2 ACDS, reacție - inocularea ACS 2 - înregistrarea utilizatorului dinka (dinka117) în jurnal

În prima seară, în ziua vaccinării, a crescut 37,5, nu sa mai întâmplat nimic. Cel de-al doilea a format o sigiliu și din cauza ei a fost de 2 zile de tempo, dar nu mai mult de 37.3. Al treilea a trecut neobservat, nu au existat reacții. Ne-au pus tot timpul vaccinul, primele două DTP-uri, al treilea - Bubokok. Mi se pare că ați grăbit cu vaccinare, medicii noștri planifică planul principal de vaccinare și apoi cel puțin iarba nu crește ((((((







2 ACDS, reacție - inocularea ACS 2 - înregistrarea utilizatorului dinka (dinka117) în jurnal

am fost de asemenea la un neurolog la 3 luni și ea a spus că fontanelul este rapid supraaglomerat. Deci, ieri a mers la pediatru, ei bine, ea de obicei control efectuat și se așeză, a spus da vitamina D. Sunt aici despre fontanela amintit, ia spus ea a fost din nou abordat, a simțit, a spus, da, mici, vitamina D nu da! Sunt în stare de șoc.

2 ACDS, reacție - inocularea ACS 2 - înregistrarea utilizatorului dinka (dinka117) în jurnal

Marți, la ora 11 am vaccinat întreaga zi copilul sa simțit bine, iar la 20-00 temperatura a crescut la 37,6 - o picătură de ZODAK și lumânarea de noapte zifecon a trecut pe țâțe, dimineața la 6 temperatura a crescut la 38,6.







Astăzi a făcut Ilyusha 3 de imunizare de rutină a DPT, cândva după 4 ore, a crescut cu 38,7 temperatra - a pus un efect de lumânare 0. apoi soțul meu a adus Nurofen a dat - temperatra dormit 4 ore, 22 de ore temperatra- din nou.

Fetelor, spune-mi te rog, ieri dimineață a făcut o a treia doză de DTP (Infanrix si polioriks), în seara tempo-ul a crescut la 38,1, a pus o lumânare Nurofen, cum ar fi normal, în dimineața un pic diaree, rata nu este, și ziua de 3 ori a vomitat :( a dat Motilium.

o vaccinare dracului. temperatura 39, abia scăzută. Bietul meu băiat, toate obrajii fierbinți sunt roșii. El este capricios, nervos, nu știe de ce să apuce. Ore la 7 temp. a fost 38.2 a pus lumanarea de cephicon, ea nu a ajutat un fig. La ora 20.30 măsoară ritmul deja 39.

Cu toate acestea, Lyova a suferit o febră mai târziu la inoculare. Piciorul a durut puternic, astfel încât copilul a trebuit să dea paracetamol. În plus, Fenistil ia dat și ea, înainte să uite complet de el. Cu o zi înainte de ieri, temperatura a crescut la 38,6.

Ieri a pus DTP, seara a ridicat temp.39, a fost lovit de o oră nurofenom din nou Panadol, la ora 6 dimineața, 38, Nurofen, a căzut după o oră a dat Panadol, sunt acum din nou 16 00 38 panadol.Devochki care au suferit ca un copii DTP lung temp.byla. Nu voi mai vaccinate, nebunul meu ((((((

Marți face ca a doua DTP - temperatura si nu se simte foarte bine Alyonushka. Astăzi, a cincea zi după vaccinare - temperatura a crescut la 38,5, a dat Nurafen ei - cum ar fi bătut până la 37,5. A doua zi este capricioasă.

Ieri au pus inocularea DPT, iar un alt vaccin din gură a fost picurat (am uitat numele). Am fost imediat avertizat că DTP poate fi febră. Dar am invitat să spun că nu am avut niciodată reacții la inoculare.

Am făcut a doua doză de DPT, iar acum temperatura a crescut la 37,5. Mă uit că, Manyunya este energică, mănâncă bine, dar nu știu cum să distrug această temperatură. A cumpărat sau cumpărat într-un sirop de nurofen și cred că ar putea fi mai bune lumânări?







Trimiteți-le prietenilor: