6 Modalități de câștig non-standard

După cum se spune, banii nu se întâmplă prea mult. Prin urmare, în plus față de campaniile "standard" de lucru, plătesc, de asemenea, munca non-standard cu jumătate de normă.

6 Modalități de câștig non-standard

Până în prezent, succesele nu sunt uimitoare, dar încerc. Acum suntem mai cooperanți în stilul "Eu explic pe degete și îmi dau seama de ideea mea". Colaborăm cu un succes variabil, dar distractiv și interesant.







3. Vânzarea amintirilor. Am auzit accidental această idee undeva. Dacă în cuvinte simple - atunci oamenii cumpără bucăți de ceva dragi și dragi.

De exemplu, la un moment dat, de la călătoriile mele la mare, am adus sticle transparente cu pietricele marine, nisip, scoici și, de fapt, apă de mare. Această "mare într-o sticlă" poate fi păstrată de ani de zile. Și prietenii, râzând, au cumpărat. La mine și la cele mai multe dintre aceste sticle mici, există bucăți opt - nostalgice, uitându-se la aceste felii de mare inaccesibil.

Aceste sticle pot fi umplute cu o mare varietate de conținut - nisip din curtea casei, în care își petrecea copilăria, butoane colorate sau alte lucruri mici. Și chiar și aerul (moda pentru sticle cu aer vine de la "luni" Strugatsky, dacă nu mă înșel).

4. Vânzarea obiectelor de artizanat. Cred că acest subiect este aproape de toate mamele aflate în concediu de maternitate și doar de meserii care nu cred că viața lor este inspirată de creație. Și când casa nu mai are pereți suficient pentru tablouri brodate sau noptiere pentru mese de lut sau coșuri de răchită - este timpul să vindem toată această frumusețe. Nu toată lumea are răbdarea sau inspirația creativă pentru a crea ceva original și frumos.






6 Modalități de câștig non-standard

Oamenii sunt întotdeauna gata să plătească pentru frumusețe. Și cumpărătorul este mulțumit, devenind proprietarul acestui lucru original, iar soțul este mulțumit de un salariu plăcut și de recunoașterea talentului său. Ca să spunem, o cooperare reciproc avantajoasă.
6 Modalități de câștig non-standard

5. Un alt mod - vânzarea de lucruri inutile. Poate fi orice.
De exemplu, aveți pe balconul dvs. praful vechea mașină de cusut, care este pur și simplu un păcat sau nici un timp pentru a arunca. Și cineva ar putea dori ca mașina asta ca aer. Este bine să scapi de lucruri inutile, profitând în același timp.

6. Un alt tip de câștig, pe care l-am practicat deja cu succes de două ori, poate părea oarecum ciudat. Când eram însărcinată și atunci când mama purta fiica ei, vindeam teste pozitive. Pare ciudat. Cred. Dar cererea a fost. Nu știu de ce - să verificăm sentimentele celei de-a doua jumătăți sau de ce, dar fetele au cumpărat în mod activ două benzi. Și eu, nu mă deranjează =)

6 Modalități de câștig non-standard

Și care sunt modalitățile originale de câștig, știi?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: