8 Imagini ale Svetlanei de la credință la viperă

În catastrofa "Metro" Svetlana Khodchenkova joacă o soție necredincioasă, al cărui soț și fiică au fost în epicentrul dezastrului din metroul din Moscova. Prin lansarea imaginii, am decis să amintim cele mai interesante imagini ale actriței și să aflăm ce fel de film îi place Svetlana și pentru ce prețuiește site-urile de fotografiere străine.







8 Imagini ale Svetlanei de la credință la viperă

În catastrofa "Metro" Svetlana Khodchenkova joacă o soție necredincioasă, al cărui soț și fiică au fost în epicentrul dezastrului din metroul din Moscova. Prin lansarea imaginii, am decis să amintim cele mai interesante imagini ale actriței și să aflăm ce fel de film îi place Svetlana și pentru ce prețuiește site-urile de fotografiere străine.

Svetlana Khodchenkova. desigur, este în prezent una dintre cele mai populare actrițe ruse, nu numai acasă, în Rusia, dar și în străinătate. Începând ca student cu rolul lui Vera în filmul "Binecuvântează-o pe femeie", Stanislav Govorukhin. ea, la vârsta de 30 de ani, a strâns o cinematografie impresionantă din aproape cincizeci de proiecte, în seria cărora, în ciuda incoerenței, există filme de succes în box-office. Printre rolurile sale sunt atât medii, cât și foarte impresionante. Khodchenkova nu se teme să joace în comediile comerciale și simultan în seria experimentală de televiziune a lui Guy Germanika. Și, apropo, chiar vreau să mă încerc într-un film fantastic, dacă ai un scenariu bun.

8 Imagini ale Svetlanei de la credință la viperă

Sasha, curs scurt de viață fericită

În scurtul curs al unei vieți fericite, Svetlana Khodchenkova a întrupat imaginea unei fete pe care multe doamne ruse ar fi fericite să o vadă: independentă, puternică, în căutarea fericirii ei, deși îi era frică de el. Potrivit actritei însăși, astfel de roluri îi sunt date mult mai ușor decât personajele de la acțiune sau militanți.

"Este mult mai dificil pentru mine să joc acele roluri în care se bazează activitatea fizică activă. Tot ceea ce se referă la cutremurul emoțional este dat mai ușor. Eu însumi pot explica acest lucru sau simt ceva similar, deci este mai ușor să jucați. Iar atunci când alerga în jurul valorii de 12:00, dar încă pe urmele lui, la fel ca în „Metro“, sau sabie val, la fel ca în „Vasilisa Kozhina“ este dificil, este nevoie de mai multă putere. "

Liliana, "Capcana"

Khodchenkovu rareori vede rolul unei eroine negative, iar Liliana a thriller-ului detectiv "Trap" - aceasta este una dintre excepții. Într-adevăr, frumusețea cu părul blond este greu de imaginat în rolul unui răufăcător.

"Poate că putem spune că directorii nu văd răufăcători în mine, nu simt potențialul negativ pentru aceste roluri. Eroine rău, rareori joc, dar sunt în filmografia mea. De exemplu, a existat o mini-serie "Trap". În "Vasilisa Kozhina" am vrut mai întâi să joc rolul sorei lui Vasilisa, Dasha, are un caracter mai dur. Dar am un alt personaj și, în final, toți am realizat că toți actorii erau în locul lor. Și Dasha sa dovedit mai mult pentru o altă actriță.







De fapt, în fiecare imagine, puteți găsi atât pozitive, cât și negative. De exemplu, Irina de la "Metro". Pe de o parte, caracterul este negativ: soțul se schimbă, fiica nu acordă atenție, familia evaluează ruinele. Pe de altă parte, este foarte, foarte confuză, încercând să găsească o cale de ieșire. Mi se pare că nu ar trebui să fie evaluată pe baza principiului "rău-bun", ci să căutați fața personajului. Un diamant fără tăietură este doar o piatră, iar fațetele se transformă într-un diamant ".

Irina, "Metro"

În actrita "Metro" joacă Irina - o soție necredincioasă, al cărei soț, fiică și iubit se află într-un tunel de metrou inundat. Irina, învățând despre tragedie, nu găsește un loc și încearcă să obțină autoritățile pentru a salva oamenii.

"Irina este un personaj interesant, există multe lucruri în caracterul ei, multe dintre aceste fețe. Mi-a fost interesant și important să-i pot reflecta. Decizia mea de a participa la acest film depinde de câteva lucruri aproximativ egale. În primul rând, scenariul. Principalul lucru pe care mi-a interesat-o ca pe o persoană, ceva pe care l-am cuplat. În al doilea rând, directorul și partenerii. Dar, uneori, decizia mea finală este completată de câteva momente. De exemplu, în general mi-a plăcut proiectul "Metro". Dar întrebarea principală care ma îngrijorat era dacă ar trebui să stau tot timpul în apă. Când a devenit clar că nu, a fost imediat de acord să se retragă. "

Nastya, "5 mirese"

Vasilisa Kozhina, "Vasilisa Kozhina"

În seria, care se desfășoară în timpul Războiului Patriotic din 1812, Khodchenkova a luat partea unei țărani partizani care organizează un detașament pentru a-și proteja pământul natal. Sa dovedit un tip de îmbuteliere rusă Jeanne D'Arc.

"Pentru timpul său era o eroină neobișnuită. La acea vreme, nu fiecare femeie, nici măcar o femeie țărănească, se va strădui să spună rigiditate în fața proprietarului, nu toată lumea ar merge să-și apere patria. Acum femeile sunt diferite. Nu este faptul că ei devin feminizați, dar avem mai multă hotărâre să ne oprim pentru noi înșine, pentru familie. Natura lui Vasilisa se transformă în imagine. La început, este mai moale, mai plăcută. Apoi, eroina devine mai activă, mai tare, mai curajoasă, mai puternică. Și în cele din urmă, dragostea câștigă totul. "

Irina, "Spy, ieși! "

Svetlana Khodchenkova a mers în jurul multor altor concurenți pentru locul spionului sovietic și a obținut un rol într-un thriller britanic de detectiv de primă clasă, cu un regizor suedez și actori excelenți. Totuși, actrița are o listă lungă de persoane cu care ar fi fost bucuroasă să lucreze pe un singur loc. Vreau să doresc ca aceste vise să devină realitate.

Viper, "Wolverine: Immortal"

"În unele locuri procesul este foarte asemănător cu cel al nostru, în locurile în care acesta este fundamental diferit. Și în acest caz, și în alte pluses și minusuri. Dar unul dintre cei mai importanți factori pentru mine personal este că este mult mai liniștită pe scenă. Mai degrabă, nu există zgomot. Vorbeau în unele aparate mici, nu aud că nu sunt o actriță. Mi-a plăcut cu adevărat. Am venit pe site și am început să lucrez în liniște, fără să fiu distras de sunete și zgomote străine ".

Credință, "binecuvântează femeia"

8 Imagini ale Svetlanei de la credință la viperă

Primul rol major, primul metru complet - și imediat de la maestrul recunoscut Stanislav Govorukhin. De atunci, Khodchenkova a câștigat o experiență într-o varietate de proiecte, dar sfatul primit de la Govorukhin pe site-ul "Bless the Woman", își amintește în continuare.

"Stanislav Govoruhin mi-a dat sfaturi valoroase și importante care sunt relevante pentru toți actorii și pentru orice proiecte: să cunoască textul rolului cu 100%. În caz contrar, nu vă puteți da jocul. Știți textul - jucați așa cum doriți, așa cum are nevoie directorul. Când am venit la primul meu set, am fost testat ca o școală. De atunci, în lucrarea mea există o regulă sfântă: merg la site, întotdeauna trebuie să cunosc textul ".







Trimiteți-le prietenilor: