este înflorirea lor (adesea înflorirea lor este foarte mediocră), ci în frunzele lor luminoase







12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Frunzele modelate de kalatei fac această plantă o decorare excelentă pentru orice cameră. Lumina directă a soarelui pentru aceste plante este fatală, dar culorile luminoase ale frunzelor sale se vor deschide în penumbra. Specii și soiuri de calateys cu toate tipurile de frunze de colorare sunt acum uriașe, și numai această plantă poate decora interiorul casei sau biroului dumneavoastră.

Dieffenbachia

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Pentru diffenbahia, lumina împrăștiată este cea mai potrivită. Păstrați-o mai bine în spatele perdelei. Foarte frumos diffenbachia arata ca în primăvara și vara, când există un frunze blând și luminos. Țineți cont de faptul că sucul plantei este toxic și poate provoca iritarea mucoaselor și a pielii. Prin urmare, atunci când se taie, se vor folosi mănuși. Dacă casa are copii sau animale, atunci merită să o abandonați.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Yucca - aceasta este o bucată reală a tropicelor din casa ta. Plantații de palmier miniatural vor decora atît biroul, cît și casa. Yucca nu-i place lumina directă a soarelui, deci ține-i departe de ele. Există o yuccă și o altă caracteristică - decât într-un container mare pe care îl plantați, cu atât mai mare crește. Deci aveți șansa de a crește un palmier uriaș în casă până la tavan.

Chlorophytum

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Chlorophytum este una dintre cele mai nepretențioase plante și, prin urmare, cea mai populară. Chlorophytum poate trăi fără lumină soarească pentru o lungă perioadă de timp. În plus, curăță perfect aerul din cameră, așa că este recomandat să puneți oale cu el în bucătărie, în dormitor și în camera copiilor.

Soleyroliya

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Această plantă unică, cu frunze fine, delicate, arată grozav în vasele de flori agățate și în ghivecele de lângă plante înalte. Dar, într-un vas care nu sunt recomandate soleyroliyu plantate și alte plante, ca soleyroliya necesită o mulțime de umiditate și de pulverizare frecventă, dar multe dintre plantele care pur și simplu nu pot supraviețui.

ferigi

filodendron

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Aceasta este o planta favorita a multor florariști. Philodendronul crește perfect la umbra și curăță perfect aerul. Planta necesită o tăiere regulată, deoarece, dacă nu, se va întinde și va ocupa prea mult spațiu în camera dvs.

neoregelia

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Această plantă tropicală în condiții de cameră poate crește doar cu iluminare artificială. Iubeste conditiile umede. Se va simți minunată în baie cu fereastra.

Spathiphyllum

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Dacă uitați adesea să vă udați plantele și nu există aproape nici o lumină solară în camera dvs., această floare frumoasă este ideală pentru dvs.!

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Aceasta este una dintre cele mai bune plante pentru lumină scăzută și ideală pentru cultivatorii de floare leneș.

sansevieriya

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Această plantă unică va crește chiar dacă uitați complet de ea. Sansevieria practic nu are nevoie de îngrijire. Desigur, lumina contribuie la creșterea acesteia, dar se va simți excelentă în camere semi-întunecate.







aspidistra

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț
Această plantă crește bine la umbra și în camere calde și reci. Dar trebuie să ai răbdare, pentru că aspidistra crește foarte încet.

Nou de la utilizatori

Americanii bucuroși au pus un monument. mult timp.

Acest lucru pare a fi ridicol, dar chiar dăunători au ceva de a pune un monument. De exemplu, în America există un monument nu Abu kom.

Anul trecut, am purtat cu succes trandafiri

In toamna anului trecut, după tăierea trandafiri, am lignificate tulpini de roz (le-am primit 16 bucăți) eliminate în tsellof.

Secretele mele speciale de plantare morcovi

Dacă grădina este aproape, atunci totul este dat simplu: plantare, udare, plecare. Și am o dachă la trei ore distanță de casă.

popular

Secretele mele speciale de plantare morcovi

Dacă grădina este aproape, atunci totul este dat simplu: plantare, udare, plecare. Și am o dachă la trei ore distanță de casă.

Anul trecut, am purtat cu succes trandafiri

In toamna anului trecut, după tăierea trandafiri, am lignificate tulpini de roz (le-am primit 16 bucăți) eliminate în tsellof.

Americanii bucuroși au pus un monument. mult timp.

Acest lucru pare a fi ridicol, dar chiar dăunători au ceva de a pune un monument. De exemplu, în America există un monument nu Abu kom.

Cele mai populare pe site

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Subtilitățile vieții de viță de vie

În cele mai multe zone, strugurii sunt acoperite pentru iarnă. Du-te.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Cherry lăstari aproape de vecini

- Bună! De mai mulți ani, a fost "Economia".

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Oameni fericiti chiar in mijlocul zăpezii.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

5 greșeli tipice la tăierea vinului.

Strugurii sunt o cultură foarte fructuoasă și nu este deloc capricioasă.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Calendarul lunar și însămânțarea unui horticulturist.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Șase rețete pentru varză delicioasă

Varza acru este o farfurie delicioasa si sanatoasa. Conținut în.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Cei mai șicani castraveți primesc.

Am două gropi de compost pe complot. Le înlocuiesc: un an de depozitare.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Secretele mele speciale de plantare morcovi

Dacă grădina este aproape, atunci totul este dat simplu: plantare, udare, plecare. Și u.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Cum de a alege un răsad rezistent la îngheț?

Puțini oameni știu, dar pe piață puteți selecta cu ușurință cele mai înghețate.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Chinchilla este un animal super-profit

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Plante care sperie afidele și furnicile.

Desigur, aceste plante nu sunt un panaceu pentru afide și furnici, dar în n.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Anul trecut am reușit să năvălesc cu succes râul.

Toamna trecută după tăierea trandafirilor, sunt toate tulpini de lignit roz (.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Secretele de usturoi foarte mare

Creșteți usturoiul a trebuit să încercați și să erați. Această cultură sa îndrăgostit.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Pe pesmet, roșiile mele cresc ca o supă.

Vreau să vorbesc despre modul în care am reușit să măresc randamentul într-un mod simplu.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

De ce trebuie să îndepărtați frunzele de roșii

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Nu a fost niciodată un secret că legumele sezoniere, fructele, fructele de pădure și cerealele vin în continuare.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

Trebuie să stropesc grădina și podgoriile lui Fr.

A doua zi, am fost surprins să văd că vecinul a pulverizat strugurii. Foliage esch.

12 Plante interioare care pot supraviețui chiar și în cel mai întunecat colț

De ce este util să dormi fără chilotei

Dacă comparați persoanele care dorm complet dezbrăcate sub pătura și cele.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: