Irtysh "a jucat la egalitate cu" steaua croată "în Europa League

Pavlodar "Irtysh" în meciul celei de-a doua runde de calificare a Ligii Europa a jucat acasă cu "Crvena Zvezda" sârbă - 1: 1.

Destul de adversar puternic a scăzut de la Pavlodar în această etapă a turneului, favoritii confruntării au fost considerate sârbi, dar, cu toate acestea, și șansele de succes din Kazahstan nu a fost suficient.

Problema principală cu echipa Dimitar Dimitrov a fost postul de portar, iar din fericire fanilor clubului, a luat David Loria și odihnă unele surprize nu au fost. Sârbii din primul minut a început să meargă înainte, apăsând încet la rivalii poarta. Bun timp a creat oaspeții în al șaselea minut, Gelor Kang în centrul casetei era unul, dar șutul său a lovit apărător. Pavlodar a creat un pericol numai în minutul zecea, un colț de Ștefan Zivkovic răsucită sub transversală pe loc a fost Filip Manojlovic. Ilia Kalinin la intrarea în stânga împușcat de pedeapsă pe poartă, Manojlovic facut fata fara probleme. Kang rostogoli mingea de pe linia de pedeapsă împușcat trecut peste poartă. Sârbi momente au acționat foarte țărănește, pentru cea mai mare parte jocul uscat și au reușit, Pavlodar sa uitat lent.

A doua jumătate a început brusc Pavlodar. Mario Maslach încălcat regulile în suprafața de pedeapsă și de pedeapsă Richmond Boakye a deschis scorul - 0: 1. Potrivit proprietarilor era evident că acestea sunt supărat și oarecum deprimat pentru o lungă perioadă de timp pentru a recupera, dar în acest moment sârbii au atacat. Nu este clar pe ce numărat jucătorii „Irtysh“ cu acea mentalitate, sau pur și simplu epuizat, pentru că arăta ca o umbră palidă de ei înșiși, adversarul nu a arătat nimic pentru a bate acest lucru, „Red Star“ a fost posibil, dar nu atât de mult ca și a încercat să facă astăzi poporul Pavlodar. La momentul potrivit, și anume după un gol ratat, la echipa kazahă pur și simplu nu au jucători dreptul de a schimba lucrurile, dar pentru a face posibilă, în penalizare de prejudiciu pus în aplicare Ștefan Zivkovic. Continuarea la Belgrad.

"Irtysh" (Pavlodar, Kazahstan) - "Crvena Zvezda" (Belgrad, Serbia) 1: 1 (0: 1)

Goluri: Bokakie de la penalty-ul 51 (0: 1), Zhivkovic de la penalty-ul 90 + 3 (1: 1)

Avertismente: Stamenkovic 52 - Srnich 16, Stojkovic 36, Donald 73

"Irtish": Loria Kislitsyn (Shabalin 85), Rodrigo, Kalinin (Aslan Darabayev 77) Dautov, Zivkovic, hetero Stamenkovic, Fonseca, Maslach, Bugayov (Fofana 78)

"Red Star": Manojlovic, Branko Jovicic Le Tallek, Kang (Milijas 63) BOAC (Racic 90), Donald, Stojkovic, Andjelkovic, Srnich, Ricardinho (Ruiz 84) Savic

Chief Justice: Marius Avram (România)