10 sfaturi pentru zboruri confortabile, pescarul Tanya

10 sfaturi pentru zboruri confortabile.

Astăzi vom vorbi cu dvs. în legătură cu zborurile.

10 sfaturi pentru zboruri confortabile, pescarul Tanya

Sincer, mi-e frică de zbor și toate zborurile sunt destul de stresante pentru mine. Astăzi vreau să vă spun cum fac zboruri mai confortabile.







Un pic despre teama de a zbura. Vreau să împărtășesc o poveste. Acesta a fost cazul când eram student, iar noi cu prietena mea pentru primii bani chestnozarabotannye pe care le-am amânat pentru o vacanta, sa dus la mare, la all-inclusive. Și recunosc sincer - am fost așa de frică că am ținut mâinile. Acum este probabil un pic ridicol, dar în acel moment ne-a ajutat să supraviețuim primului nostru zbor.

Și dacă vorbesc despre timpul prezent - până acum am experiență în timpul unei turbulențe și de fiecare dată când o reprezintă, că eu într-un tren. Există acest stupid, dar mă ajută. Dar în serios - frica reală de a zbura este tratată, recent am văzut un poster pe această temă la aeroport.

Și acum ne întoarcem la subiectul principal. Voi da câteva sfaturi pe care le consider necesare.

În general, orice zboruri - acest lucru este stres pentru organism, deci ar trebui să urmați anumite reguli. Am pregătit pentru dvs. 10 astfel:

1. Alegeți haine confortabile.

Ar trebui să fie haine care să nu înlăture mișcările. Hainele de compresie mi-au ajutat la ultima mea călătorie în Asia. Sunt haine care sunt foarte asemănătoare cu îmbrăcămintea sport. Imbracaminte, de altfel, este potrivita. Ar trebui să fie confortabil, moale și să nu restrângă mișcările. Și îmbrăcămintea de compresie sau lenjeria de corp vă ajută să faceți față umflăturii dacă sunteți înclinat să le faceți.







În general, companiile aeriene oferă în timpul zborului șosete de unică folosință sau papuci de unică folosință. Dar uneori acest lucru nu se întâmplă, așa că este minunat dacă le luați cu dvs. Nu uitați să frământați picioarele și să vă răsturnați degetele de la picioare. Acest lucru este util nu numai în zbor și este de prevenire a flatfoot.

Beți și nu vă fie frică să mergeți din nou la toaletă, deoarece în zboruri lungi este de asemenea utilă o încălzire suplimentară.

Luați creme hidratante și mumii împreună cu dvs., astfel încât pielea să nu sufere stres în timpul zborului.

Direct în avion, nu ezitați încă o dată să vă plimbați în salon sau să vă arătați. M-am ghemuit în pasajul de pe ultimul zbor, și nu-mi păsa că cineva nu mă uit, pentru că sănătatea mea și a coloanei vertebrale mea este mai important pentru mine. În special în cazul zborurilor lungi, toți ceilalți pasageri tratează acest lucru cu înțelegere.

6. Luați tot cu voi să dormiți.

Adesea dorm în avion, desigur că nu este atât de confortabil cum mi-aș dori. E frumos să ai cu tine o mască pentru somn, ochelari și o pernă sub cap. Din experiența personală - recomand să nu cumperi perne gonflabile, pentru că ei își țin capul mai rău.

7. Pregătiți-vă divertisment.

8. Facem masaj.

În avion, întotdeauna am masaj vițeii din picioare. Dar când m-am întors de la ultima mea călătorie, am avut o mică umflare. Și era un sentiment că întregul corp suferea. Mama a recomandat să atașez frunzele de varză la viței. Sunt foarte multumit de ingrijirea ei, dar inca prefer sa vinovatesc medicamentele cu extracte naturale, care sunt vandute in farmacii. De exemplu, Normavern. Am folosit-o de 2-3 ori pe zi, am pus-o pe picioarele mele de jos în sus. Și chiar a ajutat. Deci, amintiți-vă că lucrul de auto-masaj este important.

Dacă aveți timp după un zbor lung, vă rugăm să vă faceți o pauză. Mi-am dat seama că n-am avut destule. Este o odihnă pasivă: faceți o baie fierbinte, faceți o curățare, împrăștiați-vă un hidratant, mergeți la culcare și doar dormiți. Prin urmare, dacă aveți ocazia să o utilizați.

10. Fă puțin antrenament.

Dacă vă odihniți bine, faceți puțină antrenament nu va fi dificil și vă va face bine.

Articole mai interesante:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: