4 trucuri magice cu corpul tău

Vă sugerăm să faceți 4 trucuri simple cu corpul dumneavoastră. Veți fi surprinși când puteți păstra o persoană cu un singur arătător, faceți brațele mai ușoare decât aerul, vă extindeți nasul și înșelați mintea, efectuând simultan sarcini opuse.







Trick 1: "Pun pariu că nu te poți ridica"
1. Plantați-vă prietenul pe un scaun.
2. Cere-i să-și treacă brațele peste piept.
3. Apăsați pe arătător pe frunte.
4. Acum lăsați-l să încerce să se ridice
Fără ajutorul mâinilor, este aproape imposibil să faci asta.

Trick 2: "Mâinile sunt mai ușoare decât aerul"
1. Devino în ușă.
2. Apăsați în jos cu ambele mâini. Palmele ar trebui să fie îndreptate spre interior.
3. După 30 de secunde, stați în spațiul liber.
Veți simți imediat lumina în mâinile dvs. - ei par să înceapă să se împingă fără efort din partea dumneavoastră.

Trick 3: "Nasul foarte lung"
1. Stați pe un scaun în spatele prietenului tău.
2. Așezați degetul arătător al mâinii drepte pe nas și cel din stânga pe cont propriu.
3. Închideți ochii și mutați simultan ambele degete în sus și în jos de-a lungul nasului.
După 60 de secunde, veți începe să simțiți că cu mâna stângă și dreaptă atingeți nasul!







Trick 4: "În direcții diferite"
1. Stați pe un scaun. Puneți piciorul pe picior și începeți să mutați piciorul în sensul acelor de ceasornic.
2. Acum, în același timp, începeți să trageți un cerc într-un aer în sens invers acelor de ceasornic în aer.
Veți simți cum creierul dvs. va încerca să rezolve simultan două sarcini opuse.
În cele din urmă, el va renunța și va da comanda pentru a roti atât piciorul cât și brațul într-o singură direcție.

122 plus 39 conturi

  • Sus în partea de sus
  • Mai întâi deasupra
  • Topical Top

Cel de-al 4-lea truc este ușor de făcut pentru mulți)
Odată am experimentat, l-am rugat pe mulți să o facă, nu majoritatea, dar unii pot, inclusiv pe mine.
Practic, se pare că dansatorii, batericii și alți muzicieni care folosesc picioarele, vorbesc aproximativ)

Extindeți Sucursala 3

Confirmați. Sam este un mic pianist, sa confruntat fara probleme. Dar dacă încercați să vă rotiți brațul și piciorul cu frecvențe diferite (mai ales nu multiple), atunci puteți avea probleme :)

Extindeți sucursala 1

ciudat. Am opusul când încep să-mi întorc mâna mai repede, se dovedește mai bine (un tobosar puțin))

Extindeți Sucursala 0

Atunci când angajat în atletism, am fost rugat să sari pe una picior sensul acelor de ceasornic cu o singură mână mângâindu capul invers acelor de ceasornic și mâna a doua mangaie piciorul, care este liber;) toate efectuate în mod constant, iar apoi mișcarea sa schimbat câteva minute

Extindeți Sucursala 0

Trick 2: "Mâinile sunt mai ușoare decât aerul"

Acest lucru se întâmplă atunci când trageți ganterele :)

Extindeți sucursala 1

Și dacă trageți o fată de 50-60 * kg pe umeri timp de 10 minute, veți simți o ușoară incredibilitate în corp.

* Fata trebuie să aleagă în funcție de fizicul ei.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: