10 moduri de a scăpa de puncte negre - frumusețe - il-girl - frumusețe și stil de viață - il de bote -

2. Folosiți un agent de curățare cu o formulă moale. Pentru make-up, geluri organice de spumare care nu conțin săpun sunt potrivite. Înlocuiți tonicul alcoolic cu apă florală. În ceea ce privește exfolierea, gomajul cu particule abrazive mari trebuie tratat cu peeling pe bază de acizi de fructe. În general, dați preferință produselor cosmetice naturale non-comedogene.







3. Pentru a deschide porii și a elimina punctele negre, dezarhivați fața folosind "minisauna". Într-o cratiță cu două litri de apă, puneți o mână de menta proaspătă, aduceți-o la fiert, apoi reduceți căldura și fierbeți timp de aproximativ 10 minute. Se toarnă apă fierbinte într-un castron, adăugând câteva felii de lamaie. Se înclină peste castron și acoperă capul cu un prosop. După aburiți, înfășurați degetele cu un șervețel și stoarceți puncte negre. Apoi tratați această zonă cu o soluție antiseptică. "Sauna" se poate practica de 1-2 ori pe săptămână.

4. De 2-3 ori pe săptămână, ștergeți zonele problematice cu un amestec de uleiuri esențiale. Puteți folosi alegerea uleiurilor esențiale de arbore de ceai, manuka, lemn de trandafir, geranium, lavandă, lemn de santal sau grapefruit alb. Se diluează 12 picături de ulei esențial selectat în două linguri de orice legume, obținute prin amestec, ștergeți fața.

5. Foarte eficient în tratarea punctelor negre ale unei măști pe bază de lut alb. Într-un recipient mic, se amesteca o lingura de argila alba, înmuiate în apă de trandafiri, o linguriță de gel de aloe vera, două picături de ulei de arbore de ceai și trei picături de extract de semințe de grapefruit. Aplicați masca timp de 15 minute, apoi clătiți cu apă curată.

10 moduri de a scăpa de puncte negre - frumusețe - il-girl - frumusețe și stil de viață - il de bote -

10 moduri de a scăpa de puncte negre - frumusețe - il-girl - frumusețe și stil de viață - il de bote -

Mască de curățare pe bază de lut roz, Clarins

Mască de curățare profundă pe bază de lut SuperMud, Glamglow

10 moduri de a scăpa de puncte negre - frumusețe - il-girl - frumusețe și stil de viață - il de bote -

10 moduri de a scăpa de puncte negre - frumusețe - il-girl - frumusețe și stil de viață - il de bote -






Mască aromatică de curățare pe bază de piele Mat de lut, Darphin

Argila mască, porii de curățare profundă, pentru pielea normală și uleioasă Piele Purefect, Biotherm

6. Încercați, de asemenea, să vă îmbunătățiți formula cremei dvs. de zi, astfel încât să vă ajute să scăpați de pete negre. Pentru a face acest lucru, stoarceti putin crema pe palma si amestecati-o cu doua picaturi de ulei esential de rozmarin. De 1-2 ori pe zi, aplicați amestecul rezultat în zona de probleme cu mișcări circulare ușoare. Contraindicat în timpul sarcinii.

7. Goliți-vă porii pentru a ajuta "aluatul" de casă: amestecați albușul cu făină până când se formează o masă omogenă. Aplicați pe zona de acnee. Când aluatul se solidifică, clătiți cu apă curată și îndepărtați-o.

8. Poți să faci un film de mască eficient și acasă. Pentru aceasta, amestecați 1 lingură de lapte și 1 lingură de gelatină. Puteți adăuga 1 picătură de ulei esențial de arbore de ceai. Așezați amestecul în cuptorul cu microunde timp de 10 secunde. Când amestecul este ușor răcit, aplicați-l pe nas și pe zona T cu o perie. Lăsați timp de zece minute, apoi îndepărtați ușor.

9. Desprindeți portocalele și uscați coaja de portocală. Când se usucă, măriți până când se formează o pulbere. Adăugați puțină apă până când se formează aluatul. Aplicați acest amestec la acnee, lăsați să se usuce timp de 10-15 minute, apoi clătiți.

10. Măștile realizate la domiciliu pot fi foarte eficiente. Cu toate acestea, dacă nu aveți timp să le pregătiți, alegeți măști și peelinguri pregătite. Aveți grijă să nu conțină uleiuri minerale.

Care sunt modalitățile eficiente de a scăpa de punctele negre pe care le cunoașteți?

Nu sunt de acord cu utilizarea uleiurilor esențiale. Este posibil, dar nu toate. Cu o reacție alergică ca o consecință, porii se pot înfunda din nou, pot să apară iritații. Toate în mod individual. Peelingul este cea mai bună soluție. Binecuvântarea lor este acum imensă, există o șansă de a vă lua pe a ta. Profesionist alternativ cu acasă (mai puțin agresiv) plus curățare zilnică și hidratare.

De două ori pe lună mă duc la cosmetician, iar în condiții de casă folosesc o scrumieră și o mască cu lut.

Asta e doar o problemă. Anterior, doar mă duc la cosmeticiana, dar a lungul timpului a schimbat atitudinea lor față de curățarea mecanică și cu ultrasunete care nu este de mare ajutor în această chestiune. Voi folosi ceva de la propus, principalul lucru nu este să o exagerați.

Întotdeauna am avut măști cu lut și scrumbiuri ajutate. Cu toate acestea, uneori, agenții cu acizi de fructe nu se potrivesc rău, dar pe ei la multe alergii.

Nu am puncte negre și nu am fost niciodată, dar porii sunt lărgiți. Puteți sugera ceva eficient pentru îngustarea lor?

Și am Cora (într-un kit cu un scrub, dacă îmi amintesc corect - scrub este, de asemenea, acid).
Pielea mea este prin natura destul de pâine prăjită, eu pot și va surprinde pe nimeni, dar eu pot purta o mască de scoarță de copac pentru o oră - încet faci treburile casnice calm. Timpul recomandat de expunere la masca (15-20 minute) pentru pielea mea nu este eficient.
Ca urmare, un ton mai pielii și porii aproape puri

Și numele exact al acestor fonduri de la Kor nu va fi scris? dacă nu este dificil

Și numele exact al acestor fonduri de la Kor nu va fi scris? dacă nu greu Uită-te la masca în afara site-ului și scrub acid

Am uzat cu puncte negre! Pentru mine, există o singură cale de ieșire: să vă spălați fața cel puțin de trei ori pe zi!) Și nici un minut nu este inutil în machiaj. De îndată ce ajung acasă, mă spăl imediat. Și așa. În dimineața, spumă, tonic, îngrijire. În după-amiaza, scot machiajul, uleiul, spuma, tonicul, plec. Seara, repet procedura de dimineata. Am cumpărat un burete special pentru spălare. Drept urmare, problema a dispărut o lună mai târziu. Chiar și în perioada de pms, erupțiile au încetat. Dar merită un pic de alergare. și totul începe din nou (.
Din fondurile pe care le folosesc în mod activ glam. Există o mască de încălzire a lui Paul. În general, am observat, ulei pentru spălare curăța porii))). De la dvs. preferat Sensa și Paul detox!)))

Julia, spune-mi, vă rog, ce fel de burete special. Unde să cumperi asta?

Și nu-mi place că oferă efecte mecanice. Dermatologii nu recomandă extrudarea, chiar și cu lamele umărului, deși cu mănuși, fără mască, deoarece ele strică pielea.
Dar am folosit masca Clarens cu lut, un remediu bun.

În cele din urmă, după ani de căutări, am ajuns la concluzia că dimineața și seara să se spele un bun gel de curățare, ton, și nu folosește crema, sub formă de gel sau lichid, atunci nu vor exista probleme. De asemenea, Gommage utilizează rar. Ultimii cinci ani, fără pete negre și erupții cutanate :)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: