6 Motive pentru care Elena din "jurnalele vampirilor" este mai bună decât "crepuscul" bella! Votează care dintre ele

6 Motive pentru care Elena din

Bella egoistă, nesigură în antebrațe nu este potrivită pentru o Elena puternică și sigură. Sunteți de acord?

După aproximativ un episod de cincizeci de minute de săptămâna trecută din "The Vampire Diaries", Twitter a explodat literalmente cu scrisori de dragoste către Nina Dobrev. Acesta a fost un episod important pentru Elena Gilbert, care ne-a amintit cât de interesantă și caracterul plăcut, ea este în contrast cu o altă tânără fată vampir - „Twilight“ Bella Swan (Kristen Stewart), în







Ambele fete au băieți dispuși să-și sacrifice viețile pentru ai proteja, dar niciodată nu mi-am dat seama ce era bun despre Belle. Dakota Fanning și e mai bine! Și nu aș putea niciodată să determin ce motiv a fost atitudinea mea negativă față de Bella, așa că am decis să iau în considerare fiecare fată separat și să aflu de ce Elena este mult mai bună decât Bella. Iată diferențele pe care le-am găsit:

1. Bella este, practic, neajutorată: ca o persoană, Bella îi amintește lui Lois Lane, dar asta nu înseamnă că e la fel de misto ca Erica Durance. Dacă i se întâmplă ceva supranatural, ea intră în tufișuri. Elena, la rândul ei, nu se teme să-și murdărească mâinile. Și când spun "murdar", vreau să spun că sângele unuia dintre cei mai vechi vampiri pe mâini.







2. Bella este un simplu: Bella permite lui Edward să ia decizii, în timp ce Elena stă pe cont propriu și, prin urmare, îi provoacă relația cu Stefan. Poate de aceea Stefan (Paul Wesley) și Elena se certa mai des decât Bella și Edward. În plus, acesta este cel mai bun mod de a vă arunca emoțiile. Doar dacă preferați o metodă necinstită, pasivă-agresivă pentru a rezolva problemele lui Edward.

3. Bella este egoistă: Toată lumea știe că fetele care întâlnesc vampiri sunt expuse riscului de a muri, dar Bella și Elena gândesc diferit. În timp ce Bella se gândește doar la ea însăși și vrea să moară pentru a deveni vampir și a trăi pentru totdeauna cu Edward, Elena vrea să-și sacrifice viața doar pentru binele celor pe care îi iubește.

4. Bella se pune deasupra familiei ei: Bella știe că, devenind un vampir și fugind cu Edward, riscă să nu-și mai vadă părinții din nou - dar știm că nu este. Cel care pune cu adevărat dragoste celor dragi deasupra iubirii pentru un bărbat este Elena, care a întrerupt relațiile cu Stefan pentru a-și proteja familia de Katherine.

5. Bellei prieteni adevărați: Știi, ar fi trist dacă prietenul tău cel mai bun nu a știut că ar fi încă în viață, dacă n-aș fi văzut pe fratele meu și prietenul meu, și se referă în principal la Bella. Mi se pare că înainte de a vă alătura lui Cullen în viața veșnică în sensul literal, trebuie să se distreze mai întâi cu prietenele ei - colegii de clasă. Iar Elena ar fi putut să-i împrumute lui Bella pe unii dintre prietenii ei, din moment ce are o mulțime de ei.

6. Bella nu poate trăi fără atenție masculină: Când Edward a plecat în "New Moon", întreaga lume a Bellei sa prăbușit. Fără Edward, avea o problemă de existență. Și Elena și în acest moment - opusul lui Belle. Dupa pauza lor cu Ștefan, ea ne-a arătat aici este un tren de gândire: „Eu nu voi fi una dintre acele fete patetice a carui lume încetează să mai existe din cauza unor tip“

Acum spune-mi, de ce parte ești? Crezi ca la fel ca mine? Mi se pare că superioritatea lui Elena este evidentă, deci dacă nu sunteți de acord, spuneți-mi.

Cine este cel mai bun vampir?

Elena Gilbert (Nina Dobrev)
Bella Swan (Kristen Stewart)







Trimiteți-le prietenilor: