13 Lucruri pe care trebuie să le spui mamei tale în timp ce există o oportunitate - un blog de relație - un site de sex feminin

13 Lucruri pe care trebuie să le spui mamei tale în timp ce există o oportunitate - un blog de relație - un site de sex feminin

13 Lucruri pe care trebuie să le spui mamei tale în timp ce există o oportunitate - un blog de relație - un site de sex feminin

De fiecare dată când apare un copil, apare o mamă. În ciuda faptului că nu avem instrucțiuni de viață, fiecare dintre noi are o femeie specială care ne ajută și ne conduce prin dificultățile vieții, sprijinindu-ne în orice moment.







Mama este cea mai nativă persoană din lume. Din păcate, oamenii uită să-și amintească mamele lor despre asta. Ce trebuie să spun mamei mele, este încă această posibilitate?

1. "Ești frumoasă." Femeile nu se obosesc niciodată să audă aceste cuvinte, deși niciodată nu cred în ele.

2. Mulțumesc. Nu puteți spune acest lucru prea des, o listă a ceea ce face mama ta pentru tine este nesfârșită.

3. "Puteți scrie acest lucru?". De la sfaturi de la gospodărie la povestiri de familie, o listă a ceea ce ți-a spus mama ta, dar ai uitat - este imensă. Cere-i să scrie tot ce-ți place.

4. "Spune-mi reteta ta de borscht". Nimeni nu face borsch ca mama. Veți dori în mod constant să o repetați, așa că întrebați-vă mama cu privire la reteta de semnătură scrisă.







5. "Spune-mi despre ziua în care m-am născut. Din nou. " Când auziți această poveste, întotdeauna simțiți că sunteți cel mai minunat lucru care sa întâmplat cu mama voastră. Când nu, veți dori să vă amintiți fiecare detaliu mic.

6. Hai să stăm și să vorbim. Bucurați-vă de timpul împreună. Aflați-vă mama ca persoană, nu doar ca mama ta. Întreabă-o despre prietenii, hobby-urile, lucrurile pe care le-a făcut și despre ceea ce dorește încă în viață. Lăsați-o pe mama ta să știe că este vrednică de timpul și atenția ta.

7. "Cât am fost când am ...?". Mama este aproape singura sursă a realizărilor tale. Dadele amintesc de obicei doar la evenimentul în sine, nu la intervalul de timp.

8. Să spălăm vasele. Seara fără spălătorie este unul dintre cele mai valoroase daruri pe care le puteți oferi mamei voastre. Poate să se relaxeze și să se odihnească în această seară.

9. "Iartă-mă". De-a lungul anilor, vei pune mama ta intr-o pozitie ciudata, nu-l asculta si chiar sa jignesti. Merită să i se ceară iertarea și să-și exprime aprecierea față de răbdarea și iubirea ei fără limite.

10. "Te iert." De-a lungul anilor, mama ta te va pune într-o poziție ciudată și chiar te va jigni. Lasă-i să știe că o iubești, indiferent de ce.

12. "Pot să te îmbrățișez? “. Simțiți-vă liber să vă manifestați sentimentele. Nimeni nu te va îmbrățișa ca mama ta.

13. "Tu ești cea mai bună mamă din lume". Poate că o va nega, dar fiecare mamă speră că chiar crezi asta.

În cele din urmă, mamele noastre sunt la fel ca noi. Ei vor să știe că dragostea noastră este cuprinzătoare și nelimitată.

Citiți și:

13 Lucruri pe care trebuie să le spui mamei tale în timp ce există o oportunitate - un blog de relație - un site de sex feminin

Aduceți căldura și confortul în relațiile de familie. Cinci idei strălucitoare

13 Lucruri pe care trebuie să le spui mamei tale în timp ce există o oportunitate - un blog de relație - un site de sex feminin

Dragostea a trecut: cum să trăiești?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: