7 Sfaturi utile pentru stabilirea obiectivelor în sport!

Stabilirea și atingerea obiectivelor în domeniul sportului, sănătății sau alimentației adecvate este supusă acelorași legi ca și lucrul cu obiectivele de succes în alte domenii ale vieții. În acest articol, dorim să vă prezentăm șapte sfaturi simple și eficiente care vă vor ajuta să rămâneți pe drumul cel bun și să vă atingeți obiectivul mai repede.







7 Sfaturi utile pentru stabilirea obiectivelor în sport!

După cum știm cu toții, stabilirea corectă a obiectivelor cu 50% vă garantează că le atingeți. Deci, aplicați aceste șapte sfaturi despre sănătatea și aspectul dvs. și viața se va schimba în mod dramatic. Le puteți utiliza pentru oricare dintre obiectivele dvs. în alte zone.

Stabiliți obiective pe care le puteți implementa

„Pierde în greutate de 30 de kilograme pe lună“, „a alerga un maraton“, „devenit mult mai puternic“ - toate obiectivele mari, dar nu le poate controla în mod direct. Prin urmare, eșecul lor vă va încetini. Dar "a merge la sala de sport de 5 ori pe săptămână", "mănâncă dreptul de o lună" și așa mai departe este mult mai ușor de efectuat și de controlat.







Nimeni nu spune că obiectivele globale nu au dreptul la viață. Trebuie să fie la fiecare persoană! Dar acestea trebuie să fie împărțite în pași mici pe care îi veți realiza și să vă deplasați, prin urmare, spre obiectivele dvs. globale.

Stabiliți obiective pe termen scurt și pe termen lung

Acest sfat arată puțin ca cel precedent. Să nu vă fie frică de ceva global și la scară largă. Doar sparge-le în întinderi și ajungeți. Întotdeauna vor exista eșecuri de-a lungul acestei căi, deci nu trebuie să renunți niciodată, pentru că fiecare eșec este un pas mic pe drumul către succes.

interval de timp

Siguranță pentru scopuri

Decideți motivul

Principalul lucru este să ai un motiv serios pentru atingerea scopului tău. În ceea ce privește sănătatea lor, acesta poate fi un aspect atractiv, încredere în sine, sănătate excelentă și performanță. Am avut un astfel de motiv pentru a elimina durerea din spate și a dat un exemplu copiilor mei că trebuie să conduc un stil de viață sănătos. Și cel mai interesant este faptul că copiii au început să mă imite și acum nu există o singură zi în familia noastră fără sport și educație fizică.

Nu vă reproșați pentru eșec

Toți cei din viață pot avea zile și chiar săptămâni rău. Se întâmplă că mi-e dor de antrenament și doar stau în spate sau beau bere cu prietenii. Dar aceasta nu este o scuză pentru a renunța la obiectivele dvs. Prin urmare, este necesar să nu vă concentrați asupra eșecurilor și să nu căutați o scuză pentru dvs. Pur și simplu dacă vă opriți - începeți să vă mișcați din nou și totul va fi bine. Principalul lucru este să crezi în ea!

Sărbătoriți-vă succesele

Navigare după înregistrări







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: