6 sprâncene, creioane, stilouri, gel și fixator de ceară - editori și frumusețe

6 creioane pentru sprâncene mijlocii, a simțit stilou, gel și ceară de blocare - editori si frumusete

6 sprâncene, creioane, stilouri, gel și fixator de ceară - editori și frumusețe

Creion Artdeco Waterproof Designer de ochi pentru ochi, umbră 77 Proof Brown

Creioane sunt cele mai frecvente și adesea folosite mijloace pentru sprâncene. Deci voi începe cu ei. Designer Artdeco Waterproof Eye Brow Designer este suficient de moale pentru a rămâne pe piele fără efortul cel mai mic. Am o umbra de 77 Proof Brown, un maro bogat, cu un substrat de castan, dar fara rosu. Rezistența creionului este excelentă. În titlu se afirmă că este rezistent la apă - nu am verificat acest lucru în afacere, după ce tot sezonul de plajă sa încheiat deja. Dar judecând după faptul că ștergerea loviturilor de pe pielea mâinii este foarte dificilă, cred cu ușurință rezistența la apă. „Încorporat“ perie problemă convenabil, și, în general, doar am venit doar pentru a ascuți creionul: mantaua de plumb (în opinia mea, nu e din lemn, și alte câteva chestii) destul de greu, chiar și pentru noi ascuțitori Dior, și eu brusc a trebuit să facă un efort.







În cazul în care pentru a cumpăra: în rețeaua Brocard și letu.ua on-line, costul unui creion - 243.90 UAH.

6 sprâncene, creioane, stilouri, gel și fixator de ceară - editori și frumusețe

Pencil Dior Pulbere Creion Sprâncene, umbră 453 Soft Brown

O textură complet diferită în creion Dior Pudră Sprâncene Creion - el prea moale, dar nu ceros, sub formă de pudră și într-adevăr ca un foarte strans umbre călite ot. În umbra 453 Soft Brown, este ceva mai roșcat decât îmi place. Sprâncenele mele sunt mai potrivite pentru nuanțe cu o picătură de gri. Creionul lasă imediat pe piele o cantitate mare de pigment, deci trebuie aplicat ușor. l-am ca un foarte primi doar drama (nu în sensul unei „tragedie“ și în sensul de „sprâncene dramatice“ :)) Și totuși, m-am gândit, acest creion este mai potrivit pentru umbrire, nu pentru a trage fire de par individuale. Rezistența Dior Pulbere Sprânceană Creion surpriză plăcută: în ciuda textura sub formă de pudră, nu este lubrifiat, nu „accesarea cu crawlere“, nu se estompeze. O perie de rigiditate medie obișnuită, precum creionul Artdeco. Un creion de creion este de asemenea atașat la creion, care este practic și plăcut.

În cazul în care pentru a cumpăra: în rețeaua Brocard și letu.ua on-line, costul unui creion - 493.20 UAH.

6 sprâncene, creioane, stilouri, gel și fixator de ceară - editori și frumusețe

Pencil Rimmel Londra Profesionale creion de sprâncene, umbră 004 Negru Negru

Pencil Professional Creionul pentru sprâncene - una dintre cele mai bine vândute mărci Rimmel din Londra și încântarea multor bloggeri de frumusete, care o consideră o alternativă demnă la mijloacele de marcă mai scumpe. A trebuit să verific dacă este așa și a fost posibil să o comparați în cazul a două eșantioane ne-bugetare (a se vedea mai sus). Pencilul Rimmel Londra era mai greu decât creionul Artdeco, și mult mai greu decât creionul Dior. Dar pielea nu trage și nu se zgârie, se comportă decent. Cu ajutorul acestui creion este convenabil să faceți lovituri subțiri pentru a desena un contur sau fire de păr individuale. Am ales umbra 004 Negru Brun, si sa dovedit a fi foarte bun pentru mine: un maro inchis bogat, cu o plecare spre grafit, adica fara rosu. Creionul este bun. Puteți găsi vina doar cu peria de pe capac - este destul de prost. Dar opțiunea economiei este o opțiune economică.







De unde sa cumperi: am comandat pe site-ul feelunique.com pentru 4.16 euro.

6 creioane pentru sprâncene mijlocii, a simțit stilou, gel și ceară de blocare - editori si frumusete

Felul Sfat Bourjois BrowNatural Eyebrow Felt-tip Pen, umbra 23 Brun

Așa cum am spus, în acest proces, de obicei, am creioane de sprâncene. Uneori le alternez cu umbre de sprâncene, dar de mult timp am vrut să încerc ceva fundamental diferit. Am decis să testez stiloul și mi-am ales stiloul Bourjois BrowNatural Eyebrow Felt tip. Sincer: la început nu am înțeles complet acest instrument. Flipperul a refuzat să atragă sprâncenele și m-am gândit că m-am uscat. Dar pe pielea mâinii sale, el a tras. E ciudat. Apoi mi-am dat seama ce se întâmplă: fața mea avea deja un remediu îngrijorător și tonic, iar pielea mea în sine este predispusă la grăsime (da, chiar și atunci când sprâncenele cresc). Nu știu cum pentru alte instrumente similare, dar pentru acest marker este o problemă: el nu pictează decât pe pielea perfect curată. În acest moment, aș putea să ascund Bourjois BrowNatural Eyebrow Felt-tip Pen și să uit de el. Dar naturalistul frumos din mine pur și simplu trebuia să meargă până la capăt - și nu în zadar.

Din toate mijloacele de nuanțare din această revizuire, marca Bourjois imprimă cel mai puțin. Uită-te la fotografia de mai sus - pe hârtie, te îmbolnăvește destul de mult. Iar acum acordați atenție fotografiei de mai jos - acesta este efectul pe care îl are markerul asupra pielii: pe ambalaj se numește semi-translucid, "translucid". În ciuda faptului că sprâncenele mele sunt mai întunecate decât umbra lui 23 Brun, ele par foarte naturale cu un pix. Denser și mai formal, dar fără nici un indiciu că sunt în general pictate cu ceva. În același timp, remedia are o rezistență foarte bună: sunt indicate 16 ore și pot garanta că pentru o singură dată pentru experiment nu am spălat vârful de pâslă pentru noapte și dimineața era încă acolo, înnoirea sprancenelor mele. Asta este, dacă aveți nevoie de efectul de "machiaj fără machiaj" și "Sunt atât de treaz" - aici este.

Datorită naturii Bourjois BrowNatural Sprânceană carioca am să-l utilizați mai întâi: imediat după curățare, dar înainte de toate celelalte mijloace, inclusiv îngrijirea. De asemenea, este sensibil la stilou, ce poziție o pastrezi - am ajuns la concluzia că cea mai bună pe orizontală. Într-o nuanță verticală, fie curge prea mult până la vârful simțit, fie invers, are loc un flux de reacție nedorit. Acesta este un mijloc atât de capricios. Dar sunt încă inspirat și voi continua experimente cu markeri pentru sprâncene.

De unde sa cumpar: am comandat pe site-ul feelunique.com pentru 6.46 euro.

6 sprâncene, creioane, stilouri, gel și fixator de ceară - editori și frumusețe

Felul tip Bourjois BrowNatural Felicit Pen,
umbra de 23 Brun - așa cum arată pe piele.

6 sprâncene, creioane, stilouri, gel și fixator de ceară - editori și frumusețe

Mascara pentru sprâncene Make Up Factory Colorate Eye Brow Gel

Mascara sau gelul în format de carcasă nu este de departe produsul meu preferat pentru sprancene. Știu că multe fete ca asta înseamnă, dar nu și mine. Cred că cazul este în tipul de sprâncene în sine, mai precis, în grosimea firelor de păr: gelul este chemat să crească volumul, pentru a le face mai vizibile. Dar în cazul meu problema nu este într-un volum mic, ci într-o lipsă de densitate. Și rimelul nu ajută părurile rare să pară mai groase. Prin urmare, Gel pentru ochi colorat din Make Up Factory, nu folosesc separat, ci împreună cu alte mijloace - creion sau umbre, - pentru a spori dramă și a fixa firele de păr. Umbra 3 era un maro închis, care mă potrivea bine. De asemenea, a fost plăcut faptul că gelul lasă sprâncenele moi după uscare, fără a se prăji crusta.

Apropo, am citit recent sfatul artistului de machiaj pentru cei care folosesc rimelul pentru sprâncene: prima vopsire a părului împotriva creșterii, a doua (nu este în plus mascara) în direcția cea bună. Acest lucru are ca rezultat un aspect și un volum mai natural.

În cazul în care pentru a cumpăra: pe rețeaua Brocard și pe site-ul letu.ua, costul de gel este de 278.10 UAH.

6 sprâncene, creioane, stilouri, gel și fixator de ceară - editori și frumusețe

Ceară de ceară Givenchy Mister Eyebrow

Mireasa Givenchy de la Givenchy, un creion transparent de ceară, este vechea mea favorită. Când iarba era mai verde, ramurile erau mai înalte și sprancenele mele erau mai întunecate și mai groase, tocmai m-am simțit suficient de domnul Aibro pentru a le întreba direcția cea bună și un aspect îngrijit toată ziua. Am folosit copia mea anterioară într-o cânepă mică (trebuie să spun că creionul a fost inițial mic și atât de mic) și a fost bucuros să primească un creion nou-nouț. Prefer cu siguranta acest factor de forma de fixatori: este nevoie de un spatiu foarte mic, puteti aplica intr-o singura miscare. În cazul meu, atunci când firele individuale ies în mod arbitrar, oriunde ar dori, ceara este un mijloc absolut de neînlocuit pentru sprâncene. Se fixează ușor, fără lipire și se fixează perfect peste creion sau pulbere, fără a le lubrifia.
În cazul în care pentru a cumpăra: în rețeaua Brocard și pe site-ul letu.ua, costul de gel este 432 UAH.

Distribuiți acest lucru







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: