Spartak "a câștigat o victorie asupra" benfikoy "- fotbal

Moscova „Spartak“ a învins portughezul „Benfica“ (2: 1) în meciul de start a treia rundă de faza grupelor Ligii Campionilor.

Gazdele au început în mod activ întâlnirea și deja în primul atac au creat cel mai clar moment. Am trecut de centrare de pe colțul din dreapta al câmpului, și a fost urmată de o lovitură de cap puternică de la Bilyaletdinov la 10 metri - portarul parat mingea în distribuție.

Și în minutul 3, roșu și alb au deschis contul. Bilyaletdinov a interceptat mingea în jumătatea terenului, la dat lui Jurado, care a jucat subtil pe Carioca. Brazilia a mers una câte una cu portarul și a rostogolit calm cu mingea după el.

După un gol rapid Spartacus a încetinit încet ritmul, dar în minutul 24 le-ar putea dubla avantajul. ZHano atârna din flancul drept, Ari bătând cu brio din câțiva metri în contraatac spre portar și a lovit bara transversală.

În a doua jumătate a primei reprize, "Spartacus" a dat inițiativa adversarului, care sa transformat într-o minge ratată. În primul rând, în minutul 29 Matich din vara cu marginea din stânga a loviturii a lovit fundul, dar Rebrov ia dat picioarele.

Și trei minute mai târziu, „Benfica“, și-a câștigat dreptul de a colț, mingea a zburat de pe flancul drept în apropierea post, și pur și simplu Lima a pătruns în încă gol dreapta „Spartacus“, o linie mediană de colț.

La sfârșitul jumătății, roșu și alb adăugat la mișcare, iar momentele de la porțile oaspeților au început să apară din nou cu regularitate.

Și în 43 de minute, Makeev era spațiu pentru un progres, urmat de o centrare de pe flancul drept în centrul pedepsei, ceea ce ar rupe jucătorii, iar în toamna Jardel a trimis mingea în plasa porții, împiedicând-o să facă Ari.

Începutul celei de-a doua jumătăți a fost o luptă egală, iar în minutul 54, Jeanau a jucat cu doi apărători și a tras din marginea din stânga a zonei de pedeapsă pentru a ataca Ari. Brazilianul, care a trecut deja de minge, a reușit să alunece mingea cu călcâiul, dar Arthur la prins în aruncare.

În minutul 69, Makeyev, dintr-un anumit motiv, a rămas slab înapoi, iar din spatele lui a sărit pe Salvio și a lovit lângă postul îndepărtat.

La finalul meciului, "Benfica" a aranjat o masă reală la poarta "Spartacus", dar roșu și alb, care au intrat într-o poziție defensivă, au reușit să se răzgândească.

1. Barcelona - 6 puncte
2. Celtic - 4 puncte
3. Spartak - 3 puncte
4. Benfica - 1 punct

Spartak

Opțiune sigură pentru mass-media "Barcelona" despre permutările de coaching în clubul catalan
Spartak
Un adevărat luptător. Lumea fotbalului este șocată de moartea lui Tiota Mijlocașul echipei naționale a Cote d'Ivoire a decedat la vârsta de 30 de ani
Spartak
Cree este cel mai bun din nou. Portughezii au bătut reacția Messi Media la rezultatele premiilor FIFA
Spartak
Familie cuib: "Real" caută talentele printre Zidane Prin clubul de la Madrid au fost patru fii ai legendarului tată
Spartak
Giner necenzurat Studiem pasaje selectate din prelegerea senzațională a lui Eugene Giner
Spartak
Zidane: secretul succesului și noile provocări. Cum a reușit Zidane să meargă în istorie?
Spartak
Maestrul pleacă. Andrea Pirlo se retrage din cariera sa Toate cariera lui Andrea Pirlo într-un singur text
Spartak
Nou de la UEFA. Rusia se poate juca cu campionii Europei Totul despre Liga Națiunilor
Spartak
"Atletico": eroul apus de soare Cum de a evalua sezonul, "Atletico", și care sunt perspectivele pentru club?