10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor

10 binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor se încheie în această sura

10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor

Sura Ya Sin - inima Coranului

Trimisul lui Allah a spus: "Cel care citește Sura Ya Xin noaptea. pentru ca Allah să fie mulțumit, dimineața se va trezi de la toate păcatele iertate. " "Există o astfel de sura în Coran: oricine îl va citi, va primi mijlocirea lui Allah, iar păcatele celor care îl ascultă sunt iertate".






"Cel care citește Surah Ya Sin, Allah se onorează cu un astfel de tampon, ca și cum ar citi de la Kur'an de 10 ori de la început până la sfârșit". Și, de asemenea, se consideră: dacă cineva citește Sur Ya Shin de 70 de ori, greutatea faptelor sale eșuate va merge bine.

Trimisul lui Allah despre Savabe care se citește sură Ya Sin noaptea Namazov a spus: „Dacă cineva comite o vineri seara două rugăciune rak'at în primul rak'ah după Surah Al-Fatihah citește sură Ya Sin, iar al doilea cancer" După ce sura Al-Fatiha va citi Sura Tabarak, adică Al-Mulk, Allah va lumina fiecare scrisoare din cuvintele sale într-o săptămână. Acest noir va lumina pe om în mormânt și în Ziua Judecății îl va conduce din întuneric. Dar nu numai acest lucru - el însuși va fi un mijlocitor pentru șaptezeci de prieteni și rude ale lui, le va lua departe de focul Iadului. Fiți vigilenți, pentru că oricine se îndoiește de acest lucru va fi considerat un apostat și va pierde Sawab-ul ".

"Citește Ya Xing. Sunt zece binecuvântări în ea. Cel care este înfometat va fi plin. Cel care este scopul va fi îmbrăcat. Cei care nu sunt căsătoriți sau necăsătoriți vor găsi o familie. Dacă o persoană este chinuită de anxietate, atunci va scăpa de ea. Dacă este încurcat, va găsi bucurie. Dacă este un călător, un străin, atunci pe drum va găsi ajutor. Dacă cineva este bolnav, va găsi vindecare. Dacă această sura este citită peste decedat (moartea), atunci chinurile vieții de după moarte vor scădea. Setetul va găsi umiditate. "

  1. Ya Sin - inima Coranului Sacru:
  2. Primele două ayat Ya Sin wa-l-Cours' ani-l-Hakim sau Ayat Salamun Kavli-World-Rabin Dr. Rahim - Ya Syn inima;
  3. Namaz tahajjud este inima ibadatului (cultului):
  4. Namaz tahajjud este inima nopții;
  5. Îndepărtarea de ipocrizie este inima credinței.

Trimisul lui Allah a spus: "Desigur, Ya Sin este inima Coranului și un leac pentru toate bolile. Pentru oricine citește această sura, dând voie lui Allah și vieții de moarte, Allah va acorda iertare ".

Mak'il ibn Yasar a relatat că Trimisul lui Allah a spus: "Cine va citi 41 de ori Sura Ya Xin, va fi mulțumit de împlinirea dorințelor".

Vezi și:

Citiți și:

  • 10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor
  • 10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor






    Influența rugăciunii asupra creierului

    Cum influențează rugăciunea activitatea creierului? MD Andrew Newberg, director de cercetare in Myrna Brind Centrul de Medicina Integrativa la Colegiul Medical si Spitalul Universitar Thomas Jefferson, de zeci de ani a studiat efectul experienței religioase și spirituale nevrotic

  • 10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor

    Luni pentru musulmani

    Începutul fiecărei luni în calendarul musulman este calculat în cicluri lunare, adică o nouă lună începe cu începutul unui nou trimestru. Luna lunară durează odată cu apariția unei luni tinere și până la următoarea - este 29,5 zile 44 minute și, de asemenea, 3,8 secunde. De aceea, o parte a lunilor are 29 de zile și alte 30 de luni în calendarul musulman 12. Și numele lor au migrat din calendarul antic solare-lunar arab.

  • 10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor

    Linia islamică de încredere: "Când eram tânăr, am făcut avort, pot să-l amăgesc pentru acest păcat?"

    Din nefericire, în tinerețea mea am făcut avorturi, știu că acesta este un păcat mare și mă pocăiesc foarte mult. De fiecare dată în rugăciunile mele cer Iertarea lui Dumnezeu pentru acest lucru. Pot cumpăta cumva acest păcat și cere iertare de la Cel Atotputernic?

  • 10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor

    Demnitatea surei "Yasin"

    Sura "Yasin" este numită inima Sfintei cărți și, prin urmare, este de mare importanță pentru credincios. Mai întâi, trebuie remarcat faptul că în Sura se spune despre unitatea lui Allah, despre pedepsirea celor care nu cred în el, despre Ziua Judecății și despre înviere. Sura "Yasin" vizează introducerea ei în conștiința unui musulman

  • 10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor

    Dua, care este citit după masă (Transcriere)

    "Lăudați-L pe Atotputernicul Allah, care ne-a hrănit și ne napoyuvshego, precum și ne-a convertit dintre musulmani. O, Allah! Dorim harul vostru, binecuvântarea profetului Ibrahim și mijlocirea mesagerului lui Allah Muhammad.

  • 10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor

    "Adulterul are 6 consecințe, dintre care 3 se vor manifesta în această lume și 3 - în viața viitoare"

    În oricare dintre cele trei cele mai răspândite confesiuni mondiale, adulterul este condamnat. Pe ce acțiuni sunt zina (adulter) și ce sancțiuni așteaptă păcătoșii, în cadrul prelegeri săptămânale la Departamentul a spus dagvata DUM RT Timergali Hazrat Yuldashev.

  • 10 În această sura se încheie binecuvântări, 5 inimi și împlinirea dorințelor

    Linia islamică de încredere: "Ei îmi oferă un secret nikah"

    Vreau să pun o întrebare care mă îngrijorează foarte mult. Sunt un musulman, Alhamdulillah. Sunt în străinătate, adică departe de casă și părinți, am întâlnit un musulman care este și într-o țară străină. În prima zi s-au întâlnit, el oferă să facă Nikah, dar vorbesc despre asta la părinții mei, spune el, în timp ce nu este necesar, mă sperie, eu îl cunosc doar trei zile și speriat oferă atât de repede.







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: