7 Semne că soțul tău este fericit în căsătorie

Fiecare soție vrea soțul ei să fie fericit în căsătorie. Iată 7 semne. care indică faptul că totul este în ordine în familia ta.

1. Sărut

El vă întâmpină cu un sărut când se întoarce acasă de la serviciu. Și mult mai bine dacă nu te sărută pe obraz, ci pe buze. E mult mai bine decât îmbrățișarea, crede-mă.







2. Contacte

Când pleacă la afaceri, vă contactează cel puțin o dată pe zi. Și vă spune mereu despre cum merg lucrurile cu el. El spune că este plictisit.

Un soț care merge într-o călătorie de afaceri sau își pierde soția sau, dimpotrivă, se bucură că "a scăpat". Dacă vrei să fii cu tine, atunci te va chema mai des decât crezi.

Și, da, un soț fericit este 100% sigur de tine. Deci nu ar trebui să existe suspiciune din partea lui.

3. "Te iubesc"

Spune că te iubește. În fiecare zi. De câteva ori pe zi. Și tu doar răspunzi.

Dragostea reală nu devine veche. Într-o familie fericită, soții își repetă reciproc o declarație de dragoste în fiecare zi.

- Nu spui că mă iubești. - Ți-am spus asta când m-am căsătorit. Dacă se schimbă ceva în acest plan, o să vă spun. Soții fericiți nu vorbesc.







Un soț iubitor își repetă confesiunile în fiecare zi doar pentru că vrea să-l cunoști și să-l simți. Știe cât de important este pentru tine.

4. O mână de ajutor

Te ajută în jurul casei. Vrea să vă ușureze povara datoriilor. El vrea să contribuie.

El este gata să devină partenerul tău în afaceri, gata să curețe cu tine în apartament. Sunteți gata să vă adresați copiilor împreună cu dvs. Pentru că te iubește.

5. Complimente

El te laudă. El acordă atenție la ceea ce faceți și la cum vă uitați. Îl puteți prinde de mai multe ori pe zi pe faptul că vă privește. Se pare că nu se va obosi niciodată să te privească.

El vă vede toate neajunsurile. Dar, în același timp, este orbit de iubire.

6. Confort

Te tine de umerii de fiecare data cand plangi. Când durerea ta este puternică, el este întotdeauna acolo. Lacrimi de dezamăgire? Soțul este așa.

Știm cu toții că viața nu este perfectă. Iar una dintre cele mai importante sarcini ale soților este să se sprijine reciproc în momente dificile. Dar numai cuplurile fericite fac față acestei situații.

7. Inimile deschise

El împărtășește cu tine, cu visele lui și cu necazurile lui. Este la fel de ușor și natural pentru el ca și pentru tine.

Ar trebui să știe că poate veni la tine pentru sprijin moral, dacă brusc lumea lui începe să se prăbușească. Dacă el, dimpotrivă, păstrează totul în sine, atunci ceva este în neregulă între voi.

Un bărbat fericit căsătorit nu se teme niciodată să arate în ochii femeii sale ca un "băiat" sau "băiat naiv". Știe că va înțelege.

Bărbați, dacă citiți acest text și nu faceți nimic, amintiți-vă: nu este niciodată prea târziu să începeți să vă creați fericirea într-o căsătorie. Doar faceti familia dvs. prioritate - si totul se va desfasura.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: