10 sfaturi stilist, sfaturi stilate, sfaturi stilist, servicii stilist-maker de la Moscova

Cel mai important lucru este proporțiile

Creștere scăzută

Pentru creșterea creșterii vizuale, fetelor mici li se recomandă să poarte rochii și fuste care au cel puțin o lungime de genunchi. Alegeți printuri, ornamente și elemente decorative (butoane, catarame, buzunare etc.) de dimensiuni mici. Cei mari vă vor face și mai puțin.







Culori diferite pentru a reduce creșterea

10 sfaturi stilist, sfaturi stilate, sfaturi stilist, servicii stilist-maker de la Moscova
Creșterea înaltă este un avantaj evident, dar dacă doriți să apară mai jos, alegeți hainele cu dungi orizontale sau culori diferite pentru partea de sus și de jos. Aceasta vă va "împărți" figura în câteva blocuri, creând iluzia unei creșteri mai mici. Cureaua este, de asemenea, un accesoriu, care este o bandă orizontală suplimentară.

Când șoldurile sunt mai expresive decât umerii

10 sfaturi stilist, sfaturi stilate, sfaturi stilist, servicii stilist-maker de la Moscova
Dacă șoldurile sunt mai late decât umerii dvs., alegeți culori luminoase sau luminoase pentru bluze și jachete. Acest lucru va crea un accent minunat pentru a atrage atenția asupra corpului superior și pentru ao face mai larg. Este mai bine, dacă în acest caz, fundul va fi întunecat și monofonic. Amintiți-vă de adevărurile incontestabile - țesăturile întunecate și mată reduc vizibil volumul, iar lumina și creșterea strălucitoare.

Adăugați volum în zona feselor

Esti slab si vrei sa adaugi volum la fesi? Apoi, pentru dvs., următorul sfat -
Pantaloni sau blugi cu buzunare de patch-uri, precum și pliuri în zona centurii se vor descurca perfect cu asta! Rochie și fustă cu siluetă A sau bască.

Călcâiul te va face mai subțire

Călcâiul te va face mai înalt, iar când ești mai înalt, arăți mai subțire. Încercați să purtați pantofi pe călcâi, mai ales în timpul sărbătorilor. Puteți găsi întotdeauna călcâiul în formă și înălțime, care este confortabil și se potrivește exact forma piciorului. Alege culoarea pantofilor în culoarea pantalonilor, ceea ce va face linia de picioare mai lungă.

Mai înalt și mai subțire

10 sfaturi stilist, sfaturi stilate, sfaturi stilist, servicii stilist-maker de la Moscova
Veți arăta mai subțire și mai înalt, alegeți haine de același ton sau nuante aproape de la cap până în picioare, mai ales când sunteți în pantaloni. Aceasta creează o linie și face ca vederea să alunece de sus în jos și înapoi, fără a se opri în combinații de culori. Și culoarea nu trebuie să fie neagră. Descoperiți maro de ciocolată, indigo, albastru sau Burgundia. Caracterele albe vor fi utile imaginii în culori strălucitoare. Alegeți în funcție de culoarea cea mai armonioasă culorii dvs. individuale.







Haine după mărime

Nu purtați haine prea voluminoase. Deseori, fetele folosesc această tehnică pentru a ascunde greutatea în exces. Dar funcționează exact dimpotrivă! Bagajele haioase vă fac să arăți chiar mai pline. Îmbrăcămintea prea strânsă creează același efect. Alegeți hainele care se potrivesc cu formularele dvs., dând eleganță imaginii. Există cuvinte minunate ale legendarului designer de costume de la Hollywood Edith Head: "Rochia trebuie să fie suficient de strânsă pentru a arăta că ești femeie și suficient de liberă pentru a arăta că ești o doamnă".

Găsiți ceea ce funcționează pentru dvs. și folosiți-l

Și stați la fel!
După aceea, când ai învățat demnitatea figurii tale. să respecte regulile de echilibru pentru fiecare ieșire - pentru muncă sau pentru un eveniment special. Dacă o fustă lungă și strânsă nu este cea mai bună opțiune pentru dvs., atunci nu alegeți un astfel de stil pentru o seară sau o rochie de mireasă, altfel vă veți simți inconfortabil.

Mândria ta

10 sfaturi stilist, sfaturi stilate, sfaturi stilist, servicii stilist-maker de la Moscova
Aflați cum să vă arătați demnitatea cu plăcere! V-neckline perfect subliniază decolteu sexy. În partea de sus cu umărul coborât se deschide o linie de clavicule și, fără îndoială, vă atrage atenția. Alegeți o rochie cu gâtul adânc pe spate, dacă aveți o poziție regală.

O mostră de stil personal este hainele de design și tăiere bune, fără detalii superfluice care se apropie perfect de figura dvs. Această imagine este autosuficientă și niciodată depășită. La consultarea privind analiza stilului, vom determina caracteristicile figurii dvs. și vom alege silueta perfectă a hainelor. Rezultatul este că arăți grozav și sunteți mulțumiți de voi!

Trimiteți întrebări pentru a obține sfaturi de stilist cu privire la metodele de corecție vizuală pentru tipul dvs. de figura pe [email protected]

Posibil, de asemenea, interesat de:

10 sfaturi stilist, sfaturi stilate, sfaturi stilist, servicii stilist-maker de la Moscova
  • 10 sfaturi stilist, sfaturi stilate, sfaturi stilist, servicii stilist-maker de la Moscova
  • 10 sfaturi stilist, sfaturi stilate, sfaturi stilist, servicii stilist-maker de la Moscova
  • Descoperiri pe care le-am făcut:

    1. Culori! Mi-am văzut culorile și mi-am dat seama de ce n-am purtat jumătate din hainele din garderobă.

    2. Dulapul drept este în primul rând o garderobă logică. Și am înțeles această logică.

    3. Cumpărăturile ar trebui planificate!

    Obiectivele pe care le-am obținut împreună au fost atinse. Mă simt confortabil în hainele mele noi, mă simt frumos. Cei care m-au văzut în noua mea imagine, văd că m-am schimbat. Întâlnirile de afaceri mă fac să fiu fericit! M-ai învățat să văd stilul tău și ți-a dat încredere în abilitățile tale!

    OXANA BROSKY, DIRECTOR VANZARI

    Natalia, vă mulțumesc foarte mult! Mi-ai arătat adevăratul meu: astăzi și cel pe care vreau să-l fac.

    Mulțumesc dulapului meu nu mai este ca o dump și în dimineața nu am probleme cu alegerea de haine. Mă simt mai încrezător.

    Evgenia, director de marketing







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: