73 Moduri fidele de a fi cunoscute ca un domn și 6 căi de sex feminin ca să-l omoare într-un bărbat

73 Moduri fidele de a fi cunoscute ca un domn și 6 căi de sex feminin ca să-l omoare într-un bărbat
Dacă nu aderă la femei, atunci probabil că nu te comporți suficient cu ele în mod genial. Următoarele sfaturi vă vor ajuta să cuceriți inimile femeilor.







Cine sunt domnilor?

Cuvântul "gentleman" este derivat de la gentil francez ("nobil") și de la omul englez ("om"). Un domn este un om de naștere nobilă. Statul britanic al secolului al XIX-lea Robert Peel (Robert Peel) a spus că este nevoie de trei generații pentru a crea un domn.

În epoca victoriană, conceptul de "domn" a fost oarecum transformat și, în același timp, a fost în cele din urmă format. Așa că au început să cheme o persoană care are ocazia să nu muncească, să trăiască pe venit din proprietatea sau din moștenire, în timp ce era super educată, educată și nobilă.

Aici, de exemplu, un fragment din Codul domnului din 1875:

Un domn care are inteligență și cultură reală, de regulă, este modest. El poate simți, fiind în compania oamenilor obișnuiți, că este superior intelectual superior celor din jurul lui, dar nu va căuta să-și arate superioritatea față de ei. El nu va încerca să atingă subiecte în care interlocutorii nu posedă cunoștințele relevante. Tot ceea ce spune el este întotdeauna marcat de curtoazie și respect pentru sentimentele și părerile celorlalți.

În cultura populară, această imagine de sex masculin a intrat ca o imagine a unui bărbat elegant, urmând riguros regulile etichetei. Trebuie să spunem doar "domn", iar creierul deja atrage un bărbat într-un costum impecabil, cu maniere rafinate.

Dar în secolul 21, un domn definește nu numai (și nu atât de mult) aspectul. În conștiința socială modernă, acest titlu mândru este atribuit bărbaților care sunt galați și cu respect față de femei. Emanciparea este emanciparea, dar în adâncul sufletului, fiecare fată vrea să fie tratată ca o doamnă.

Cum să devii un gentleman

Acest domn își păstrează credincioșia față de iubitul său. Pur și simplu nu observă alte femei din jurul lui.

2. Recunoaște când te înșeli

Și când ai dreptate ... Uneori e mai bine să rămâi tăcut, chiar dacă adevărul e de partea ta.

3. Spuneți plăcerea

Amintiți-vă expresia eroinei lui Vera Alentova din filmul "Moscova nu crede în lacrimi": "Unde sunt băieții? Ridică-te în iad! ". Este foarte trist că auzi adesea astfel de fraze. De ce se întâmplă acest lucru? Ce duce la faptul că bărbații, în sensul feminin, degenerează?

La seminariile mele, după plângerile femeilor despre bărbați, vă rog să răspundeți la o întrebare, această întrebare este complicată, dar un răspuns onest la aceasta poate schimba totul. Dacă ceva nu vă convine, întrebați-vă: "Cum o creez?". Am înțeles că tu, poate acum în capul meu, mi-a străpuns gândul: "Și am de-a face cu asta. Acești oameni nu sunt așa! Perturbarea este acceptată, dar eu propun să investighez relația cauză-efect a modului în care ne "omorâm" pe oameni în bărbați.

Să ne uităm la cele mai populare plângeri ale femeilor dintr-un unghi nou, deci ... vrem ... și între timp ...

1. Vrem ca oamenii să dea flori și daruri, iar între timp, nu știm cum să o acceptăm.

Lumina vrea ca soțul ei a dat flori și cadouri pentru nici un motiv, dar la începutul vieții căsătorit, de fiecare dată când a făcut-o, ea s-au adunat să-l suspectăm suma cheltuită, iar apoi ceva timp oftând și-l nagged pentru că „bani ar putea fi cheltuite cu beneficii pentru familie, iar tu ... ". Inutil să spun că entuziasmul unui om nu a durat mult.







Cum acceptați cadouri? Doar pentru un moment vă imaginați-vă în locul omului și răspundeți cu sinceritate la întrebarea: reacția dvs. vă motivează să vă faceți mai plăcut sau să vă lipsiți de orice dorință de ao face? Acceptați darurile cu recunoștință și emoții pozitive sau luați-le ca atare?

Când un om comite orice acțiuni pe care se așteaptă de la femei întoarcere emoțională pozitivă ca dovadă că el ar putea conferi o (acțiunea sa), femeia pe care o iubește. La un nivel de subconștient fiecare om există o nevoie de a aduce fericire femeia pe care o iubește, și când, în loc de un răspuns pozitiv, actul este bombănind, își dă seama că sarcina nu este terminată, dar dacă o astfel de reacție se va repeta, omul ar putea trage concluzia că acțiunile sale nu provoacă fericire , și implică nemulțumirea (adică, femeia a devenit și mai nefericită). Fie că există un sentiment de a face?

2. Vrem ca bărbații să respecte femeile și, între timp, acțiunile și cuvintele lor demonstrează lipsa de respect față de sexul mai slab.

„M-am dus într-un microbuz, disponibil existau locuri si un om, care a stat lângă femeie, a încercat să se ridice pentru a-mi da un loc în acest moment însoțitorul său trase de mânecă și a spus:“ Stai jos, nimic groaznic se va întâmpla, dacă va sta " . Marina, de 25 de ani.

Dacă doriți să vedeți respectul bărbaților față de femei, începeți să respectați reprezentanții sexului mai slab.

3. Vrem ca oamenii să fie atent și galant, în timp ce în același timp bloca cele mai nesemnificative dintre manifestările lor.

Spune-mi, vrei să renunți la transport? A deschis ușa în fața ta? A ajutat la transportul sacii în mașină? Și amintiți-vă acum reacția ta, când oamenii au fost o fac - acceptați cu recunoștință ajutorul și atenția sau au încercat pe - a scăpa de ajutor refuzat? Dacă răspundeți cu recunoștință, cred că oamenii galante în comunitatea ta mai mult, iar dacă reacția ta este mai aproape de a doua opțiune nu este de mirare de ce acești oameni din comunitate sunt, practic, nu.

Îmi amintesc de un caz în transportul, atunci când stătea lângă mine un bărbat a încercat să dea loc a mers în jos fată, și ea a început să refuze și „așezat“ l înapoi, și apoi sa întors spre mine și a spus: „La fel ca tine, fetele, fii atent dacă ai acest lucru nu este acceptat? ". Și avea dreptate! Cred că o pereche de aceste reacții este o încercare de a renunța la locul de fata „Repulse“ orice dorință de a încerca chiar să o facă. Și de ce, încă mai iese la următoarea oprire?

4. Vrem ajutor în viața de zi cu zi, dar între timp criticăm pentru cea mai mică supraveghere.

"După ce i-am cerut soțului să spală vasele, așa că a făcut așa de rău încât am început să mă spăl cu el! Mine, sunt supărat pe el și-i spun cum să o facă corect și știe ce a făcut? El sa uitat la mine, nu a spus un cuvânt, sa întors și a ieșit! Acum el nu ajută deloc, spune: "Veți face totul mai bine". Mândria lui, vezi tu, e rănită! "Vita, de 27 de ani.

Sunt de acord, atunci când ne ajuta în ceva, atunci fiecare dintre noi ar fi încântați să audă cuvinte de recunoștință, dar din anumite motive, nu considerăm că este necesar să spun „mulțumesc“ ca răspuns la acțiunile oamenilor, dar nu uitați să critice și să învețe. Cum să fii, dacă nu știe cum este necesar?

5. Vrem ca ei să-și îndeplinească visele și dorințele, iar între timp nu le spunem despre așteptările noastre.

Marina vorbește despre dorințele iubitei lui, și apoi suferă de faptul că el nu se gândească la ceea ce vrea ea. Toate cererile pentru un om să-i spună cum să facă ei fericiți sunt oprite cu fraza: „Dacă vă spun că vreau florile, și spune-mi-au prezentat, atunci voi ști că nu a făcut-o pentru că el le-a vrut să-mi dea, și pentru că eu a întrebat, și nu este același lucru! ".

Din motive inexplicabile, sperăm că partenerul nostru are abilități extrasenzoriale și, prin urmare, ar trebui să știe ce vrem. Dar adevărul este că dacă nu ajutăm pe cei dragi să înțeleagă dorințele noastre, atunci dezamăgirile și așteptările nerealizate vor deveni mai mari în fiecare zi.

6. Ne dorim ca oamenii să fie iubit, îngrijit, răsfățat, și în același timp pentru a le salva, face samoedstvom și inima Holim și prețuiesc îndoială în faptul că avem ceva de a iubi.

Dacă vreți ca omul vostru să vă fie răsfățat, îngrijiți, atunci este important să începeți să vă răsfățați, să aveți grijă și să vă iubiți pe voi înșivă. Oamenii din jurul nostru ne tratează cel mai adesea modul în care tratăm noi înșine. Cred că ați observat că, dacă o femeie salvează pe ei înșiși și se simt inconfortabil și vinovăție atunci când cheltui banii, omul ei, indiferent de cât de generos el nu a fost la începutul relației este de natură să în cele din urmă nu va cheltui la fel de mult sau chiar mai puțin.

Iată o cale de ieșire: să învețe să se, dorințele lor să accepte, oprește-te „trage“ ele însele în planul de rază lungă de acțiune, și să ia și iubi-te, răsfățați-vă și să aibă grijă, ai grijă și o dată mai multă grijă, pentru că te-ai unul!

Am analizat pe scurt plângerile cele mai populare femei despre bărbați, și sper că îți dai seama că o mare parte din comportamentul bărbaților este o reacție la comportamentul femeilor noastre, ceea ce înseamnă că avem o șansă de a ajuta pe oameni să „trezi“ și coborâți la calea de sex masculin .

Când ne schimbăm, lumea din jurul nostru se schimbă, amintiți-vă!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: