250 000 de ruble au câștigat într-o loterie instantă "o sărbătoare a sportivilor", locuitori ai liceenilor - știri

În ciuda faptului că ambii nu sunt încă treizeci, Maxim și Marina s-au căsătorit timp de 7 ani. În prezent, nu fiecare cuplu se poate lăuda cu o astfel de experiență. O astfel de dată frumoasă au decis să marcheze o excursie la mare. Da, așa odihnindu-se că la întoarcerea acasă au dat seama că la cel mai apropiat salariu nu vor avea nimic de trăit. Apoi, Marina și-a adus aminte că undeva în casă ar trebui să fie niște bani pe care părinții lor le-au dat recent pentru ziua lor de naștere. M-am hotărât să obțin câteva sute și să schimb de ruble.







Pentru a face schimb, am mers la cea mai apropiată ramură a Sberbank. Marina a observat biletele de la loteriile instant ale Sportloto și le-a invitat pe Maxim să cumpere două piese. Am cumpărat 4 bilete, punem Marina în geantă. După ce au făcut schimb de dolari, au mers la serviciu, iar pe drum au corespondat prin SMS despre o posibilă victorie. "Trebuie să câștigăm ceva. Ar fi minunat! "" Da, câștigul ar fi binevenit. "







Odată la serviciu, Marina a uitat de biletele din geantă. Mi-am amintit numai când, la sfârșitul zilei, am primit din nou un mesaj de la soțul meu: "Cum sunt biletele noastre?" Am câștigat ceva? " După ce a așteptat, când toți colegii vor pleca acasă, Marina a primit bilete și a șters stratul de protecție. În primul bilet a fost o victorie de 25 de ruble. În al doilea și al treilea au fost zerouri. Și în al patrulea rând, mai întâi a apărut cifra 25, urmată de zero și apoi un alt zero ... Patru întreg zero! Nu crezând fericirea ei, Marina a numit Maxim.

Iar a doua zi au fost deja la biroul central al loteriei pentru a prezenta biletul de plată.

"Anterior, am crezut că loteria rusă este norocoasă doar pentru cei aleși. Și acum înțeleg că toată lumea poate câștiga. Sunt surprins și foarte fericit. Vă mulțumesc Sportloto! "- spune Maxim.

Bilete de loterie sportive loterii instant pot fi cumpărate în toate ramurile Sberbank, Post rus, ziare și chioșcuri de loterie din Rusia.

Încearcă norocul și tu!

+7 499 270-27-27
Linie fierbinte
Confirmați numărul

Numărul dvs. mobil va primi un mesaj text pentru a confirma numărul







Trimiteți-le prietenilor: